KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BÜYÜKKILIÇ’TAN “YATIRIM” TOPLANTISI

2020 YATIRIMLARINI DEĞERLENDİRDİ

MELİKGAZİ’YE 2 AYRI SAĞLIK MERKEZİ KAZANDIRILACAK

PALANCIOĞLU: HİZMETE DEVAM EDİYORUZ

MELİKGAZİ'DE EĞİTİM YATIRIMLARI MASAYA YATIRILDI

PALANCIOĞLU, EKİNCİ İLE BULUŞTU

BAŞKAN YALÇIN MECLİS ÜYELERİYLE BULUŞTU

3 AY SONRA MECLİS TAŞ MEKTEP’TE TOPLANDI

TALAS’TA TİCARİ HAYAT HIZ KAZANIYOR

TALASTA NORMALLEŞME SÜRECİ DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK MASAL YARIŞMASI

ÇOLAKBAYRAKDAR: DAHA GÜZEL KOCASİNAN İÇİN

SAĞLIKLI BİR ÇEVRE İÇİN KOCASİNAN’DA TÜM AÇIK ALANLAR İLAÇLANIYOR

ÇOLAKBAYRAKDAR: İLAÇLAMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

HACILARDA DURMAK YOK, YOLA DEVAM

ÖZDOĞAN: YENİ NORMAL SÜRECİNDE HACILARIMIZ İÇİN SAHADAYIZ

METEOROLOJİ’DEN SAĞANAK VE DOLU UYARISI

MUHTEMEL RİSKLERE KARŞI DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUNMASI UYARISINDA BULUNULDU

BÜYÜKŞEHİR YENİ NORMALE HAZIR

HAYVANAT BAHÇESİ VE KAYSERİ KALESİ'NİN KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

DÜNYADAKİ TEK ALTERNATİF; KAYSERİ

KAYSERİ, A400M’LER KONUSUNDA EN STRATEJİK ŞEHİR OLDU

MELİKGAZİ PANDEMİ SÜRECİNİ FIRSATINI ÇEVİRDİ

PALANCIOĞLU: 28 BİN TON ASFALT SERDİ

MELİKGAZİ'DE KAPALI İŞYERLERİNDEN 3 AYLIK KİRA ALINMAYACAK

BAŞKAN PALANCIOĞLU’NDAN ESNAFA DUYURU

SAKLI CENNET KORAMAZ VADİSİ’NDE BİLİMSEL ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

KORAMAZ VADİSİ BİYOÇEŞİTLİLİK AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR YER

LOKANTA VE CAFELER “AHİ DUASI” İLE YENİ BAŞLANGIÇ YAPTI

“Bundan sonrası için daha dikkatli olmak kaydıyla işletmelerimizi yeniden açıyoruz”

“YENİ NORMAL HAYATIN” İLK GÜNÜNDE

KAFE VE RESTORANLAR TEDBİRLİ OLARAK YENİDEN AÇILDI

MİKROKREDİLİ KADINLARIN ÜRÜNLERİ KİGDER STANDINDA

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER), Kayseri 8. Mobilya Fuarında, mikrokredi ile iş sahibi olan kadınların ürünlerini sergilemeleri için stant açtı.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER), Kayseri 8. Mobilya Fuarında, mikrokredi ile iş sahibi olan kadınların ürünlerini sergilemeleri için stant açtı. KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, ?Mikrokeridili kadınların ilk kez bir fuarda ürünlerini sergiliyor olmaları hem kendileri için hem de, ev kadınları için umut olduğuna inanıyorum? dedi.

Kayseri 8. Mobilya Fuarı Kayseri OSB/TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde ziyarete açıldı. Fuarda KİGDER Yönetimi tarafından, mikrokredili kadınların ürünlerini sergilemeleri için bir stant açıldı. Açılan standı Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Genel Başkanı Aziz Akgül´de katıldı. Aziz Akgül Dr. Sema Karaoğlu´na mikrokredi kadınlarına verdiği destek için teşekkür etti. Akgül, KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu´ndan stant hakkında bilgiler alarak, mikrokredi sayesinde iş sahibi olan kadınlarla da bir süre sohbet etti.

KİGDER´in de Kayseri´de ki microkredi şubesine verdiği finans desteğiyle bugünlere kadar gelen mikrokredi sayesinde evde oturmaktan kurtularak iş hayatına atılan kadınlar ise stantta ürünlerini sergiliyor olmanın mutluluğunu yaşadılar.

KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, mikrokredi sayesinde kadınların evlerine hapsolmadıkları gibi ev ekonomisine de kendi ele emeği göz nuru eserleriyle katkıda bulunduklarına dikkat çekti. Dr. Karaoğlu, ?KİGDER olarak mobilya fuarında, mikrokredi kadınları için stant açtık. Mikrokredi kadınları burada ürünlerini sergiliyorlar. KİGDER´in mikrokrediye olan desteği devam ediyor. Şimdi de mikro kredi ile iş sahibi olan kadınlar ilk kez bir fuara katılma fırsatı yakaladılar. Kadınların bu şekilde hem işlerinin, hem de vizyonlarının önü açılıyor. Mikrokredinin, İş sahibi olan kadınlarımız ve ev kadınları için umut olduğuna inanıyorum. Daralan ekonomik sistemde dar gelirli ve yoksul ailelerin ne kadar ekonomik zorluk çektiği açıklanan verilerle karşımızda duruyor. Bu zorluğun üstesinden gelebilmek için hepimiz aslında bir şeyler yapabiliriz. Etrafımızdaki dar gelirli ve yoksul ailelerle dayanışma iyi bir örnek olabilir ama yalnızca onlara ekonomik yardımda bulunmak hem onların gururuna dokunur, hem de onları kolay bir yaşama alıştırıyor. İşte bu yüzden mikrokredi kuruldu ve bizde KİGDER olarak böylesi bir dayanışmanın parçası olmayı tercih ettik. Bu sayede istihdama dönük bir kapı aralamış olduğumuzu düşünüyorum. İşsizlikle mücadele arıyorsak şayet bu ve benzeri yöntemlerle bunu başarabiliriz. Burada eserlerini sergileyen iş mikrokredi ile iş sahibi olan kadınlarımızın mutluluğu hepimizi mutlu ediyor.? Şeklinde konuştu.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ