ZENGİNLİKLER ŞEHRİNİN YATIRIMCI BELEDİYESİ
BAŞKAN ÇELİK, STAR GAZETESİ YAZARLARINA KAYSERİ´Yİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN ŞEHRİ BÜYÜTMEK İÇİN YAPTIĞI YATIRIMLARI ANLATTI
Tarih: 12.9.2018 17:16:49/ 541okunma / 0yorum

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Star Gazetesi yazarları ile Talas-Erguvan Tesisleri´nde bir araya geldi. Star Gazetesi yöneticileri ve yazarlarına Kayseri´yi anlatan ve bu şehri büyütmek için yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi veren Başkan Mustafa Çelik, 3,5 yılda 7 bin noktada çalışma yaptıklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Star Gazetesi ile işbirliği halinde düzenlenen Kayseri Buluşmaları kapsamında ilimize gelen yazarlar iki günlük programın ilk gününde şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini gezdiler. Yazarlara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Kayseri ve şehre yapılan yatırımlarla ilgili bir sunum yaptı. Büyükşehir Belediyesi´nin Talas-Erguvan Tesisleri´ndeki sunuma Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ve aralarında Aziz Üstel ve Sibel Eraslan gibi isimlerin bulunduğu yazar kadrosu ile 24 TV Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel katıldı.

“KAYSERİ, BÖLGESEL BİR CAZİBE MERKEZİ”

Star Gazetesi yazarlarına Kayseri hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Şehrimizi bir dünya markası yapmak için gayret ediyoruz” dedi. Bir belediye başkanının görevlerinin kanunlarda belli olduğunu ve belediyenin görev sahasındaki her işi en iyi bir şekilde yaptıklarını vurgulayan Başkan Çelik, “Görev sahamızla ilgili konularda Türkiye´de ilk ve tek projeleri yapmaya devam ediyoruz; ancak yönettiğimiz şehri büyütmenin de görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Bu şehrin ekonomisini daha da büyütmenin gayreti içindeyiz. Bir şehirde üretilen ürünlerin marka değeri şehrin marka değeri ile doğru orantılıdır. Şehrin ekonomisini büyütmek için şehrin marka değerini de artırmak gerekir. Bu nedenle Kayseri Tanıtım Grubu oluşturarak çalışmalara başladık. Bu çalışmaları bir lansmanla Türkiye´ye duyuracağız. Star Gazetesi ile yaptığımız bu tür toplantılarla da Kayseri´nin bilinilirliğini daha da artıracağız” diye konuştu.

Konuşmasında Kayseri´nin zenginlikler şehri olduğunu ifade eden Başkan Çelik, Kayseri´nin tarihi, doğası, mutfağı ve gönlü zengin bir şehir olduğunu söyledi ve bu zenginliği sağlayan değerlerimizle ilgili açıklamalarda bulundu. Kayseri´deki uyum kültürüne de dikkat çekerek şehrin yönetim dinamikleri arasında uyum bulunduğunu ifade eden Başkan Çelik, herkesin Kayseri ortak paydasında buluştuğunu ve bu nedenle de Kayseri´nin diğer şehirlerin önüne çıktığını kaydetti. Kayseri´nin aynı zamanda eğitim, sağlık, sanayi ve ticaret şehri olduğunu da ifade eden Başkan Çelik, Kayseri´nin bölgesel bir cazibe merkezi olduğunu söyledi.

“AKILLI ŞEHİRCİLİĞİ EN İYİ YAPAN BELEDİYEYİZ”

Büyükşehir Belediyesi´nin Kayseri´ye yaptığı yatırımlar hakkında da bilgiler veren Başkan Mustafa Çelik, Kayseri´nin planlı gelişme kültürü ile huzurlu bir şehir olduğunu belirtti. Şehri daha konforlu bir kent haline getirmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Çelik, “Göreve başlar başlamaz, planlı gelişim estetik dönüşüm, fonksiyonel gelişim vizyonunu ortaya koyarak bu vizyon çerçevesinde çalıştık. Bu kapsamda öncelikle planlamayı ön planda tuttuk. Ulaşımda, yeşil alanda, kentsel dönüşümde farklı işler yaptık. Sosyal belediyecilikte, kültürel hizmetlerde, eğitimde çok iyiyiz. Türkiye´de akıllı şehirciliği en iyi yapan belediyeyiz. Tarım ve hayvancılıkla ilgili yatırımda çok önemli çalışmalar yaptık” dedi.

“3,5 YILDA 7 BİN NOKTADA ÇALIŞTIK”

Konuşmasında, ulaşım, toplu taşım, alt yapı, kentsel dönüşüm, yeşil alan, sosyal ve kültürel konular, eğitim hizmetleri, ilçelere yapılan yatırımlar, kırsal kalkınma, Beydeğirmeni Besi Bölgesi başta olmak üzere tarım ve hayvancılık alanındaki yatırımlar hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, 3,5 senede bedeli 2 milyar lirayı aşan 980 ihale yaptıklarını açıkladı. 7 bine yakın noktada çalışıldığını vurgulayan Başkan Çelik, 3,5 yılda yapılan bazı yatırımlarla ilgili rakamlar vererek 786 km sıcak asfalt ve 1500 km sathi kaplama asfalt yaptıklarını ve 3 milyon 300 bin metrekare kilitli parkenin ilçelerde kullanıldığını belirtti. Başkan Mustafa Çelik, “Rabbim hayırlı hizmet ömrü verdikçe Kayseri için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Video Tarihi: 12.9.2018 17:16:49
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

“BİZİ BIRAKIP GİTME”
“BİZİ BIRAKIP GİTME”
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN YAŞLI DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA HİZMET VERDİĞİ YAŞLILAR BAŞKAN ÇELİK´İ ZİYARET ETTİ VE “DUALARIMIZ SİZİNLE” MESAJI VERDİ
BAŞKAN ÇELİK TAKSİCİ ESNAFIYLA
BAŞKAN ÇELİK TAKSİCİ ESNAFIYLA
TAKSİCİ ESNAFI ÖZELLİKLE YAPILAN YOLLARDAN DOLAYI BAŞKAN ÇELİK´E TEŞEKKÜR ETTİ
ESNAFTAN BAŞKAN ÇELİK´E TAM DESTEK
ESNAFTAN BAŞKAN ÇELİK´E TAM DESTEK
BAŞKAN ÇELİK, SABAH ERKEN SAATLERDE YERALTI ÇARŞISI ESNAFINI ZİYARET ETTİ
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA
GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
ÖNCE RIZALARINI SONRA HAYIR DUALARINI ALDI
KOCASİNAN BELEDİYESİ´NDEN
KOCASİNAN BELEDİYESİ´NDEN
TARİHİ REKOR
MELİKGAZİ BELEDİYESİ
MELİKGAZİ BELEDİYESİ
GESİ - FATİH EMNİYET BİNASI´NI TAMAMLADI
VALİ KAMÇI: “KAYSERİLİLERİN SAMİMİ DUYGULARI,
VALİ KAMÇI: “KAYSERİLİLERİN SAMİMİ DUYGULARI,
ÖMRÜM BOYUNCA HAFIZAMDAN SİLEMEYECEĞİM GÜZELLİKLER ARASINDA YERİNİ ALACAK”
KAYSERİ ŞEKER´DEN
KAYSERİ ŞEKER´DEN
‘MİLLİ ÜRETİM BİLİNÇLİ TÜKETİM´ ETKİNLİĞİ
AGD´DEN SALDIRILARA DAİR BASIN AÇIKLAMASI
AGD´DEN SALDIRILARA DAİR BASIN AÇIKLAMASI
“TÜM MÜSLÜMANLAR SİYONİST PROJEYE KARŞI KENETLENMELİ”
EKMEĞE, SUYA, ULAŞIMA ZAM YOK
EKMEĞE, SUYA, ULAŞIMA ZAM YOK
BAŞKAN ÇELİK; EN UCUZ VE EN KALİTELİ EKMEĞİ YİYORUZ, EN KALİTELİ VE EN UYGUN SUYU İÇİYORUZ, EN KALİTELİ VE EN UYGUN ULAŞIMI KULLANIYORUZ
KASKİ GENEL KURULU´NDA ALKIŞLANAN KARARLAR
KASKİ GENEL KURULU´NDA ALKIŞLANAN KARARLAR
KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN ALT YAPI ŞİRKETİ KASKİ, İLÇELERE YAPTIĞI YATIRIMLA, SUYA ZAM YAPMAMA VE ENGELLİLERE YÜZDE 50 İNDİRİM KARARIYLA SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ VERDİ
BÜYÜKŞEHİR´DEN
BÜYÜKŞEHİR´DEN
YATIRIMCILAR İÇİN ÜÇ FIRSAT
KOCASİNANLI ÇOCUKLAR
KOCASİNANLI ÇOCUKLAR
DAHA HİJYENİK BİR ORTAMDA SEYAHAT EDECEK
KOCASİNAN´DA ŞEHİT SAVCI KİRAZ ADINA
KOCASİNAN´DA ŞEHİT SAVCI KİRAZ ADINA
HATIRA ORMANI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
15 Kasım 2018 Perşembe
Bugün
Parçalı bulutlu
7 °C
-2 °C
Cuma
Bulutlu
7 °C
-2 °C
Cumartesi
Fırtına
10 °C
-2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74