KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

İLK DERS REKTÖR ÇALIŞ’TAN

TALAS BELEDİYESİ İLÇE OKULLARININ SPOR SAHALARINI YENİLEDİ

YAHYALI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE TEKNOFEST HEYECANI

KAYÜ’DEN ÖDÜLLÜ İLLÜSTRASYON YARIŞMASI

DKMP EKİPLERİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘EĞİTİM’ AÇIKLAMASI

ERÜ’DE FEYYAZ SELÇUK SAN ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

DEVELİ'DE İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN LEZZETİN ANAVATANINDA 'PASTIRMA' KURSU

BAŞKAN YALÇIN'DAN ÖĞRENCİLERE 'GÜNLÜK' SÜRPRİZİ

5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

İLKÖĞRETİM HAFTASI’NDA OKUL ZİLİNİ VALİ GÜNAYDIN ÇALDI

TOMARZA'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

KOCASİNAN AKADEMİ'DE YENİ DÖNEM BAŞLADI

KAYSERİ'DE 'PASTIRMA DOĞRAMA VE SUNUM TEKNİKLERİ KURSU' AÇILACAK

REKTÖR PROF.DR. KARAMUSTAFA STAJYER ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Gürkan Ofis Mobilyaları

TÜRKİYE’DE İLK KEZ HEM LİSE HEM USTALIK DİPLOMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı çalışmaları ile Türkiye’deki Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencilerine bu yıl ilk defa hem lise diploması hem de ustalık belgesi eş zamanlı mezuniyet töreni ile verildi. Bu kapsamda Kayseri Osman Düşüngel Mesleki Eğitim Merkezi’nde de 69 öğrenci mezun olarak diploma ve belgelerini aldı.

Osman Düşüngel Mesleki Eğitim Merkezi’nde düzenlenen diploma törenine İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, eğitim merkezi yönetimi, mezun olan öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Bu mezuniyetin sıradan bir mezuniyet olmadığını söyleyen Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Tabi bu sıradan diploma töreni değil. Ben özellikle bunu vurgulamak için bu konuşmayı yapmak istedim. Bizim mesleki eğitim merkezlerinden mezun olan öğrencilerimiz aynı zamanda lise diploması almış oluyorlar. Bu anlamda bir ilki yaşıyoruz. Bakanlığımızın çalışmaları ve onların direktifleri doğrultusunda bir ilki gerçekleştirmiş oluyoruz. Yani şunu söylemek lazım bizim mesleki eğitim merkezlerimiz bundan sonra artık bir meslek lisesi gibi değerlendirmek lazım. Ustalık belgeleri ile birlikte lise diplomalarını almış oluyorlar. Bu yeni bir yaklaşım ve bence yıllardır olması gereken, üzerine durulması gereken bir konuydu. Bunu gerçekleştirmiş olmanın şuan ben heyecanını yaşıyorum. Bundan sonraki süreçte de mesleki eğitim merkezlerimize ilginin alakanın ve burada eğitim görmenin daha da artacağını düşünüyorum. Artması gerektiğini düşünüyorum. Yani iş başında eğitim dediğimiz süreç zaten bu alanda gerçekleştiriyoruz. Kültür derslerimiz bu alanda veriliyor. Bu anlamda ben öğrencilerimizi, kursiyerlerimizi, ustalarımızı aynı zamanda tebrik ediyorum. Hayatlarında başarılar diliyorum. Hepinize saygı, sevgi ve muhabbetler olsun diyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Kayseri’de 1 numaralı diplomayı eğitimini birincilikle bitiren Kadim Bıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’ndan aldı. Öğrencilerin diploma töreninin ardından program fotoğraf çekimi ile son buldu.