TEKDEN GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI OP. DR. KEMAL TEKDEN,
“AGÜ TALKS SÖYLEŞİLERİ´NDE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI”
Tarih: 14.3.2019 17:37:26/ 516okunma / 0yorum

Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kemal Tekden AGÜ Gençlik Fabrikası tarafından düzenlenen ve kültür, sanat, spor, eğitim ve iş dünyasının önde gelen isimlerini öğrencilerle buluşturmayı hedefleyen "AGÜ Talks" söyleşilerine konuşmacı olarak katılıp tecrübelerini üniversiteli  genç yüreklerle paylaştı…

Sümer Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen konferansa Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, AGÜ´den ve Kayseri´deki diğer üniversitelerden öğrenciler, akademik ve idari personel katıldı.

Konferansında öğrencilere iş yaşamı ile ilgili önerilerde bulunan Op. Dr. Kemal Tekden, onlara her şeyden önce hayatı daima sorgulamaları gerektiğini, kendilerini tanımaları, keşfetmeleri gerektiğini vurgulayarak “Her şeyden evvel hayatı daime sorgulamak gerektiğine inanıyorum. Ben niçin okuyorum demeniz lazım. Bu sorgulama bizim hayatımızın en önemli konusu olmalı” değerlendirmesinde bulundu.

Kendini keşfetmeyen, kendini tanımayan bir insanın başarılı olmasının mümkün olmadığını ifade eden Tekden, “Kendinizi keşfedin. Kendini keşfetmeyen, kendini tanımayan bir insanın başarılı olması mümkün değil. Hangi zekanız yüksek, görsel zeka mı, sosyal zeka mı, içsel zeka mı? Bunlar varsa zaten duygusal zekanız var demektir. Başarıda en önemli kriter budur. IQ´nuz çok yüksek olabilir, başarı şansınız hayatta yüzde 20´dir. Ama duygusal zekanız varsa yüzde 80 katkı yapar. Bunu bilmek zorundasınız, yeteneklerinizi bileceksiniz. Bir çok insan yeteneklerini bilmeden çalışıyor” diye konuştu.                 Öğrencilere asla pes etmemelerini tavsiye eden Tekden, lider olmanın da önemine dikkati çekerek “Bir işletmede lider olmak çok önemli. Lider, insanlara yetki dağıtan ve onlara güvenen insandır. Ufuk sahibidir. İşletmenin daime önünü açmak için gayret gösterir. İnsanlar hep birbirini tenkit ederler. Ben şöyle bir yol buldum, hep kendimi tenkit ediyorum ben nerede hata yapıyorum diye. Çünkü hiç kimse dört dörtlük değildir.”  İfadesini kullandı.

Tekden sohbetin sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayıp, gençlik faaliyetleri organize eden AGÜ Gençlik Fabrikası Koordinatörü Öğretim Görevlisi Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç tarafından  kendi adına dikilen fidanın, Fidan Bağış Sertifikasını kabul etti…
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
25 Mart 2019 Pazartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL