KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAKAN GÜL:“KAYSERİ ÜRETEREK BÜYÜYEN BİR ŞEHİR”

ÖZHASEKİ: “GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ İNŞA EDİYORUZ”

AK KURMAYLAR’DAN ESNAF ZİYARETİ

ÖZDOĞAN'DAN "SİYASİ CİNAYETLER" YORUMU

ÖZDEMİR: "ÇİFTÇİNİN TRAKTÖRÜ HACİZ EDİLMEMELİ"

ÖZHASEKİ:“KOCASİNAN VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR”

MHP KURMAYLARI BAŞARI İÇİN İSTİŞARE YAPTI

NERGİS: "HEDEFİMİZ % 9 BÜYÜME ORTALAMASI”

ÖZHASEKİ: "20 YILDIR BİRİNCİ PARTİYİZ, BU DÜNYA REKORUDUR"

ÖZHASEKİ: “AK PARTİ DÖNEMİNDE YURTLAR TAM 4 KATINA ÇIKTI”

ERSOY VE İNCETOPRAK’TAN BASIN TOPLANTISI

ÖZDEMİR'DEN MERAL AKŞENER YORUMU

OKANDAN: “MUHALEFETİN MESELESİ ÖĞRENCİ DEĞİL”

BU HAFTA NÖBETÇİ VEKİL İSMAİL TAMER OLDU

AK PARTİLİ BELEDİYELER ÖĞRENCİLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir'den Açıklama

Gürkan Ofis Mobilyaları

"YEREL VE GENEL SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAK"  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Malatya'da katıldığı programda yaptığı açıklamada, yerel ve genel seçimlerin zamanında yapılacağını söyledi. Göçmen konusuna da değinen Özhaseki, "Burası göçmen kampı değil. O konuya sıcak bakmadığımızı defalarca söylüyoruz" dedi.

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bir takım ziyaretlerde ve incelemelerde bulunduğu Malatya’da AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan Özhaseki, 1946 yılının Türk siyasi tarihinde bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “Siyasette dönüm noktaları vardır. Belediyecilikte de dönüm noktası 1994 yılıdır. Örneğin 1946 unutulmaz. Türk siyasi tarihinde neden ondan önce sana ait. Bir tek parti dönemi vardı. İnsanın iradelerine saygı gösterilmezdi. Hatta oy ile seçim başına gelmek tarif edildiğinde bile milletin açıkta oy kullanması gizlide sayılması gibi kararlarda alınırdı. Ama çok partili sisteme geçiş gerçekten bir devrim niteliğindedir. Belediyecilikte de 1994 yılı unutulmaz. İstanbul’da Cumhurbaşkanımız bizler de Anadolu’da birçok yerde iş başına gelmesi ile birlikte millet hizmet ile karşılaştı. Hizmet belediyeciliğini duydu. Öncesine ait ne vardı, özelikle sol belediyelerde ideolojik, takıntılı, militan bir kadrolaşma vardı. Hizmette hiç akıllarına gelmezdi. İstanbul’da çöp dağları olurdu kimsenin umurunda olmazdı”  dedi.

Muhalefetin özgüven patlaması yaşadığına değinen Özhaseki, AK Parti’nin politikasının hizmet politikası olduğunu belirterek, şöyle konuştu…“Muhalefet bir özgüven patlaması yasayarak erken seçim diye bağırsa da millete soruluyor.  Sorunlar var ve size göre kim çözer. Yine Recep Tayip Erdoğan ve AK Parti diyor. Yerel ve genel seçimler zamanında yapılır. Herkesin tıraşı önüne düşer. Yine biz belediyecilik tarafında birkaç şey söyleyecek olursak, bizim yıllardır izlemiş olduğumuz politika hizmet politikası” ifadelerini kullandı.

Avrupa devletlerinin siyasi liderlerinin yaptıkları konuşmalara tepki gösteren Özhaseki, Türkiye’nin göçmen kampı olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti…“Afganistan meselesinde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Dışişleri ekibi, devlet olarak daha doğrusu teyakkuz halinde takip edilen bir ortam var. Herkes olanı, biteni biliyor. Nihayetinde bizim için önemli olan Türkiye Cumhuriyeti’dir, Türk Milletidir. Bir taraftan menfaatleri, bir taraftan da onurudur. Orada alınan kararlar günü birlik takip neticesinde verilmektedir. Bundan dolayı da mutluluk duyuyoruz. Afgan göçmen konusunda da ülkeye gelmemesi hususunda elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda batının kendine has bir takım iç kendi siyasi dengeleriyle yaptıkları konuşmaları kınıyoruz, kendilerine geri iade ediyoruz. Burası göçmen kampı değil. O konuda sıcak bakmadığımızı defalarca söylüyoruz. Şu an yerel yönetimlerimizi ilgilendirecek kadar da göçmen boyutu olduğunu düşünmüyorum. Olursa da tedbir alınır. Bu konuda devlet olarak da üzerimizde düşeni yapıyoruz” şeklinde konuştu.