KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

ÜNİVERSİTELİ SEVİM NUR BİYONİK KOLLARINA KAVUŞUYOR

YAHYALI’DA ASFALTLAMA DEVAM EDİYOR

'MUTLU YÜZLER' PROJESİ ÖZEL PROGRAMA İMZA ATTI

İL JANDARMA EKİPLERİ 239 KİŞİYİ ADALETE TESLİM ETTİ

KÜMESE GİREN VAŞAK

PALANCIOĞLU BEDENSEL ENGELLİ SPORCULARI AĞIRLADI

ENGELLİ DOSTU BELEDİYE ‘TALAS’

YARALI KIZIL ŞAHİNLER TEDAVİ ALTINA ALINDI

ERCİYES'TE KAR KALINLIĞI 20 CM’ E ULAŞTI

4 ŞERİTLİ YOL ÇALIŞMASINA DENETİM

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ESNAF VE VATANDAŞLA BULUŞTU

YARALI KERKENEZ KUŞUNA YARDIM ELİ

KİTAP FUARI SEZAİ KARAKOÇ ANISINA DÜZENLENECEK

ERÜ SPOR BİLİMLERİ, SOSYAL SORUMLULUKTA FARK OLUŞTURDU

BÜYÜKŞEHİR, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI ÇİFTLERE SORUYOR

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

Gürkan Ofis Mobilyaları

TAŞ MEKTEP ŞEHİTLERİ’NE DİPLOMA TÖRENİ

Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği 100 yıl önce Sakarya Savaşı’na katılıp şehit düşen Kayseri Lisesi Öğrencileri için gıyabi mezuniyet töreni gerçekleştirdi. Şehit öğrencilerin diploması, Kayseri Lisesi’nin mevcut öğrencilerine takdim edildi.

100 yıl önce Sakarya Savaşı’na katılıp şehit düşen Kayseri Lisesi Öğrencileri için Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneğince tertiplenen gıyabi mezuniyet töreni Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.  İstiklal Marşı ve Kayseri Marşı’nın okunması ile başlayan etkinliğe Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Baro Başkanı Ali Köse, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Ömer Uzunoğlu, dernek üyesi öğretmenler ve öğrenciler katıldı.            

Öğrencilerin verilecek olan diplomalarla sorumluluk sahibi olacaklarını vurgulayan Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Ömer Uzunoğlu sözlerini şöyle sürdürdü “Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde hem öğretmenler günümüzü hem de Sakarya Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle Sakarya Savaşı’nda hayatını kaybeden öğrencilerimiz adına lise birinci sınıf öğrencilerimize kendilerinin diplomalarını takdim edeceğiz. Bununla ilgili özel bir program hazırladık ve bunu gerçekleştireceğiz. Öncelikle Sakarya Zaferi’ndeki öğrencilerimizin 10 tanesinin adına çıkarılmış diplomasını 10 öğrencimize vereceğiz ki o sorumluluğu ve yükümlülüğü taşısınlar diye. Temel etkinliğimiz bu. Daha sonrasında eski ve yeni öğretmenlerimizin kaynaşmasını sağlayacağız. Yaklaşık 40’ın üzerinde eski öğretmenimiz ve 70 civarında da yeni öğretmenimiz geldi. Bunun dışında Taş Mektep etiketi taşıyan öğrencilerimiz ve yine yeni öğrencilerimizin tamamı ile birlikte olacağız bu akşam” 

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’da, “Bir dönemini mezun veremeyen Kayseri Lisesi gibi güzel bir liseden mezun olmak ve aynı zamanda da bugün 100. yılını kutlamak bir gurur vesilesi. Ben tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Burada bulunan öğretmenlerimizin ellerinden tek tek öpüyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından protokol tarafından Kayseri Lisesi öğrencilerine Sakarya Savaşı’na giden öğrencilerin diplomaları takdim edilirken, Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Ömer Uzunoğlu gözyaşlarını tutamadı.