KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI

Emeklilerimizin Ramazan ikramiyelerini 7-11 Nisan’da verilecek

VİRÜSE KARŞI İKİ ÖNEMLİ TOPLANTI

Büyükkılıç: alınan önlemlere uyulmalı

MELİKGAZİ’DE STANDI KAPATILAN PAZAR ESNAFINDAN İŞGALİYE ALMAYACAK

Palancıoğlu: dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor

KOCASİNAN’IN AKCİĞERLERİNE CEVİZ VE ÇAM FİDANI TAKVİYESİ

Çolakbayrakdar: 5 yılda 307 bin fidan dikildi

AK PARTİLİ TAMER’DEN VİRÜS KİTİ İDDİALARINA YANIT

Kit’ler sağlık bakanlığı kontrolündedir

DEVELİ KAYMAKAMI DURU:

Personellerimiz 24 saat hizmette

YAHYALI BELEDİYESİ’NDEN “EVDE KAL” ÇAĞRISI

Yahyalı ilçe meydanında bulunan ilçe isminin yazılı olduğu maket üzerine “evde kal” yazısı eklendi

DEVELİ’DE ÖĞRETMENLER GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Develi Halk Eğitim Merkezindeki öğretmenler ve kursiyerler maske üretimine başladı

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, kamu kurum ve kuruluşlarından gelen yardımlara yönelik teşekkür mesajı yayınladı

DEVLET HASTANESİ DOĞRU VE YANLIŞ BİLİNENLERİ ANLATTI

Kayseri Devlet Hastanesi, koronavirüsü salgınından korunma yolları ile ilgili doğru ve yanlış olarak bilinenleri anlattı

ERÜ’LÜ 62 ÖĞRENCİDEN 39 DİLDE 'EVDE KAL' MESAJI

Erciyes Üniversitesi'nde okuyan 62 yabancı öğrenci 39 dilde ve Türkçe olarak 'Evde Kal' mesajı verdi.

ANADOLU KADINININ MESAJLARI "MOTİFLER" KAYIT ALTINA ALINDI

MOTİFLER ANADAN KIZA, HAFIZADAN HAFIZAYA AKTARILMIŞ

KORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI 108'E, VAKA SAYISI 7402'YE YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün koronavirüsten 16 hastanın hayatını kaybettiğini, vefat eden sayısının 108'e vaka sayısının ise bin 704 kişi artarak 7 bin 402'ye yükseldiğini açıkladı.         

TALAS'TA VATANDAŞLARA HİJYEN ÇANTASI

10 BİN ADET HİJYEN ÇANTASI DAĞITILDI

39 BARO BAŞKANI’NDAN TBB’YE DESTEK ÇAĞRISI

TBB İLE BİRLİKTE OLUNACAĞI DUYURULDU

PANDEMİ KURULU TOPLANDI

VALİ GÜNAYDIN PANDEMİ KURULU’NA BAŞKANLIK YAPTI

Anahtar Kelimeler: TALAS’ ANTİKA GÜNLERİ ZİRVE YAPTI

TALAS’TA ANTİKA GÜNLERİ ZİRVE YAPTI

100 AĞARTAN PROJELERİMİZDEN EN DİKKAT ÇEKENİ

Talas Belediyesi tarafından ‘Harman Meydanında Tarihe Yolculuk’ sloganıyla her ayın ikinci pazarı gerçekleşen ‘Antika Günleri’nin altıncısı düzenlendi. Günün erken saatlerinde başlayan organizasyon vatandaşların yoğun ilgisiyle akşama kadar sürdü.

Kayseri’de ilk defa Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından başlatılan Antika Pazarı’na olan ilgi her geçen ay artmaya devam ediyor. Talas’ın eşsiz tarihi yerlerinden Harman Mahallesinde belediye tarafından oluşturulan alana kurulan pazarda birçok türde antika eşya, alıcılarıyla buluşuyor.

Türkiye’nin dört bir yanından antika severlerin buluşma noktası olan pazarda ev eşyalarından ahşap ürünlere, sanat albümlerinden para ve pul koleksiyonlarına kadar pek çok ürün yer alıyor.

“100 AĞARTAN PROJELERİMİZDEN EN DİKKAT ÇEKENİ”

Onlarca esnafın ürünlerini satışa sunduğu Antika Pazarı’nı ziyaret eden Başkan Yalçın stantları tek tek dolaşarak vatandaşlar ve esnafla sohbet etti. Esnaftan alışveriş de yapan Başkan Yalçın, “100 Ağartan Projeler” ismiyle sundukları çalışmalara gönderme yaparak, “100 Ağartan Projelerimizden en dikkat çekeni sanırım Antika Pazarı oldu” ifadelerini kullandı.

Antika Pazarı etkinliğinin yalnızca bir alışveriş etkinliği olmadığına dikkat çeken Yalçın, “Pazarımızda her ayın ikinci pazarı antika severler ve koleksiyonerler ile bu konuda ilgi duyan bütün dostlar bir araya geliyor, uzun süredir görüşmeyenler birbirini görüyor, koleksiyoncular ve antika severler birbirinden alışveriş yapıyor.” dedi.

Pazara olan ilginin giderek arttığını ifade eden Başkan Yalçın, şunları söyledi: “Örneğin bu ay açılan tezgâh sayısı 65’i buldu. Diğer illerden gelen arkadaşlarımızdan yer soruluyor. Çok şükür Kayseri için değişik ve güzel bir Pazar oldu. Ben de zaman zaman alışveriş yapıyorum. Burada gezen, alan ve satan herkes mutlu. Herkesi her ayın ikinci Pazar günü buraya bekliyorum.”

İLGİ YOĞUN, ESNAF-VATANDAŞ HERKES MEMNUN

Antika Pazarı’na gelen vatandaşlar Talas’ta böyle bir etkinliğin varlığından dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Pazara devamlı gelen vatandaşlar, giderek artan bir ilginin olduğunu fark ettiklerini ifade ederken ilk defa gelenler ise Talas’ta böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden dolayı mutlu olduklarını ve ilk gördüklerinde pazara olan ilgi karşısında şaşkınlık yaşadıklarını belirtti.

BAŞKAN YALÇIN’A ÖZEL TEŞEKKÜR

Pazarda stant açan esnaf da Talas Belediyesi’nin sağlamış olduğu imkânların farklı illerde benzer birçok organizasyona kıyasla çok daha iyi olduğunun altını çizdi. Talas Antika Pazarı sayesinde yer arama derdinden kurtulduklarını söyleyen antikacılar, pazarın ihtiyacı karşılamanın çok ötesinde bir organizasyon olduğunu söyledi. Yoğun ilginin en önemli sebeplerinin başında belediyenin sağladığı imkânlar olduğunu ifade eden esnaflar “Diğer gittiğimiz yerlerde hazır kapalı semt pazarlarını bize veriyorlar. Oysa burada herkese özel stant yapılmış. Bunun yanı sıra temizlik ve düzen çok iyi. Çok güzel imkanlar sunuyorlar, Allah razı olsun. Daha ne isteyebiliriz ki” diyerek Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ