EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KAYSERİ'DE CAMİİ KEBİR'İN KAPI ÜSTLERİNE TENTE YAPILMASI

Seçilir: "Çok da çirkin görünen, esere yakışmayan uygulamalar bunlar”

MMO BAŞKANI AKİF AKSOY’DAN ‘BACA’ UYARISI

BACA TEMİZLİĞİ GİDERİ GAZ TASARRUFU OLARAK GERİ DÖNER

KÜLTEPE'DEKİ KAZILAR 12 AYA ÇIKARILACAK

Dursun, Kültepe'deki kazıların 12 aya çıkarılmasının düşünüldüğünü söyledi

KALKAN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Kalkan, ”Öğretmenler basit kutlama mesajları yerine müjde bekliyor”

884 YILLIK CAMİNİN KAPI ÜSTLERİNE TENTE YAPILDI

CAMİ KEBİR’İN KAPI ÜSTLERİNE TENTE YAPILDI

13 YILDIR KURULAN DOSTLUK GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR

Kayseri'de 13 yıldır kaz besleyen Barış Aladağ'ın, hayvanlarla arasında kurduğu dostluk, görenleri şaşırtıyor.

AHISKA TÜRKLERİ ‘SÜNGÜN’ÜN 75. YILINDA ANILDI

‘Ahıska Türkleri’ kanlı sürgünün 75. Yılında dünyanın bir çok yerinde olduğu gibi ilimiz de de anma programları ile yaad edildi.

UZMANINDAN ARAÇLAR İÇİN KIŞLIK BAKIM ÖNERİLERİ

Oto tamir ustası İsrafil Şimşek araçların bakımlarını yaptırmaları hususunda uyarıda bulundu

ERDEMLİ, SONBAHARIN SESSİZLİĞİNE BÜRÜNDÜ

ERDEMLİ VADİSİ, ZİYARETÇİLERİNİ ŞAŞKINLIĞA UĞRATIYOR

ÖĞRENCİLERDEN EL ÖPME ETKİNLİĞİ

Develi 75. Yıl Saray Halı ilkokulu Hayriye MUSLU 1.sınıf öğrencileriyle Ekim2019-Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 'İyilikler Kulübü' adlı eTwinning projesinde yerini aldı.

BODRUM'DA İNŞAATTAN DÜŞEREK ÖLEN İŞÇİ

BÜNYAN'DA DEFNEDİLDİ

KARACA İPEKSARAY’DA AÇILDI

Türkiye’nin önde gelen züccaciye ve porselen firmalarından biri olan Karaca Home yeni şubesi İpeksaray Alışveriş Merkezi’nde ilimiz sakinlerinin hizmetine sundu.

DEVELİ’NİN EŞSİZ LEZZETİ ‘CIVIKLI’ KIZILIRMAK CADDESİ’NDE

Meşhur Kemeraltı Develi Cıvıklısının 5. şubesi Kızılırmak Caddesinde hizmete açarak Develi’nin eşiz lezzetini Kayserililerin hizmetine sundu…

TOÇ-BİR-SEN SALDIRIYI KINADI

Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ-BİR-SEN) üyeleri, geçtiğimiz günlerde kontrol için gidilen bir tesiste görevlilere yapılan saldırıyı kınadı.

EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN BEDELLİ ASKERLER YEMİN ETTİ

85 BEDELLİ ASKER İÇİN YEMİN TÖRENİ DÜZENLENDİ

41 YIL SONRA KIZ MESLEK LİSESİ'NDE DUYGULANDIRAN BULUŞMA

KIZ MESLEK LİSESİ MEZUNLARI 41 YIL SONRA AYNI OKULDA BULUŞTU

Anahtar Kelimeler: KARİYER PLANLAMASI

TDP’DEN KARİYER PLANLAMASI

TDP tarafından hazırlanan ‘Geleceğe Atılan İmzalar’ projesi ile 400 meslek lisesi öğrencisine kariyer planlaması anlatıldı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Çocuk ve Gençleri Koruma Sosyal Destek Projesi(ÇOGEP) kapsamında ‘Geleceğe Atılan İmzalar’ projesi ile meslek lisesi öğrencilerine kariyer planlaması söyleşisi yapıldı.

Proje kapsamında 400 öğrenciyle birlikte gerçekleşen söyleşiye Toplum Destekli Polisler, İŞKUR İl Müdürlüğü, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

Meslek lisesi öğrencilerine gelecekte iş bulma ve iş bulmada yaşayacakları sıkıntılar ile ilgili yardımcı olmak amacıyla böyle bir söyleşi düzenlediklerini söyleyen Kayseri Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Nuran Bayrak, “Bugün Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2019 yılı Çocuk ve Gençleri Koruma Sosyal Destek Projesi (ÇOGEP) kapsamında yer alan, kariyer günü etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Bizim koordinemizde ilimizdeki İŞKUR İl Müdürlüğü, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü gibi çeşitli kurumlar ve temsilcileriyle birlikte, meslek lisesi öğrencilerimize kariyer planlamaları ve gelecekte iş bulma, iş bulmada yaşanacak zorluklar, iş hayatına adapte olma gibi konularda yardımcı olmak üzere bir söyleşi düzenleyeceğiz. Bugün burada yaklaşık 400 meslek lisesi öğrencimiz bulunmakta. Bizim çalışmalarımız genelde suçu önlemeye yönelik tedbirlerin alınmasında, toplumsal olarak sorumluluk alma bilinci esaslı bir polislik anlayışı yürütüyoruz. Güvenlik ve asayiş konusunda çeşitli projeler yapmaktayız ve bu projemizde de meslek lisesi öğrencilerine gelecekte öğrencilik bitmese de, hayatın uzun bir yol olduğunu göstererek iş bulmada bir nebze de olsa izleyecekleri yolda yardımcı olmak ve amaçlarına ulaşmalarında yol göstermek ve destek olmak istedik” dedi.

12. sınıf öğrencisi Samet Aynihan ve 11. sınıf öğrencisi Esra Elveren ise gelecekteki iş seçimleri konusunda öğrencilerin kararsız olduklarını, bu söyleşiyle beraber kariyer hedeflemede bilinçlendiklerini söyleyerek Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne söyleşiden dolayı teşekkür ettiler.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ