KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ANADOLU ŞEHİRLERİ DAHA GÜÇLÜ ULAŞIM ALTYAPISI İSTİYOR

BÜYÜKSİMİTCİ: 2020’DE TÜM ZAMANLARIN İHRACAT REKORUNU KIRDIK

2021’DE PASTIRMA VE SUCUK SATIŞINDA YÜZDE 25 ARTIŞ BEKLENİYOR

BAĞLAMIŞ: 2021’DE DE YATIRIMLARIMIZ VAR

ŞEKER'E YÜKSEK KREDİ NOTU

KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞU TURKRATING'DEN KAYSERİ ŞEKER'E YÜKSEK NOT

KAYSERİ ŞEKER, KAMPANYA DÖNEMİNİ REKOR ÜRETİMLE BİTİRDİ

3 MİLYON 544 BİN TON PANCAR İŞLENDİ

KAYSO VE HALKBANK’TAN KOBİ'LERİ RAHATLATACAK FİNANSMAN ANLAŞMASI

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO)  ve Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" imzalandı.

ORAN’DAN KTB’YE 10 MİLYONLUK HİBE DESTEK

ÇAĞDAŞ VE MODERN BORSA TİCARET MERKEZİ PROJESİNE 10 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ

KAYSERİ OSB’NİN ELEKTRİK TÜKETİMİNDE REKOR

SALGINA MEYDAN OKUDU

KTO İLE HALKBANK ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

KTO İLE HALKBANK ARASINDA 'PARAF KREDİ KARTI TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI' PROTOKOLÜ İMZALANDI

KRİTİK EŞİĞİ ATLAMALIYIZ

ASKON BAŞKANI ALİ ÖZCAN 2020’YE İLİŞKİN İHRACAT VERİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

GÜLSOY, TİM ARALIK AYI İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

“ARALIK’TA İHRACATIMIZ GEÇTİĞİMİZ YILA ORANLA YÜZDE 42,7 ORANINDA ARTTI”

GENÇ ASKON ŞUBE BAŞKANI ÇÖL, 2020 YILINI DEĞERLENDİRDİ

“2020’Yİ YARDIMLARLA KAPATTIK”

NURSAÇAN İNGİLTERE İLE YAPILAN TİCARET ANLAŞMASINI DEĞERLENDİRDİ

“SERBEST TİCARET ANLAŞMASI TARİHİ BİR ADIMDIR…”

İNGİLTERE İLE STE İMZALANDI

“STA, TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE GÜÇ KATACAKTIR”

KTO İLE ZİRAAT BANKASI ARASINDA TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ İMZALANDI

TİCARİ MAL ALIM-SATIMLARINDA KOLAY FİNANSMAN İMKÂNI İÇİN İŞBİRLİĞİNE GİDİLECEK

DEVELİ BELEDİYESİ’NDEN 5.500 LAVANTA FİDESİ EKİMİ

5.500 LAVANTA FİDESİNİ DAHA TOPRAKLA BULUŞTURDU

BAŞKAN NURSAÇAN’IN 2020-2021 DEĞERLENDİRMESİ

“EKONOMİDE BÜYÜME RAKAMLARI BEKLENENİN ÜSTÜNDE GELDİ”

Anahtar Kelimeler: ŞEKER TOKAT NİKSAR
Gürkan Ofis Mobilyaları

ŞEKER´DEN TOKAT-NİKSAR´DA

TARLA GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Kayseri Şeker, 2019-2020 Pancar Kampanya döneminin ilk tarla günü etkinliğini Tokat İli Niksar İlçesi Çengelli Köyünde düzenledi. Etkinlik sonrasında Pancar tohumları dualar eşliğinde toprakla buluştu.

Tarla günü etkinliğine, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Yönetim Kurulu üyelerinden Halis Lektemur, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür yardımcılarından Kazım Duygulu, Turhal Şeker Fabrikası Müdürü Hulusi Yüksel,Turhal Şeker Fabrikası Ziraat Koordinatörü Burhanettin Türkaslan, Çiftçi Koordinatörü Salih Yoka, Niksar Ziraat Odası Başkanı Ömer Yeteroğlu,Niksar Bölge çalışanları,Çengelli Köyü  ve civar köylerden çiftçiler katıldı.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay tarla gününde yapmış olduğu konuşmada;Türkiye´de özellikle son zamanlarda ürünlerle ilgili yaşanan sıkıntılar nedeniyle üretimin ne kadar önemli olduğu bir kez daha kendisini göstermiş oldu. Onun için  çiftçinin işini başarılı bir şekilde sürdürmesi, Türkiye´nin geleceği ve  ihtiyaçları açısından da önemlidir. Biz de çiftçimize bu önemli işinde elimizden geldiği kadar katkı sağlıyoruz dedi.

Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü; Ağaçların yeşerdiği, toprağın ısındığı güzel bir bahar gününde biz de pancar tohumlarını toprak ile buluşturmak için Niksar İlçemizde Çengelli Köyünde toplanmış bulunuyoruz. Biz Kayseri Şeker olarak çiftçinin bu  işini ve her işini  önemsiyoruz. Çünkü üretime ve helal kazanca atılan bir adım bizim için değerlidir.Bu işleri önemsediğimizi göstermek için de bu törenleri yapıyoruz.Daha önce Kayseri´de, Sivas´ta, Yozgat´ta bu törenleri yapmıştık. Bu sene ilk defa Niksar´da bu ekim törenini gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu vesile ile Niksar´ın Çengelli Köyü çiftçilerimize teşekkür ediyorum. Allah işlerini rast getirsin inşallah bereketli olsun dedi.

Niksar Ziraat Odası Başkanı Ömer Yeteroğlu; Üretimin en önemli ayağı arz ve talebin anında karşılanmasıdır.Çiftçilerimizin Kayseri şekerden talepleri anında karşılanıyor veçiftçilerimiz  Kayseri Şeker´de beklediği istikrarı  görüyor. Bu nedenle Niksar Ovasında Şeker pancarı tarımına talep artıyor. Kayseri Şeker´in Turhal Şeker Fabrikasını bünyesine katmasıyla birlikte Niksar İlçemizde şeker pancarı üretimi ikiye katlamış durumdadır. Bundan sonraki sürecin bu şekilde  devam etmesi durumunda 15-20 yıl önceki üretimlerimizi yeniden  yakalayacağımıza inanıyoruz. Kayseri Şeker´in personeli işi iyi biliyor. Biz çiftçilerin talepleri anında karşılanıyor. Teknik personel, işi bildiğinden dolayı sahada kendilerini gösteriyorlar tarlalarımıza gelerek tarlamızda ürünümüzün daha iyi yetişmesi ile ilgili olarak uygulamalar yapıyorlar bu nedenle pancar tarımına da talepte çok fazla artış oldu. İlerleyen zamanlarda Kayseri deki arazilerden daha fazla Niksar ovasında ekimin olacağına inanıyorum? dedi.

Tarla sahibi Naci Güleç;15  seneden beri pancar ekicisiyim. Kayseri Şeker Turhal Şeker fabrikasını aldıktan sonra şeker pancarı tarımında çok büyük kolaylıklar oluştu. En büyük değişiklik de pancarlarımızın tarladan alınması oldu. Önceleri 15-20 dönüm ekim yapıyorduk. Şimdi herkes daha çok ekmeye başladı.

Yapılan konuşmalar sonrasında pancar tohumları dualar eşliğinde toprakla buluştu. Ekim sonrasında çiftçilere bir de tarlada köy kahvaltısı ikram edildi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ