VATAN PARTİSİ KAYSERİ İL BAŞKANI,
HDP DERHAL KAPATILMALIDIR
Tarih: 12.2.2018 18:04:56/ 582okunma / 0yorum

Vatan Partisi Kayseri İl Başkanı Prof. Dr. Eyup S. Karakaş, HDP´nin kongresinde yaşananların ibret verici olduğunu söyleyerek, ´´HDP derhal kapatılmalıdır´´ dedi.

Pro.Dr. Eylüp Karakaş, Türkiye´nin şehitleri için yas tuttuğu bir ortamda yapılan HDP kongresinde PKK propagandası yapıldığına savundu. Karakaş, ´´Mehmetçiğimizin Amerikan destekli, Amerikan silahlarıyla bize karşı savaşan PKK/PYD terör örgütüyle mücadele ettiği, sınırların ötesinde operasyon yürüttüğümüz süreçte cumhuriyetin, Türkiye´nin başkenti Ankara´da bir terör propagandasına, PKK propagandasına izin verilemez. Afrin´e destek sloganları atılıyor. Afrin´e selamlar gönderiliyor. Ve devleti yönetenler hükümettekiler bütün bunları seyrediyor. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Devlet ciddiyetiyle, devlet otoritesiyle bağdaşmaz. Bugün HDP kongresinde yaşananlar bu parti için başlı başına kapatma sebebidir. Türkiye´deki Siyasi Partiler Kanununa göre Anayasa göre hangi kanuna isterseniz bakın. Hiçbir parti terör örgütü propagandası yapamaz, terör örgütü liderini kendi lideri olarak benimsemez´´ diye konuştu. Vatan Partisi İl Başkanı Eyüp Karakaş, sözlerini şöyle tamamladı:

´´Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı´nın bu yeni delilleri, bugün HDP kongresinde yaşananları da ekleyerek HDP´nin kapatılmasıyla ilgili dava açmak zorundadır. Hukukun kanunun gereği budur. Eğer Ankara´da İçişleri Bakanı ve Vali bu duruma rağmen kongreyi iptal etmedilerse görevlerini tam olarak yapmamışlar demektir.  Mehmetçiğimizin acısı yüreğimizdeyken, askerimiz can siperane PYD/PKK´ya karşı Afrin´de savaşırken, Afrin´deki teröristlere selam gönderilmesini devlet izleyemez. Büyük bir hata yapılmıştır. Bu hatanın telafisi için HDP´ye derhal kapatma davası açılmalıdır.´´








Kaynak: DHA

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ VATAN PARTİSİ BAŞKANI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
21 Eylül 2018 Cuma
Bugün
Güneşli
26 °C
8 °C
Cumartesi
Güneşli
26 °C
10 °C
Pazar
Güneşli
27 °C
11 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74