KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 2020’DE YAPILANLARI, 2021’DE YAPILACAKLARI ANLATTI

“2021’DE DEV PROJELER İLE 3 MİLYAR 897 MİLYON TL’LİK YATIRIM PLANLANDI”

MELİKGAZİ 2020’DE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AKSATMADAN TAMAMLADI

3 BİN 500 BİNA, 135 BİN DAİRE, 285 MARKET, 5 AVM, 302 OKULDA GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK TOPLANDI

KOCASİNAN’IN DÖNÜŞÜM KONUTLARI İÇİN KURA ÇEKİMİ BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

“KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR”

TALAS’IN SOKAK HAYVANLARI ÖZEL EKİBİ

“HER CANLIYA HİZMET”

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, HAFTA SONU 276 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇTI

12 İLÇEDE KAPANAN 276 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇTILDI

KARLA MÜCADELEDE MELİKGAZİ'DEN YENİ VE HIZLI YÖNTEM

ISI HARİTASINA AKTARILAN YENİ BİR SİSTEM

MMO ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL ÇAĞRIDA BULUNDU

“YARINIMIZI KORUMAK ADINA SUYUMUZU KORUYALIM”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM A.Ş.

DÜNYAYA AÇILDI

MELİKGAZİ’DE PANDEMİ KISITLAMASINDA

KÜLTÜR HİZMETİNE DEVAM EDİLDİ

BAŞKAN YALÇIN

“EĞİTİMLER, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYOR”

KOCASİNAN’IN

YUNUS EMRE KONUTLARI'NDA MUTLU SON

HAVUÇ  DEYİP GEÇMEYİN  !

KANSERİ  ÖNLEYİP, YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR…

METEOROLOJİ DUYURDU

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

ERCİYES'TE PİSTLER

KAYAKSEVERLERLE DOLDU

KAYSERİLİ 93 YAŞINDAKİ ŞERİFE NİNE’DEN

AŞI OLUN ÇAĞIRISI

KAYSERİ POLİSİ'NDEN

HAYVANLARA YEM DESTEĞİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA’DAN “TURİZM HAFTASI” MESAJI

Rektör Karamustafa, herkese ciddi görevlerin düştüğünü belirtti

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 15-22 Nisan 2020 tarihleri arasında kutlanacak olan Turizm Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Karamustafa, mesajında, ülkelerin kalkınmasında önemli fonksiyona sahip olan turizm sektörünün rekabet gücünün daha da artırılmasında kamudan özel sektöre, sivil toplum örgütlerinden yerel halka, eğitim kurumlarından diğer tüm paydaşlara kadar çok geniş bir yelpazede herkese ciddi görevlerin düştüğünü belirtti.

Rektör Karamustafa’nın mesajı şöyle:

“Konjektörel olarak karşı karşıya kalınan küresel yeni tip korona pandemisi sadece ülkemizde değil tüm dünyada turizm ve ilişkili sektörleri elbette olumsuz yönde etkilemektedir. Ancak, yaşanılan bu süreç sona erdikten sonra oluşan yeni dünya düzeni içerisindeki gelişmeleri öngörüp proaktif bir yaklaşım içerisinde oluşturulacak stratejiler sayesinde turizmin ülkemiz için tekrar geleceğin önemli bir yükselen değeri olacağından hiç şüphe yoktur; bu salgının bitmesiyle canlanması ve kısa sürede eski günlerine kavuşması hepimizin ortak temennisidir. Bu bağlamda, Türkiye’nin daha yeni ve nitelikli turizm ürünleri ile pazarda bilinirliğinin artırılması önem kazanmaktadır. Dünyanın önemli finans, kültür, tedarik ve dağıtım merkezi konumunda olması kaçınılmaz olan Türkiye’nin elbette önemli bir sağlık üssü haline gelmesi de beklenmektedir ki, kültür odaklı turizm türlerine önemin verilmesi ve sağlık turizmi türlerinin geliştirilmesine yönelik fırsatlar bu çerçevede değerlendirilmelidir. Geleneksel olarak bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizm sektörünün elbette sürdürülebilir ilkeler çerçevesinde daha da rekabetçi kimlik kazanabilmesi için her kesimden planlı ilkler çerçevesinde gereken önemin verilmesi kaçınılmazdır. Turizm sadece gelir kapısı olarak değil aynı zamanda nitelikli kalkınmanın da önemli bir öğesi olarak değerlendirilmelidir. Tarihte çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış ülkemiz, köklü tarihi geçmişi ile çok sayıda turizm değerini bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca ülkemiz zengin doğa güzelliklerine de sahiptir. Mevsimlerin en belirgin olarak yaşandığı güzel ülkemiz adeta turizm cenneti konumundadır. Son yıllarda ülkemiz turizminin çeşitlenmesine ve dört mevsime yaygınlaştırmasına yönelik çalışmalarda önemli mesafe alındığını görmekteyiz. Fakat şunu unutmamalıyız ki turizmden hak ettiğimiz yere gelmek ve bu sektörden ülkemizin hak ettiği geliri alması için sadece devletimize değil, başta sektör temsilcilerine, işletmelere, akademisyenlere ve bu sektörle uzaktan yakından ilgilenen herkese büyük görevler düştüğünü hiçbir zaman unutmamalıyız. Turizmde dünya ülkeleri arasında elbette rekabet söz konusudur. Siz bu rekabet ortamında turizmi ne kadar çeşitlendirir ne kadar yeni ürün sunar ve turizm işletmelerinde müşteri memnuniyetine ne kadar önem verirseniz o kadar başarı şansını elde edebilirsiniz. Sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmayan ve her bölgesinde ayrı bir güzelliği bulunan ülkemizde turizm sektörünün yeri ürünlerle çeşitleneceği ve dört mevsime yayılacağına olan inancımız tamdır. Bu duygularla turizm haftasını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ