KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

TURKOVAC'IN HATIRLATMA DOZU KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ'NDE UYGULANDI

PROF.DR. YILDIZ : “HER YIL AŞILANMAK GEREKECEK”

AKTAR HANZALA ALTUN “GRİBİN DÜŞMANI KIŞ ÇAYIDIR”  

HACILAR 'DA MAVİ OLDU

HACILAR 2. DOZ AŞILAMADA MAVİYE DÖNDÜ

ANATOMİ LABORATUVARI YENİLENDİ

SÖZÜER:“HER KADIN KENDİ MEME MUAYENESİNİ YAPMALI”

ERÜ’YE HAYIRSEVER DESTEĞİ

REKTÖR ÇALIŞ ERAGEM EKİBİNE ŞÜKRANLARINI SUNDU

AYVA’NIN MUCİZE  NİTELİĞİ’NDE Kİ  FAYDALARI….

KAYSERİ’DE COVİD 19 VAKA SAYILARI DÜŞÜŞE GEÇTİ

BENLİ AŞI KONUSUNDA VATANDAŞTAN DESTEK İSTEDİ

REKTÖR PROF. DR. ÇALIŞ: “FAZ-3 ÇALIŞMALARI ÇOK GÜZEL GİDİYOR”  

30 GÜNLÜK TEDAVİNİN ARDINDAN 'AŞINIZI YAPTIRIN' ÇAĞRISI

SELİME TEYZE AŞI SAYESİNDE COVİD 19’ U KOLAY ATLATTI

EHLİYETSİZ GENÇ KAZA YAPTI, 5 YARALI  

Gürkan Ofis Mobilyaları

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YATALAK HASTALARIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAYA DEVAM EDİYOR

HASTALARA, MOTORLU VE HAVALI YATAKLAR

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yatalak hastalara dağıtılan motorlu kumandalı hasta karyolası ve havalı yataklar, hastaların yaşam kalitesini arttırırken hasta yakınlarının da işini kolaylaştırıyor.

Kayseri Sağlık Müdürlüğü yatalak hastaların evde tedavisini kolaylaştırmak, yaşam kalitesini arttırmak amacıyla motorlu kumandalı hasta karyolası ve havalı yatak hizmetine devam ediyor. Özellikle yatak yaralarının oluşmasını önleyen ortopedik hasta yatağı vatandaşların büyük takdirini topladı.

İl Sağlık Müdürlüğünden hayata dokunan bir hizmet olarak gerçekleştirilen ortopedik motorlu yatak dağıtımı, bu hafta itibarıyla Kayseri’nin güzide ilçelerinden Hacılar ilçesinde gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Karaağaç motorlu ortopedik hasta yatağı, havalı yatak ve karyola teslim edilen vatandaşları evlerinde ziyaret ettiklerini ifade ederek, “Kayseri Sağlık Müdürlüğü olarak Kayserimize hizmet vermekte olan evde sağlık hizmetleri birimimiz 17 hekim, 47 sağlık personeli ve 20 aktif ekiple olarak hizmet vermekteyiz" dedi.

Uzm. Dr. Mustafa Karaağaç, "İlimizde 2010 yılından 2019 yılına kadar vermiş olduğunuz evde sağlık hizmetleri kapsamında yaklaşık olarak 29700 hastamız hizmet almıştır. 2019 yılında 7800 hastamız evde sağlık hizmetlerine müracaat etmiş ve bu hastalarımıza 36800 kere evlerinde çeşitli sağlık hizmeti sunmuş bulunmaktayız" diye konuştu ve şu bilgileri verdi:

"Vermiş olduğumuz bu hizmetler kapsamında hastaların yatmasına bağlı olarak oluşan yatak yara bakımları, sonda değişimleri, beslenme takviyeleri, mama takviyeleri, enjeksiyon pansuman işlemleri yapılmıştır. Sağlık Müdürlüğü olarak ilimizde şu ana kadar 302 hastamıza karyola hizmeti sunmakta olup, ilerleyen dönemde karyola hizmetlerini artırarak devam edeceğiz. Bu gün Hacılar ilçemizde tespit etmiş olduğumuz 14 tane yatalak hastamızdan biri olan Hasan Doğan isimli hastamızın karyola hizmetini ayaklarına getirdik. Bu hizmet ile hastamızda yatak yarası açılması, akciğer enfeksiyonu gerçekleşmesinin önüne geçmeyi hedeflemekteyiz. Sağlık Bakanlığımızın bizlere vermiş olduğu yetkileri halkımız nazarında güzel bir biçimde kullanarak halkımıza daha efektif daha güzel bir sağlık hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz" dedi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ve ekibine minnettar olduğunu ifade eden hasta Hasan Doğan’ın kızı Emine Donmaz, “ Babam 14 yıldır yatalaktır. Başına gelmeyen bunun ne kadar sıkıntılı bir durum olduğunu bilemez. Allah’a şükürler olsun ki bugün itibarıyla yataklarımıza kavuştuk. Emeği geçenlerin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Hastanın eşi Hörmet Doğan ;"14 yıldır yatalak olan eşime ben bakmaktayım. Allah kimseye yatalak hastayı göstermesin. Bu acıyı çeken bilir. Devletimizden Allah razı olsun. Teşekkür ediyorum" ifadesinde bulundu.