KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Anahtar Kelimeler: MELİKGAZİ’
Gürkan Ofis Mobilyaları

MELİKGAZİ’DEN

ENKAZCI ESNAFINA DESTEK

 

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde enkazcılar esnafının yeni yapılan Enkazcılar Sitesi’ne taşındıklarını söyledi.

 

Yıldırım Beyazıt Mahallesi kanal boyunda hizmet veren ancak bu alanın çevresinde çok katlı yeni yerleşim alanlarının yapılması ile enkazcıların kaldırılmasına karar verildiğini belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, uzun yıllardır kaldırılması için çalışmalar yapılaması sonucu Yeşilyurt Bölgesinde kendileri için yaptırılan siteye taşındıklarını kaydetti.

 

Uzun yıllar çözülemeyen ve adeta bir sorun yumağı haline gelen eski alanın boşaltılması işinin 2 ay gibi kısa sürede gerçekleştirildiğini belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Enkazcılar esnafı bölgenin imar planında yer alan yolların açılması ve yeni binaların yapılması ile geçici olarak bulundukları alandan kaldırılması zorunlu olmuştur. Bu amaç ile Yeşilyurt Bölgesi’nde kendilerine ait 23 esnaf kapasiteli Enkazcılar Sitesi inşa edildi. Artık daha modern, alt ve üst yapısı olan, tam anlamı ile bir esnaf sitesi olarak hizmet verecekler. Belediye olarak büyük destek verdik. Uzun yıllar kaldırılması için alanın boşaltılması için çalışmalar yapılması ile bu alan boşaltıldı. Temiz nezih bir alan meydana çıktı. Hayırlı olsun.” dedi.

Enkazcılar ve Mahrukatçılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Hüseyin Yıldız ise, “Melikgazi Belediyemizin çok emeği var bizlere çok yardımcı oldular. Belediyemize ve Mustafa Başkanımıza sonsuz teşekkürler. Yeni yerimiz çok güzel oldu. Alt yapı ve asfaltımız yapıldı. Eksiklerimiz de gideriliyor. Dükkanlarımız çok güzel oldu.” diye konuştu.