KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ

MODEL FABRİKA AÇILIŞINA KATILDI

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Sincan Organize Sanayi Bölgesi´nde gerçekleştirilen, Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi Ankara Model Fabrikası Açılış Töreni´ne katıldı.

Türkiye´de ilk model fabrika olma özelliğini taşıyan tesisin açılışına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara Valisi Vasip Şahin, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Direktörü Claudio Tomasi, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve sanayiciler katıldı.

Açılışta konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOBİ´lerde verimliliği artırmak ve dijital dönüşümü hızlandırmak için kurulan Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi´nin Türkiye´de bir ilk olduğunu belirterek, "2020 yılına kadar ülke genelinde bu tip merkezlerin sayısını 10´a çıkartmayı hedefliyoruz." dedi. Merkezin, sanayiye yeni bir bakış açısı getireceğine inandığını dile getiren Varank, yalın üretim ve sanayinin dijital dönüşümüne ilişkin pek çok teorik kavramın pratiğe dönüşeceğini söyledi.

Bakan Varank, "Ülkemizin ilk yetkinlik ve dijital dönüşüm merkezi olan bu yerleşkede, firmalarımız artık deneme şansına sahip olacaklar. Uzman kadrosu, modern makine ve ekipmanıyla bu merkezde, ilk aşamada kesikli üretim (montaj ve işleme) yapan imalatçılara hizmet verilecek. Altyapı zamanla, sürekli imalat sektörlerini kapsayacak ve dijital dönüşüm uygulamalarını da içerecek şekilde genişletilecek. Teorik eğitimlerin tamamlanmasını müteakip, katılımcılar uygulayarak öğrenme aşamasına geçecekler. Böylelikle hata yapmaktan korkma psikolojisini yenmiş olacaklar. Bu büyük bir vizyon değişikliği" diye konuştu.

Açılışla ilgili bilgi veren KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, ?Biliyorsunuz bu tesislerden bir tanesini de KAYSO Koordinatörlüğünde Kayseri´de Abdullah Gül Üniversitesi Sümer Kampüsü içerisinde kuracağız. Bu konuda gerekli prosedürleri tamamlayarak Bakanlığımızın onayına sunduk. Bakanlıktan onay alır almaz buradaki gibi bir tesisi Kayserimize kazandırmış olacağız? dedi.

Model fabrikaların KOBİ´lerin verimliliğini artırmalarına ve rekabet üstünlüğü yakalamalarına yardımcı olacağını ifade eden Başkan Büyüksimitci, Ankara Model Fabrikası´nın Ankara ve bölge sanayicilerine hayırlı olmasını temennisinde bulunarak, tüm emeği geçenlere teşekkür etti.