KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

SOKAKLARI BOŞ BIRAKTI

BÜYÜKŞEHİR’E DURMAK YOK

KISITLAMA SÜRESİNCE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ESENYURT MAHALLESİ’NDE ASFALT ÇALIŞMASI

BAŞKAN PALANCIOĞLU: “BU YAZI DOLU DOLU GEÇİRECEĞİZ ”

CAMİLER CEMAATİNE KAVUŞTU

İLİMİZDE 660 CAMİ İBADETE AÇILDI

BÜYÜKKILIÇ, ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’Nİ İNCELEDİ

EĞİTİM VE YAŞAM MERKEZİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ CUMA NAMAZINDA TEK KULLANIMLIK SECCADE VE MASKE DAĞITTI

Cuma namazı öncesi ilçe genelinde cemaate tek kullanımlık seccade ve maske dağıtıldı.

TALAS BELEDİYESİ CUMA ÖNCESİ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Talas Belediyesi, 29 Mayıs’tan itibaren yeniden kılınmaya başlanacak olan Cuma Namazı öncesi, namaz için belirlenen alanlarda düzenleme ve dezenfeksiyon çalışmalarını tamamladı.

KOCASİNAN BELEDİYESİ CUMA NAMAZI ÖNCESİ MASKE VE SECCADE DAĞITTI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların huzurlu bir şekilde ibadet edebilmeleri için yoğun gayret gösterdiklerini bildirdi

BÜNYAN'DA  SOSYAL MESAFELİ CUMA NAMAZI

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında 16 Mart'ta cemaatle namaza kapatılan camilerde  uzun aranın ardından ilk cuma namazı kılındı.

REKTÖR KARAMUSTAFA, FETİH’İN 567. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

REKTÖR KARAMUSTAFA, FETİH’İN 567. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

T.C DEVLET DEMİRYOLLARI

SİVAS-KAYSERİ GARLARI ARASINDA İLAÇMA ÇALIŞMASI YAPACAK

ASKON’DAN 1 MİLYON MASKE DAĞITIMI

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Kayseri Şubesi maske dağıtım faaliyetlerini sürdürdü. Dernek yetkilileri Orman Bölge Müdürü İsa Çapkın’ı ziyaret etti.

VALİLİKTEN SINAV AÇIKLAMASI

YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLER VELİLERİ İLE OLMAK ŞARTI İLE İZİN ALABİLECEKLER

BESLENME VE DİYETETİK UZMANI UÇAN:

RAMAZANDAN SONRA DAHA SAĞLIKLI ŞEKİLDE BESLENMELİYİZ

VALİ GÜNAYDIN UYARDI

“MEVCUT TABLO BİZİ REHAVETE SÜRÜKLEMESİN”

VALİLİK CUMA NAMAZI KILINACAK OLAN CAMİLERİN LİSTESİNİ YAYINLADI

CAMİ İSİMLERİ VE KAPASİTELERİ TAM LİSTESİ

Anahtar Kelimeler: SAĞLIK SENDİKASINDAN AÇIKLAMA

ÖZ SAĞLIK İŞ SENDİKASINDAN AÇIKLAMA

KOCAMAN: “12 SAATLİK VARDİYA SİSTEMİ BİZ İŞÇİLERİ DERİNDEN ÜZMEKTEDİR”

Öz Sağlık İş Sendikası Kayseri İl Başkanı Emre Kocaman bir açıklama yaparak 112 Ambulans Sürücüleri ve tüm hastane çalışanlarının Cumhurbaşkanlığı esnek çalışma genelgesi göz ardı edilerek 12 saatlik vardiya sisteminin işçileri derinden üzdüğünü söyleyerek şu şekilde devam etti;

“Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel pandemi ilan edilen ve tüm dünyada etkisini gösteren COVID-19 vakalarının ülkemizde de görülmesi ile birlikte, salgının önlenmesi ve mücadele edilmesi hususunda çeşitli tedbirler alınması zarureti doğmuştur. Ülkemizde olası sokağa çıkma yasakları bile düşünülürken toplu taşımalarda ve dışarıda günde iki kez vardiya değişimi yaptırarak en büyük risk grubunda olan üzerindeki virüsü ailesine ve topluma bulaştırma riski çok yüksek olan başta,112 Ambulans Sürücüleri olmak üzere tüm hastane çalışanları cumhurbaşkanlığı esnek çalışma genelgesini göz ardı ederek 12 saatlik vardiya sistemi üzerinde ısrarcı davranmaları tam anlamıyla biz işçileri derinden üzmektedir. Böylesi olağanüstü bir dönemde kendi istekleriyle hatta yazılı dilekçe bile vererek 24 saate geçmek istemelerinin göz ardı edilmesi hem Ambulans Sürücülerinin sağlığı hem ailelerinin sağlığı hem de tam anlamıyla izole edilmediklerinde toplumun sağlığı açısından büyük tehlike arz etmektedir. Başta acil sağlık hizmetlerinde görev yapan Ambulans sürücüleri olmak üzere tüm hastanelerde görev yapan tüm işçilerimizin bu sistemde çalıştırılması ve yeterince izole edilebilmesi gerekmektedir. Aynı durum Sosyal hizmet kuruluşlarında ve bakım hizmetlerinde çalışan işçilerimiz içinde geçerlidir.

KORUYUCU EKİPMANLARININ DAĞITIMI HUSUSUNDA AYRIMCILIK YAPILMASI BİZLERİ DERİNDEN ÜZMEKTEDİR

Hemen her gün moral amaçlı telefon veya mesaj ile irtibat kurmaya çalıştığımız üye ve temsilcilerimizden edindiğimiz bilgiler ışığında Korona virüs ile mücadele eden kurumlarımızın bazılarında sağlık bakanımızın “çalışanlarımıza malzeme vermeyene hesap sorarız hiçbir malzeme sorunumuz bulunmamaktadır” açıklamasına rağmen malzeme temini konusunda kısıtlı hareket etmeleri ya da koruyucu ekipmanlarının dağıtımı hususunda ayrımcılık yapılması bizleri derinden üzmektedir. HAK-İŞ Konfederasyonumuz ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve işveren sendikaları temsilcileri arasında imzalanan 2019 yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolünde yer alan “Yetki uyuşmazlığı devam eden işyerlerinde çalışan işçilere işbu “Çerçeve Anlaşma Protokolü” ile belirlenen ücret zamları, avans niteliğinde uygulanır. İmzalanacak olan toplu iş sözleşmesi farklarından mahsup edilir” hükmünün uygulanmasını talep ediyoruz. Sağlık alanında fedakârca çalışan işçilerimizin mağdur olmaması için toplu iş sözleşmesi imzalanıncaya kadar geçen sürede kamu çerçeve protokolüne göre ayrım yapılmaksızın tüm işçilerimize bu ödemenin yapılmasını talep ediyoruz. Korona virüs ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına yönelik ek ödeme yapılması kararının son derece yerinde olduğunu destekliyor, bu ödemenin işçi-memur ayrımı gözetmeksizin sağlık ve sosyal hizmetlerde görev yapan bütün işçilere eşit şekilde uygulanması gerektiğini ifade ediyoruz. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre sağlık personelleri arasında da pozitif vakaların bulunduğu ve bundan dolayı Virüse yakalanan sağlık ve sosyal hizmet işçilerimize bulaşıcı hastalık ve risk priminin (enfeksiyon risk primi) kapsamlı bir şekilde uygulanmasını talep ediyoruz. Son olarak gerektiğinde devlet millet konu olduğunda sokağa çıkmaktan asla geri durmayan milletimize bu salgını atlatana dek bizlerde Evde Kal diyor, devletimizin tüm uyarılarına ve çağrılarına kulak ver diyoruz. Bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, yorgunluktan gözleri kan çanağına dönmüş Sayın Bakanımız Fahrettin Koca ve kurum yöneticilerimizi tebrik ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.  Öte yandan bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başta Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanımız Sayın Mahmut Arslan’a ve Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanımız Sayın Devlet Sert ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Hak İş Konfederasyonumuza bağlı Öz Sağlık İş Sendikası olarak haklı mücadelemizi ve üyelerimizin sorunlarını çözüme kavuşturana kadar çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Ülkemizin olağanüstü günler geçirdiği bu süreçte emeğin ve alın terinin mimarı olan siz değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz. Hastalarımıza acil şifalar, Vefat eden vatandaşlarımıza Yüce Allahtan rahmet diliyoruz”

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ