KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

İLK DERS REKTÖR ÇALIŞ’TAN

TALAS BELEDİYESİ İLÇE OKULLARININ SPOR SAHALARINI YENİLEDİ

YAHYALI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE TEKNOFEST HEYECANI

KAYÜ’DEN ÖDÜLLÜ İLLÜSTRASYON YARIŞMASI

DKMP EKİPLERİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘EĞİTİM’ AÇIKLAMASI

ERÜ’DE FEYYAZ SELÇUK SAN ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

DEVELİ'DE İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN LEZZETİN ANAVATANINDA 'PASTIRMA' KURSU

BAŞKAN YALÇIN'DAN ÖĞRENCİLERE 'GÜNLÜK' SÜRPRİZİ

5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

İLKÖĞRETİM HAFTASI’NDA OKUL ZİLİNİ VALİ GÜNAYDIN ÇALDI

TOMARZA'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

KOCASİNAN AKADEMİ'DE YENİ DÖNEM BAŞLADI

KAYSERİ'DE 'PASTIRMA DOĞRAMA VE SUNUM TEKNİKLERİ KURSU' AÇILACAK

REKTÖR PROF.DR. KARAMUSTAFA STAJYER ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYÜ'DE YENİ AÇILAN LİSANS PROGRAMLARI ÖĞRENCİ ALIMINA BAŞLIYOR

Kayseri Üniversitesi’nde Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde yeni kurulan Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümleri ile Develi Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi bünyesinde yeni kurulan Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerine yeni eğitim-öğretim yılından (2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı) itibaren öğrenci alınacak.

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, misyon, vizyon ve hedefleri doğrultusunda eğitim-öğretim yelpazesini genişletme gayretinde olan Kayseri Üniversitesi’nin yeni kurulan bölümlerle çeşitliliğinin arttığını ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Karamustafa, “Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne yeni eğitim-öğretim yılı itibarıyla 40 kişilik kontenjan ayrıldı. Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Fakültemiz Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne ise 60 öğrenci alımı yapılacaktır. Yeni kurulan Develi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültemizin Tarih Bölümü ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerine ise 60’şar öğrenci alınacaktır. Yeni bölümlerimizi tercih edecek tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum. Deneyimli akademik kadromuzla diğer bölüm ve programlarımızda olduğu gibi, yeni açılan bölümlerimizdeki öğrencilerimize de en iyi şekilde eğitim vermeye devam edeceğiz. Üniversitemiz, sahip olduğu uygulama ve proje odaklı, iş dünyası ile bütünleşen, bölgesel kalkınmaya katkı sağlayan ve nitelikli insan gücünü yetiştirerek toplumsal fayda oluşturma misyonu ile fakülte, enstitü ve meslek yüksekokullarında eğitimdeki kalite çıtasını sürekli yüksek tutacaktır” diye konuştu.