KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BALIKÇI TEZGAHLARI ŞENLENDİ

TOMARZALI KIBRIS GAZİSİ GÜLKAN HAYATINI KAYBETTİ

MELİKGAZİ'DE TABİPLER BAHÇESİ YAPILIYOR

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN ÇOCUKLARA ÇOK FONKSİYONLU FARKLI BİR PARK

ALMAN VATANDAŞI DENNİS TÖRENLE MÜSLÜMAN OLDU

KAYSERİ, AFET BÖLGESİ BOZKURT’TA YARALARI SARDI

TALAS BELEDİYESİ EKTİĞİ BUĞDAYI UN YAPARAK DAĞITTI

NURSAÇAN'DAN İDLİB ŞEHİDİ İÇİN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

DRONE DESTEKLİ KORONA VİRÜS DENETİMİ

GÖLETLERE 678 BİN YAVRU BALIK BIRAKILDI

KAYSERİ SAKİNLERİ ÖNCE “SUCUK” DİYOR

ÖĞRETMENLERİN EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ SERGİLENDİ

HAFIZLIK YARIŞMASI BÖLGE FİNALİ KAYSERİ'DE YAPILDI

NORMALLEŞME İLE GELİNLİK SATIŞLARI PATLADI

ERCİYES'İN ETEKLERİ KIRMIZIYA BOYANDI

BÜYÜKŞEHİR, EYLÜL’Ü RENGÂRENK ÇİÇEKLERLE KARŞILADI

Anahtar Kelimeler: UĞUR METİNER
Gürkan Ofis Mobilyaları

UĞUR METİNER,

KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ MÜDÜRLÜĞÜ´NE ATANDI ...

KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ MÜDÜRLÜĞÜ´NE ATANDI

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu tarafından Kayseri Pancar Kooperatif Müdürlüğü´ne ekim ayı başında atanan Uğur Metiner;  çiftçinin alın terini, akıl teri ile birleştirerek milli ekonomiye büyük katkı sağlayan Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker´e bağlı şirketlerin faaliyetleri ile birlikte bir bütün olarak bölge çiftçisinin gururu olmaya devam ettiğini belirtti.

Kayseri Pancar Kooperatif Müdürlüğü´ne ekim ayı başında atanan Uğur Metiner  yaptığı yazılı açıklamada; tarım sektöründe özellikle çiftçilerin son yıllarda işçilik maliyetlerini azaltan makine ve ekipmanlara yönelmesi Kayseri Pancar Kooperatifi yöneticilerini de piyasaya yeni çıkan, tarımsal alet ve ekipmanlar arasında, fiyatta uygunluk yanında  üretimde kalitenin yakalanmasına, işçilik maliyetlerini azaltmasına katkısı olan  ürünleri araştırmaya sevk ettiği  vurgulayarak ?Şeker Pancarı tarımında sektöründe güçlü kuruluş olan Kayseri Pancar Kooperatifi´nin  başlattığı sözleşmeli tarım uygulamaları  çiftçilerden  büyük takdir topladı. Bölge çiftçilerinden gelen yoğun talep üzerine yatırım planlaması dahilinde; kuru fasulye, nohut, arpa, danelik mısır, yulaf gibi ürünlerde sözleşmeli olarak ekim dönemi başlatıldı.  Sözleşmeli olmasa da çiftçilerin ürettiği mercimek, silajlık mısır,  çerezlik ayçiçeği, çerezlik kabak çekirdeği, buğday vb. tahılların da değerlenmesi için ürün bankacılığı olarak bilinen ?Lisanslı Depoculuk´ hizmetleri yanında Tarım Marketler zinciri ile de bölgedeki tarım sektörünün canlanmasına sağladığı katkılarla, çiftçinin umudu olmaya devam ediyor? ifadesini kullandı?

Uğur Metiner ayrıca; ?Bölge çiftçimizin taleplerine mümkün olduğu ölçüde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tohumluk hububat, gübre, melaslı kuru küspe yanında piyasaya yeni çıkan  Pancar hasat makinası, Pulluk, Kültüvatör, Kürüm makinesi, Pancar yükleme kepçesi, hububat ekim aletleri gibi ürünlere büyük ilgi olduğunu belirterek, Kayseri Pancar Kooperatifi satış mağazalarımız ve Tarım Marketler zincirinde çiftçinin gelirini artırmak, çiftçileri  Avrupa ile rekabet edebilir hale getirmek için, çiftçi ortakların ihtiyacı olan her türlü tarımsal alet, ekipman, makine, gübre, ilaç ve hayvansal üretimi destekleyici ürünleri satışa sunuyoruz? değerlendirmesinde  bulundu?