KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇANDIROĞLU GÖREVİNE BAŞLADI

"RABBİM İNŞALLAH ALNIMIZIN AKIYLA GÖREVİMİZİ YAPMAYI NASİP EDER"

BÜYÜKŞEHİR, MOSTAR’DA GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

12 BRANŞTA 3 BİNİ AŞKIN KİŞİYE ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİLİYOR

AGÜ-BİRLEŞMİŞ MİLLETLER 'UN75 2020 VE ÖTESİ' DİYALOG PANELİ DÜZENLENDİ

PANEL COVİD-19 PANDEMİSİ NEDENİYLE ONLİNE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AGÜ CREATİVE HUB MERKEZİ ONLİNE TÖRENLE AÇILDI

Merkezde, girişimci gençleri, yaratıcı ve yenilikçi düşünmeye teşvik etmek amacıyla eğitimler, atölye çalışmaları ve yarışmalar düzenlenecek.

ÇANDIROĞLU TEKRAR KAYSERİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU

CELALETTİN EKİNCİ, GÖREVİNDEN ALINARAK MERKEZE ÇEKİLDİ

ERÜ’YE AKREDİTE GIDA LABORATUVARI VE AR-GE MERKEZİ KURULACAK

Erciyes Üniversitesi’ne akredite gıda laboratuvarı ve Ar-Ge Merkezi kurulması kararlaştırıldı

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE EBA EKRANLARI ÇİÇEK AÇTI

ÖĞRENCİLER, DERSE BİRER ÇİÇEK İLE KATILARAK ÖĞRETMENLERİNİN GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN KALKAN ‘ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU’ NU GÜNDEME TAŞIDI 

"ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU HAYAT BULSUN”

KAYMEK UZEM’DEN TÜRK MUTFAĞI KURSU

İLK MENÜ 23 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 13:30’DA

TIMES 2020 ASYA ÖDÜLLERİ’NDE AGÜ FİNALİST OLDU

AGÜ, “YILIN ULUSLARARASI STRATEJİSİ” KATEGORİSİNDE FİNALİST OLDU

EĞİTİM BİR SEN 200 BİN MASKE DAĞITIYOR

Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan; eğitim çalışanlarına 200 bin maske ve kolonya dağıtımına başlandığını söyledi.

KAYMEK UZEM ÖĞRENCİLERİ, İLK ONLİNE DENEME SINAVINA HAFTA SONU GİRECEK

ÖĞRENCİLERİN SEVİYELERİNİ BELİRLEMELERİNE KATKI SAĞLAYACAK

KAYMEK ‘İLK YARDIM VE DEPREMDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ’ KURSU AÇTI

‘DEPREMDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ’ KURSUNA YOĞUN İLGİ

İYİ TARIM UYGULAMALARI EĞİTİMİ TAMAMLANDI

28 İLDEN 75 KİŞİ KATILDI

AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. HAKAN USTA’YA 2020 YILI TÜBİTAK ÖDÜLÜ

ÜSTÜN NİTELİKLİ ÇALIŞMALARI NEDENİYLE TÜBİTAK TEŞVİK ÖDÜLÜ

GENÇ KIZILAYCILARDAN ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL SINIF!

“KIZILAYCILAR OLARAK BİZLER İYİLİKLERE HER ZAMAN DEVAM EDECEĞİZ”

Anahtar Kelimeler: - AKADEMİK AÇILIŞ ETKİNLİĞİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

NNYÜ’DE 2020-2021 AKADEMİK YILI AÇILIŞ ETKİNLİĞİ

SALGIN SEBEBİYLE ONLİNE OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) 2020 - 2021 Akademik yılı açılış etkinliği düzenlendi.

NNYÜ Rektörlüğü tarafından her yıl yeni eğitim-öğretim yılının açılmasıyla birlikte, öğrencilerin tanışıp kaynaşmalarını sağlamak, Üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin Üniversite ortamına ve çevreye uyumlarını kolaylaştırmak amacıyla kampüs alanında düzenlenen açılış etkinliği bu yıl Covid-19 salgını sebebiyle internet ağı üzerinden online olarak gerçekleştirildi.

Kayseri Yükseköğrenim Yardım Vakfı Yönetim Kurulu ve NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar ile NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney de etkinliğe uzaktan canlı olarak katılarak öğrencilere hitaben birer konuşma yaptılar.

Rektör Güney konuşmasında Üniversitelerini tercih ettikleri ve Üniversitelerinde öğrenim hakkı kazandıkları için ailelerini ve öğrencileri tebrik etti. Pandemiden dolayı hem öğrencilerin hem de ailelerinin sağlığını göz önüne alarak bu dönem uzaktan eğitim yapma kararı aldıklarını belirten Rektör Güney, en kısa sürede Üniversite kampüsünde yüz yüze eğitim yapmayı planladıklarını söyledi.

Rektör Güney, üniversite olarak hedeflerinin dünya standartlarında eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile modern eğitim metotları uygulayarak çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, araştırmacı, girişimci, paylaşımcı, ekip çalışmasında başarılı, küreselleşen dünyada gelişmeleri iyi okuyup anlayabilen, ihtiyaçlara uygun doğru, hızlı ve esnek çözümler üretebilen, sosyal ve kültürel yönü güçlü bireyler yetiştirmek olduğunu ifade etti.

NNYÜ hakkında da bilgiler veren Rektör Güney, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Üniversitemiz fiziki altyapısı ve donanımıyla gelişmiş, çağdaş eğitim veren özgün bir bilim yuvasıdır. Eğitim alanlarımız günümüzün modern eğitim araç ve gereçleriyle, laboratuvarlarıyla donatılmıştır. Sağlıklı, güvenli, konforlu, temiz bir ortamda beslenme, barınma ve etkin bir şekilde ders çalışma imkânı sizlere sunulmuştur.”

Kayseri Yükseköğrenim Yardım Vakfı Yönetim Kurulu ve NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar ise 2020-2021 Akademik yılı açılış konuşmasında pandemi sebebiyle sıkıntılı bir dönemden geçtiğimizi hatırlatarak, “2020-2021 Akademik yılına online olarak başlıyoruz. Gönül isterdi ki Üniversitemiz sizlerle daha neşeli daha canlı eğitimini yapabilsin. Biz online yapmayı düşündük. Çünkü, dünyada sıhhatten daha önemli bir şey yok. Sizlerin bir nefes sıhhatinizin bizim için önemi çok büyük. Online eğitimde Üniversite olarak Türkiye’de bu işi en iyi yapanların içinde olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Özhamurkar şunları söyledi: “Her biriniz kendi dalınıza göre iş yeri açabilir, fabrikalar kurabilir, kar edebilirsiniz, zarar edebilirsiniz. Bunların hepsinin telafisi mevcut. Telafisi mümkün olmayan bir tek şey var. Burada sene kaybetmemeye dikkat edin.

Biz çocukluğumuzda sokağa çıkıp oyun oynayacağımız zaman büyükannelerimiz “Oğlum oyuna başlarken ben kimdenim demeyin, kim benden diyeceksiniz” derdi. Önder olmak, başı çekmek, lider olmak. Bu hayatınızda size çok şey kazandıracaktır. Hayatta hedefiniz zirve olmalı.”

Vakıf çalışmaları ve Üniversitenin kuruluş aşamaları hakkında da bilgiler veren NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, “Nuh Naci Yazgan Üniversitesi kar amacı güden bir Üniversite değildir. Kayseri hayırseverler şehridir. Üniversite kampüsünü ziyaret ederseniz göreceksiniz her binanın üstünde bir hayırseverin adı vardır” diye konuştu.

2020-2021 Akademik yılının üniversiteye, şehrimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan Özhamurkar ve Güney’in konuşmalarından sonra, bu yıl NNYÜ bünyesine katılan öğrencilere Üniversitenin eğitim-öğretimi, öğrenci kulüpleri, mevzuatı, Erasmus, uzaktan eğitim, bilgi-işlem imkânları hususunda canlı bağlantılarla bilgiler verildi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ