KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

ALO 153 VE BEYAZ MASA KİTAP FUARI’NDA

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'TAN DEVELİ VE ERCİYES ZİYARETİ

KAYSERİ 4. KİTAP FUARI’NA 3 GÜNDE 214 BİN 610 ZİYARETÇİ

PALANCIOĞLU TEMA VAKFI YÖNETCİLERİNİ AĞIRLADI

ŞEHRİMİZE İKİ PRESTİJLİ PROJE...

GENÇLİK MECLİSİ’NDEN KÖY OKULLARI İÇİN KİTAP KAMPANYASI

BÜYÜKŞEHİR’İN ELEKTRİKLİ OTOBÜSLERİNDEN BÜYÜK TASARRUF VE KARBONDİOKSİT AZALTIMI

KASKİ İNLİÖREN’İN SU SIKINTISINI ÇÖZDÜ

BAŞKAN PALANCIOĞLU MEMUR-SEN ENGELLİLER KOMİSYONU İLE BİR ARAYA GELDİ

KOCASİNAN'DAN SOĞUK HAVADA SICAK ÇORBA İKRAMI

BAŞKAN ÖZDOĞAN “GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ”

KAYSERİ KİTAP FUARI’NA ZİYARETÇİ AKINI  

TÜRKİYE'DE BİR İLK; DIŞ TİCARET VE LOJİSTİK MESLEK LİSESİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ AV. MEHMET ALTUN ORTAOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

TALAS OSMAN-NEYİRE AKGÖZ ASM HİZMETE GİRDİ

METE YARAR’DAN VALİ GÜNAYDIN’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Gürkan Ofis Mobilyaları

ZORLU PANDEMİ DÖNEMİNDE KAYSERİ ŞEKER ÇİFTÇİSİNİ MUTLU ETTİ

PANCAR ÜRETİCİLERİ AKAY VE EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Kayseri Pancar Bölge Müdürlüğü'ne bağlı pancar üreticileri; A pancar bedeli; 31 milyon 579 bin Türk Lirası, C pancar bedeli olarak 13 milyon 457 bin Türk Lirası olmak üzere toplam 45 milyon 36 bin Türk Lirasını diğer şeker fabrikalarından önce dağıttıkları için Başkan Hüseyin Akay ve ekibine teşekkürlerini iletti.

2020 yılında Kayseri Pancar Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak; Melikgazi, Kocasinan, İncesu, Avanos ve Ürgüp ilçelerinde Kayseri Şekerde sözleşmeli pancar ekimi yapan 890 pancar çiftçisi bulunmaktadır. Bölge çiftçileri olarak 271 bin ton pancar üretimi yapılmaktadır. 2021-2022 kampanya dönemi için sözleşmeli şeker pancarı ekimi yapan çiftçilerin Mart ayı itibariyle elinde olması gereken, DAP, Kompoze ve Amonyum Sülfat olmak üzere yaklaşık 4 bin ton taban ve üst gübresi kullanılmaktadır. Çiftçinin ihtiyacı olan bu gübreler hala fiyat değişkenliği devam eden piyasa şartlarından yaklaşık 500 - 600 TL daha ucuz ve pancar bedel fiyatlarının ödeme zamanına kadar vadeli ve faizsiz olarak pancar çiftçisinin köylerine kadar götürülerek teslim edilmiştir. Ayrıca; Nisan ayında sadece Kayseri Bölge çiftçisinin 5 bin ünite civarında ekilecek olan pancar tohumunun da yine piyasa şartlarından ünite başına 90-100 TL daha ucuz ve aynı zamanda faizsiz olarak pancar çiftçisine teslim edilmiştir. Ürettikleri şeker pancarını Kayseri Şekere teslim eden Kayserili pancar üreticileri, emeklerinin karşılığının hesaplarına yattıklarını, piyasa değerinin altında da gübre ve tohumlarını aldıklarını belirtti. Katkılardan dolayı Kayseri Şeker adına Başkan Hüseyin Akay ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür amacıyla bölge çiftleri adına; Yazır’dan Mustafa Yazır, Kalkancık’ tan Hacı Saygı, Yemliha’dan Ali Mehmet Kapusuz, Gömeç’ten Adem Ceviz, Mahzemin’den Mustafa Dikmen ve Recep Tosun, Avonos’dan Özgür Dalkılıç, Oymaağaç’dan Sinan Pınarbaşı; Kayseri Pancar Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek teşekkürlerini iletti.

PINARBAŞI ÇİFTÇİLERİNDEN KAYSERİ ŞEKER'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Pınarbaşı pancar çiftçileri ekonomik olarak zorlu şartlardan geçtiğimiz bu günlerde girdilerin son derece arttığı piyasa şartlarında Kayseri Şeker’in desteğiyle bir nebze de olsa rahatladı.

Piyasadan çok daha ucuz fiyatlandırılan gübre ve tohumları ekim zamanından önce çiftçilerine teslim eden Pınarbaşı Pancar Bölge Müdürlüğü’ne bölge çiftçileri teşekkür ziyaretinde bulundu. Çiftçiler ziyarette; "2021 yılı ekim sezonunda çiftçilerin ihtiyacı olan gübreler piyasa şartlarından 500 TL daha uyguna kapımıza teslim edilmiştir. Aynı zamanda ekim sezonunda kullanılacak olan şeker pancarı tohumumuz da piyasa şartlarından 80-100 TL arası daha uygun fiyata tarafımıza teslim edilmiştir. Pınarbaşı Pancar Bölge Müdürlüğü 2019 yılında 7.690.181 TL olan pancar parası ödemeleri 2020 yılında A+C pancar bedeli olarak 14.596.087 TL ile rekor kırdığını beyan etmiştir. Başkanımız Hüseyin Akay’a, yönetim kuruluna ve çalışanlarına tüm imkânları ile çiftçisinin her daim yanında olduğu için teşekkür ederiz" ifadelerine yer verdi.