KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Rektör Çalış, tıp fakültesi merkezi derslikler binasında incelemede bulundu

ERÜ’ye Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden birincilik

Kayseri Üniversitesi, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a fahri doktora verecek

Büyükşehir Bilim Merkezi'nden öğrencilere 'bilim atölyesi'

Melikgazi’de Türk İşaret Dili Kursu açılıyor

Kazada hayatını kaybeden öğrencilerin isimleri dersliklerde yaşayacak

Özhaseki genç hafızların sevincini paylaştı

Kayseri’de 314 bin 736 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Başkan Palancıoğlu; karne heyecanına ortak oldu

Develi protokolü karne gününde öğrencilerle birlikte

Başkan Öztürk öğrencilerin karne heyecanını paylaştı

Çocukların karne sevincine jandarma ortak oldu

Kalkan: “Kronik sorunlara çözüm bulunmalı”

Başkan Büyükkılıç, liseli gençlerle tecrübelerini paylaştı

Kayseri Üniversitesi, 'Sıfır Atık Belgesi' Aldı

Yunus Emre ve Ses Bayrağımız Türkçe Bilgi Şöleni düzenlendi

Anahtar Kelimeler: ÖĞRENCİLERDEN HALİSDEMİR’
Gürkan Ofis Mobilyaları

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖMER HALİSDEMİR’E DUA

Kayseri İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, 'Kiminin Duası' projesi kapsamında 15 Temmuz kahramanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'deki kabrini ziyaret etti.

15 Temmuz kahramanının Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesindeki kabrine gelen 46 öğrenci, burada dua etti, okunan Kur'an-ı Kerim'i dinledi. İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Hüseyin Bozlak, öğrencilerinin askerlik yapamayan özel öğrenciler olduğunu belirterek; "Biz de vatanımızın bir cephesinde dualarımızla var olduğumuzu göstermek istedik" dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte 'Kiminin Duası' isimli bir proje yaptıklarını ifade eden Bozlak; “Proje kapsamında, Kayseri, Çanakkale ve İstanbul'daki 15 Temmuz şehitliklerini ziyaret ettik. Bugün de şehidimiz Ömer Halisdemir'in kabrindeyiz. Hem şehidimizin ailesiyle tanışıp teşekkür etmek hem de projemizin farkındalığını ortaya koymak istedik. Öğrencilerimizle, vatanın bölünmez bütünlüğüne katkı sağlamak istiyoruz, bizim öğrencilerimiz askerlik yapamayan özel öğrenciler. Biz de vatanımızın bir cephesinde dualarımızla var olduğumuzu göstermek istedik" diye konuştu. Okul Müdürü Osman Morsümbül ise ziyaretten dolayı öğrencilerin çok heyecanlandığını ve duygulandığını kaydederek şöyle konuştu;

“Öğrencilerimiz ziyaretten dolayı çok heyecanlandılar. Bazı öğrencilerimiz ağladı. Projeyle milli ve manevi duyguları öğrencilere kazandırmak istiyoruz. Geçen hafta Çanakkale ve İstanbul gezilerimiz oldu, bugün burada ziyaretteyiz. Vatan, millet, devlet ve şehit aşkını öğrencilerimize yaparak ve yaşayarak kazandırdığımıza inanıyoruz. Şehidimize, 'yerinde rahat uyu' diyoruz. Çünkü bizler yeni Ömer Halisdemir'leri yetiştiriyoruz."

Ziyarette; 15 Temmuz Kahramanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ağabeyi Doğan Halisdemir’e öğrenciler tarafından yapılan tespih hediye edildi.