KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

BÜYÜKŞEHİR, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI ÇİFTLERE SORUYOR

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KOYUNLAR ARTIYOR

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’ NDE FASILLAR HIZ KESMİYOR

ERCİYES’TE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMİ BULDU

DOĞADAN YÖRESEL ÜRÜNLER AÇILDI

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM FOTOĞRAF YARIŞMASI’ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TALAS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ BAŞKA KUTLANDI

TAŞ MEKTEP ŞEHİTLERİ’NE DİPLOMA TÖRENİ

KASKİ PERSONELİ  KAN BAĞIŞLADI

SAĞANAK VE KAR GELİYOR

DÖVİZ ALAN VATANDAŞA YANLIŞLIKLA 500 DOLAR FAZLA VERDİ

ALADAĞLAR MİLLİ PARKI'NI 50 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GÜN SAYIYOR

BAŞKAN ÖZTÜRK DİŞ HEKİMLERİ’NE GÜL VERDİ

DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

AİLELERE ÇOCUKLARLA İLETİŞİM ANLATILDI

Talas Belediyesi ve Talas İlçe Müftülüğü işbirliği ile ?Çocukla İletişim Nasıl Kurulmalı?? isimli konferans düzenlendi. İletişimci Sosyolog Tuğba Akbey İnan´ın konuşmacı olduğu konferansa Talas Belediyesi Başkan Vekili Esin Güneri, Talas Müftüsü Esat Yapı

Talas Belediyesi ve Talas İlçe Müftülüğü işbirliği ile ?Çocukla İletişim Nasıl Kurulmalı?? isimli konferans düzenlendi. İletişimci Sosyolog Tuğba Akbey İnan´ın konuşmacı olduğu konferansa Talas Belediyesi Başkan Vekili Esin Güneri, Talas Müftüsü Esat Yapıcı ve çok sayıda davetli katıldı.
Çocuklarla etkili iletişimle ilgili katılımcılara faydalı bilgiler aktaran Sosyolog Tuğba Akbey İnan, ?İletişim birbirimizi fark ettiğimiz anda başlar. Duygu ve düşüncelerimizi her türlü yolla anlatmaya iletişim diyoruz. Ama gerçek bir iletişim gönülden bir bağ ile mümkündür. Kendinizde olmayan bir değeri çocuğunuza veremezsiniz. Gönülden iletişim ancak güvenli bir bağ ile mümkün olur. Algılarımız, yargılarımızı belirler. Çocukla ilgili olumsuz algılarım çocuğun ihtiyaçlarını görmemizi zorlaştırır. Çocuklar kontrol edilmesi gereken varlıklar değildir. Güvenilmesi gereken bireylerdir.? dedi.
Ailelerin çocuklara bakış açısının ve yaklaşımının değişmesi gerektiğini söyleyen İnan şunları söyledi:
"Çocuğum beni kızdırmak için böyle yapıyor, yaklaşımından ?Hangi ihtiyacı karşılanmadığı için bunu yapıyor?´ algısına çevirirsek, meseleyi kişisel algılamadığımız için sorunu çözmemiz çok daha kolay olur. Her gün çocuklarla on dakika her ikimizinde seveceği şeyler yapmalıyız. Bunu isimlendirmek çocuğumuzu rahatlatacak. Gerçek bir değişim de düşüncelerin değişmesiyle olur. Çocuğa karşı algılarımızla yüzleşmeden, başka seçenekleri deneyemez, davranışlarımızı değiştiremeyiz. Çocuklarımız bizi duymazsa, bizimle göz teması kurmazlarsa, dokunmamıza müsaade etmezlerse çocuklarımızla bağımızın koptuğunu ya da bağımızın olmadığını anlarız. Aile ortamı sakin bir liman ve sığınak olmalıdır. Kişi ebeveynlerinden sevgi alması için bir bedel veya ücret ödemesi gerekmemelidir.?
Programda bir konuşma yapan Talas Müftüsü Esat Yapıcı ise, ?Çocuklarımızın kendi durumumuza, inancımıza göre yetiştirerek topluma, ülkemize insanlığa yararlı bir evlat ve en önemlisi de hayırlı bir kul olması için gayretlerimizi sürdürüyoruz. Çocuklarımızı kar tanelerine benzer. Hiçbir çocuk birbirine benzemez. Her bir çocuk da bir diğerinde olmayan özellik vardır. Bu farklı özelliği geliştirip topluma faydalı insan yetiştirmek biz anne ve babaların görevidir.? diye konuştu.
Programın sonunda Başkan Vekili Esin Güneri tarafından Tuğba Akbey İnan´a ciçek takdimi gerçekleştirilirken, İnan okurlarına kitaplarını da imzaladı.