ZENGİNLİKLER ŞEHRİNİN YATIRIMCI BELEDİYESİ
BAŞKAN ÇELİK, STAR GAZETESİ YAZARLARINA KAYSERİ´Yİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN ŞEHRİ BÜYÜTMEK İÇİN YAPTIĞI YATIRIMLARI ANLATTI
Tarih: 12.9.2018 17:16:49/ 497okunma / 0yorum

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Star Gazetesi yazarları ile Talas-Erguvan Tesisleri´nde bir araya geldi. Star Gazetesi yöneticileri ve yazarlarına Kayseri´yi anlatan ve bu şehri büyütmek için yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi veren Başkan Mustafa Çelik, 3,5 yılda 7 bin noktada çalışma yaptıklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Star Gazetesi ile işbirliği halinde düzenlenen Kayseri Buluşmaları kapsamında ilimize gelen yazarlar iki günlük programın ilk gününde şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini gezdiler. Yazarlara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Kayseri ve şehre yapılan yatırımlarla ilgili bir sunum yaptı. Büyükşehir Belediyesi´nin Talas-Erguvan Tesisleri´ndeki sunuma Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ve aralarında Aziz Üstel ve Sibel Eraslan gibi isimlerin bulunduğu yazar kadrosu ile 24 TV Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel katıldı.

“KAYSERİ, BÖLGESEL BİR CAZİBE MERKEZİ”

Star Gazetesi yazarlarına Kayseri hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Şehrimizi bir dünya markası yapmak için gayret ediyoruz” dedi. Bir belediye başkanının görevlerinin kanunlarda belli olduğunu ve belediyenin görev sahasındaki her işi en iyi bir şekilde yaptıklarını vurgulayan Başkan Çelik, “Görev sahamızla ilgili konularda Türkiye´de ilk ve tek projeleri yapmaya devam ediyoruz; ancak yönettiğimiz şehri büyütmenin de görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Bu şehrin ekonomisini daha da büyütmenin gayreti içindeyiz. Bir şehirde üretilen ürünlerin marka değeri şehrin marka değeri ile doğru orantılıdır. Şehrin ekonomisini büyütmek için şehrin marka değerini de artırmak gerekir. Bu nedenle Kayseri Tanıtım Grubu oluşturarak çalışmalara başladık. Bu çalışmaları bir lansmanla Türkiye´ye duyuracağız. Star Gazetesi ile yaptığımız bu tür toplantılarla da Kayseri´nin bilinilirliğini daha da artıracağız” diye konuştu.

Konuşmasında Kayseri´nin zenginlikler şehri olduğunu ifade eden Başkan Çelik, Kayseri´nin tarihi, doğası, mutfağı ve gönlü zengin bir şehir olduğunu söyledi ve bu zenginliği sağlayan değerlerimizle ilgili açıklamalarda bulundu. Kayseri´deki uyum kültürüne de dikkat çekerek şehrin yönetim dinamikleri arasında uyum bulunduğunu ifade eden Başkan Çelik, herkesin Kayseri ortak paydasında buluştuğunu ve bu nedenle de Kayseri´nin diğer şehirlerin önüne çıktığını kaydetti. Kayseri´nin aynı zamanda eğitim, sağlık, sanayi ve ticaret şehri olduğunu da ifade eden Başkan Çelik, Kayseri´nin bölgesel bir cazibe merkezi olduğunu söyledi.

“AKILLI ŞEHİRCİLİĞİ EN İYİ YAPAN BELEDİYEYİZ”

Büyükşehir Belediyesi´nin Kayseri´ye yaptığı yatırımlar hakkında da bilgiler veren Başkan Mustafa Çelik, Kayseri´nin planlı gelişme kültürü ile huzurlu bir şehir olduğunu belirtti. Şehri daha konforlu bir kent haline getirmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Çelik, “Göreve başlar başlamaz, planlı gelişim estetik dönüşüm, fonksiyonel gelişim vizyonunu ortaya koyarak bu vizyon çerçevesinde çalıştık. Bu kapsamda öncelikle planlamayı ön planda tuttuk. Ulaşımda, yeşil alanda, kentsel dönüşümde farklı işler yaptık. Sosyal belediyecilikte, kültürel hizmetlerde, eğitimde çok iyiyiz. Türkiye´de akıllı şehirciliği en iyi yapan belediyeyiz. Tarım ve hayvancılıkla ilgili yatırımda çok önemli çalışmalar yaptık” dedi.

“3,5 YILDA 7 BİN NOKTADA ÇALIŞTIK”

Konuşmasında, ulaşım, toplu taşım, alt yapı, kentsel dönüşüm, yeşil alan, sosyal ve kültürel konular, eğitim hizmetleri, ilçelere yapılan yatırımlar, kırsal kalkınma, Beydeğirmeni Besi Bölgesi başta olmak üzere tarım ve hayvancılık alanındaki yatırımlar hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, 3,5 senede bedeli 2 milyar lirayı aşan 980 ihale yaptıklarını açıkladı. 7 bine yakın noktada çalışıldığını vurgulayan Başkan Çelik, 3,5 yılda yapılan bazı yatırımlarla ilgili rakamlar vererek 786 km sıcak asfalt ve 1500 km sathi kaplama asfalt yaptıklarını ve 3 milyon 300 bin metrekare kilitli parkenin ilçelerde kullanıldığını belirtti. Başkan Mustafa Çelik, “Rabbim hayırlı hizmet ömrü verdikçe Kayseri için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Video Tarihi: 12.9.2018 17:16:49
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

BİLİM MERKEZİ, PALEONTOLOJİ MERKEZİ OLUYOR
BİLİM MERKEZİ, PALEONTOLOJİ MERKEZİ OLUYOR
BAŞKAN ÇELİK, TAŞHAN´DA ÇIKARILAN 7,5 MİLYON YILLIK FOSİLLERİN KAYSERİ BİLİM MERKEZİ´NDE SERGİLENECEĞİNİ AÇIKLADI
BÜYÜKŞEHİR´DEN PINARBAŞI İLÇESİNE ARMAĞAN
BÜYÜKŞEHİR´DEN PINARBAŞI İLÇESİNE ARMAĞAN
BAŞKAN ÇELİK, SARIZ SOSYAL YAŞAM MERKEZİ İLE YAPIMI TAMAMLANAN PINARBAŞI SOSYAL YAŞAM MERKEZİ´NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI ALTINKAYA
GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI ALTINKAYA
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KONFERANSI VERDİ
ERCİYES´TEN TOPLANAN TOHUMLAR
ERCİYES´TEN TOPLANAN TOHUMLAR
ERCİYES´E EKİLİYOR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ERCİYES KIŞ TURİZM MERKEZİ´NDE YEŞİL DOKU OLUŞTURMA VE ZENGİNLEŞTİRME ÇALIŞMASI YAPIYOR
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR;
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR;
“KENTSEL DÖNÜŞÜM VATANDAŞLARIN GÜVENİYLE HIZ KAZANDI”
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDEN
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDEN
6 BİN KİŞİLİK AŞURE İKRAMI
GAZİLER ONURUNA
GAZİLER ONURUNA
YEMEK
YAHYALI YEŞİLKÖY MAHALLESİ
YAHYALI YEŞİLKÖY MAHALLESİ
YOLU GENİŞLETİLİYOR
ÇERKES SOYKIRIM VE SÜRGÜN ANITLARI İÇİN
ÇERKES SOYKIRIM VE SÜRGÜN ANITLARI İÇİN
TOPLANAN İMZALAR VALİLİĞE VERİLDİ
AKUT ARAMA KURTARMA DERNEĞİ
AKUT ARAMA KURTARMA DERNEĞİ
KAYSERİ YERLEŞKESİ AÇILDI
YAYANIN KORKUSU
YAYANIN KORKUSU
KASK KAMERASINA YANSIDI ÖNÜNE ANİDEN ÇIKAN OTOMOBİLE ÇARPMAMAK İÇİN KALDIRIMA ÇIKAN MOTOSİKLET, YAYAYA ÇARPTI
AYDIN KALKAN,
AYDIN KALKAN,
"PROJELERİMİZLE EĞİTİME YÖN VERECEĞİZ"
ERCİYES TEKNOPARK´TA
ERCİYES TEKNOPARK´TA
HIZLI VE ETKİLİ PROBLEM ÇÖZME TEKNİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
KAYSERİ´DE 8 MİLYON YILLIK FOSİLLER BULUNDU
KAYSERİ´DE 8 MİLYON YILLIK FOSİLLER BULUNDU
KAYSERİ TARİHİN DE MERKEZİ
DÜNYANIN GÖZÜ KÜLTEPE´DE
DÜNYANIN GÖZÜ KÜLTEPE´DE
FRANSA BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR AKADEMİSİ KÜLTEPE´DEKİ KAZI ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ BELGESEL YAPIYOR
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
20 Eylül 2018 Perşembe
Bugün
Güneşli
26 °C
8 °C
Cuma
Parçalı bulutlu
27 °C
11 °C
Cumartesi
Güneşli
26 °C
11 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74