KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

TEMEL ATMA, ETKİNLİK VE AÇILIŞLAR ERTELENDİ

TEMEL ATMA, ETKİNLİK VE AÇILIŞLAR 1 OCAK 2021 TARİHİNE KADAR ERTELENDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PINARBAŞI VE SARIZ'DA YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

BÜYÜKKILIÇ’IN İLÇE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

PALANCIOĞLU, KEYKUBAT MAHALLESİ’NDEKİ PAZAR YERİNİ ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ PAZAR YERİ DENETİMLERİ AKSATILMADAN YAPILIYOR

KAYSERİ'DE 7/24 KÜTÜPHANEDE ENGELLİ BİREYLERİN BİLGİYE ERİŞİMİ KOLAYLAŞTI

Görme ve işitme engelliler Braille klavyeli bilgisayarlar ve büyüteç ekran sayesinde istedikleri kaynaklara ulaşabiliyor

BAŞKAN ALTUN KADIN ÇİFTÇİLERİ ZİYARET ETTİ

ALTUN KARAHIDIR MAHALLESİNDE KAÇEM’İ ZİYARET ETTİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ 7/24 ÇALIŞIYOR

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN ‘DENETİM’ TEYAKKUZU

KASKİ’DEN SU BORCU OLANLARA BÜYÜK FIRSAT

SU VE ATIK SU BORÇLARINI YAPILANDIRABİLECEK

ENDÜRLÜK’E SOĞUK GÜNDE SICAK ASFALT

BAŞKAN YALÇIN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ÖZVATAN VE FELAHİYE'DE

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İLÇELERE ZİYARETLERİNİ TÜM HIZIYLA SÜRDÜRÜYOR

MELİKGAZİ'DE 7 AYRI BÖLGEDE MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILACAK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARARA GELDİ

HAFTA SONU MELİKGAZİ VEZNELERİ AÇIK

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemesi 30 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapılabilecek

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’A ORGANİK ÜRÜNLERİN ÜRETİMİ VE TÜKETİMİNE DESTEK TEŞEKKÜRÜ

ÇOLAKBAYRAKDAR, KAPTAR BAŞKANI VE YÖNETİMİNİ MİSAFİR ETTİ

ULAŞIM A.Ş.’DEN 'KAĞIT BİLET' AÇIKLAMASI

HES KODU EŞLEŞTİRME İŞLEMİ 30 KASIM’DA SONA ERECEK

ÖZHASEKİ'NİN TEDAVİSİNE HASTANEDE DEVAM EDİLECEK

ÖZHASEKİ: HAMDOLSUN Kİ ENDİŞELENECEK BİR DURUMUMUZ YOK

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

“Yaşam alanlarında ve AVM’lerde hareketliliği azaltmak zorundayız”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 2020’DE ASFALT REKORU KIRDI

150 KİLOMETRE YOL ASFALTLANDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

VALİ GÜNAYDIN’DAN ’AKRABA ZİYARETİ’ UYARISI

"BULAŞ KAYNAĞININ EN ÖNEMLİ BİR YERLERİNDEN BİR TANESİ DE EŞ, DOST VE AKRABA ZİYARETLERİDİR"

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, havaların soğumasıyla birlikte girilen kapalı ortamların risk haline geldiğini söyleyerek, vatandaşlara ev ve akraba ziyaretleri konusunda uyarılarda bulundu. Vali Günaydın, "Bulaş kaynağının en önemli bir yerlerinden bir tanesi de eş, dost ve akraba ziyaretleridir" dedi.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, İhlas Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Kayseri’de pandemi süreci ile ilgili bilgiler verdi. Kentte bütün kurumlarla pandemi ile mücadelenin tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Vali Günaydın, "Kayseri’de pandemi ile mücadelemiz bütün kurumlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle, muhtarlarımızla ve belediyelerimizi ile devam ediyor. Bu mücadele bütün kurumların işbirliği ve dayanışması ile sonuç alınabilecek bir mücadeledir. Hepimizin sağlık çalışanlarına destek ve katkı vermesi için kurallara ve tedbirlere uyması gerekiyor. Bu çok basit bir şeydir. Maskemizi takacağız, mesafemizi koruyacağız, temizliğe dikkat edeceğiz, gerekmedikçe dışarıda kalabalıklara çıkmayacağız. Bulunduğumuz umuma açık yerlerle ilgili belirlenen kurallara uyacağız. Kafeler ve restoranlar da oturma düzeniyle ilgili ve sayılarla ilgili Sağlık Bakanlığımızın çıkarmış olduğu bir rehber var. Biz kurallara uyduğumuz süre içerisinde sonuç alıyoruz. Olumlu gelişmeler olduğunu söylediğimizde rehavete düşülmesin, çünkü bu mücadele bitmedi. Bu sonuçlanıncaya kadar aynı kararlılıkla, aynı hassasiyetle bizim devam etmemiz lazım. Şuanda hassasiyetimizden kesinlikle taviz vermememiz lazım. Taviz verdiğimiz zaman biliyorsunuz ki bu sıkıntılar ortaya çıkıyor ve sayılar artıyor. Sağlık sektöründe çalışan arkadaşlarımızın yükünü ağırlaştırmış oluyoruz. Şuanda bizim yapacağımız şey; kurallara, kaidelere ve Sağlık Bakanlığımızın belirlediği tedbirlere harfiyen uymaktır. Buradan kesinlikle en ufak bir taviz vermememiz gerekiyor. Bunu sağladığımız zaman biz mücadelede başarılı oluruz" ifadelerini kullandı.

Vatandaşların gerekmedikçe dışarı çıkmaması gerektiğini kaydeden Günaydın, "İçişleri Bakanlığımızın bir genelgesi geldi. Bu genelge doğrultusunda hayatımızın her alanındaki faaliyetlerde bizler temalı denetim yapacağız. Bu denetimler bugün başlıyor ve Pazar gününe kadar devam ediyor. Bizler bu denetimler sırasında yine bütün kurumlarımızla sahada olacağız. Bugün başlıyoruz ve arkadaşlarımız sahaya çıktı. Bizim özellikle vatandaşlarımızdan isteğimiz kendi kendilerini de denetlesinler. Her gün kendi kendilerini denetlesinler. Biz bu mücadelede üzerimize düşeni yapıyor muyuz? Görevimizi yapıyor muyuz? Biz bunlara dikkat ettiğimiz zaman bu denetimlerden sonuç almamız daha kolay olacak. Çünkü bu mücadele tedbirlerle sonuç alınacak bir mücadeledir. Bu bilinçle olduğumuz takdirde biz başarılı oluruz ve en az maliyetle de inşallah bu süreci geçirmiş oluruz. Vatandaşlarımız lütfen gerekmedikçe dışarı çıkmasınlar. İhtiyaçları var ise, dışarı çıkmaları gerekiyorsa hemen dışarı çıksınlar işlerini görsünler ve evlerine dönsünler" şeklinde konuştu.

"Bulaş kaynağının en önemli bir yerlerinden bir tanesi de eş, dost ve akraba ziyaretleridir"

Havaların soğumasıyla beraber girilen kapalı ortamların risk haline geldiğini kaydeden Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, ev ve akraba ziyaretlerini önermediklerini söyleyerek, "Havalar soğudu, artık kapalı ortamlarda da kalmak riskli hale geliyor. Bunun için ev oturmalarını ve akraba ziyaretlerini kesinlikle önermiyoruz. Çünkü bulaş kaynağının en önemli bir yerlerinden bir tanesi de eş, dost ve akraba ziyaretleridir. Biz bu ziyaretleri pandemi sürecinde ertelersek çok daha faydalı bir davranış olur. Çünkü virüs kapalı ortamlarda daha hızlı ve daha etkin yayılıyor. Bunun için eğer büyüklerimizin ihtiyaçları nedeniyle bir ziyaret olacaksa hemen ihtiyacı görelim, sıkıntıyı giderelim ve kalabalık ortam oluşturmadan evimize gelelim. Eğer bu şekilde davranırsak biz bu mücadeleyi kısa sürede sonuçlandırırız. Havalar iyiyken dışarıda oturabiliyordu ama artık içeriye geçiyoruz. Buralarda da kurallara ve tedbirlere uymak zorundayız. Buralarda da özellikle belirlenenin dışında müşteri almamalıyız. Eğer orada standartların üstünde müşteri alırsak o zaman müşterilerimizin hepsini riske atmış oluruz. Vatandaşlarımızdan aynı kararlılıkla ve aynı hassasiyetle bu mücadeleyi devam ettirmelerini bekliyoruz. Risk devam ediyor. Bizim oturup hep beraber bu riskleri minimize edebilmemiz için gayret göstermesi gerekiyor" dedi.


Haber Kaynak : İHA