KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

BİLGENESİL DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ

BÜYÜKKILIÇ AİLESİ’NİN OKULUNDA SONA DOĞRU

TALAS’A 4 YENİ OKUL

ERASMUS PROJESİ’ KAYSERİ’DE BAŞLADI

KAYÜ’DE MUHASEBECİLİK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

ERÜ’DE YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU’NUN YENİLENEN BİNASI VE BİLGİSAYAR LABORATUVARI AÇILDI

ÖĞRENCİLER KÖY HAYATINI YAŞADI, YAŞITLARIYLA EĞLENDİ

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖMER HALİSDEMİR’E DUA

ÖĞRENCİLER ANADOLU TARİHİNİ YERİNDE ÖĞRENİYOR

AGÜ’DE ÇOCUKLAR İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA AMAÇLARI ATÖLYESİ

GELECEĞİN YILDIZLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

ÖZEL BİLGENESİL OKULLARI’NDA ÖDÜL TÖRENİ

KAYSERİ'DE 'DEĞER GENÇLİK' PROJESİ BAŞLADI

PTT KAYSERİ BAŞMÜDÜRÜ, BÜNYAN MYO’DA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

BİLGENESİL OKULLARI’NDA 29 EKİM COŞKUSU

KAYSERİ GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI DERNEĞİ’NDEN KAYÜ REKTÖRÜNE ZİYARET

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİLİ HEMŞİRELER DÜNYA DİLİNİ ÖĞRENDİ

İl Sağlık Müdürlüğü ve Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi -ERSEM arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen Kayserili Hemşireler Dünya Dilini Öğreniyor´ Eğitim Projesi İlk mezunlarını verdi

İl Sağlık Müdürlüğü ve Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi -ERSEM arasında imzalanan  protokol kapsamında gerçekleştirilen Kayserili Hemşireler Dünya Dilini Öğreniyor´ Eğitim Projesi İlk mezunlarını verdi?

 ?Kayserili Hemşireler Dünya Dilini Öğreniyor´ Eğitim Projesi ile sağlık turizmi alanında sağlık bakım hizmeti veren sağlık personelinin, İngilizce dil yeterlilikleri geliştirilerek sağlık turizmi sektöründe, yabancı dil bilgisine sahip, nitelikli sağlık elemanı gücünün arttırılması hedeflenmekte. Proje kapsamında, 19 Şubat 2019 tarihinde eğitimine başlanan kursiyerlerden teorik ve uygulamalı olarak yapılan sınavda başarılı olanlara sertifikaları, Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi´nde düzenlenen törenle verildi.                               

ERSEM Müdürü Prof. Dr. İbrahim Develi ve İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan katıldığı törende; ERSEM Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Doğan, Yabancı Dil Eğitim Bölümü Koordinatörü Öğr. Gör. Emre Gökduman, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Rabiye Özlem Ulutabanca ve Sağlık Turizmi Birim Sorumlusu Kadriye Bıyıklı´da hazır bulundu.                                                                  

Sertifika töreninde konuşan ERSEM Müdürü Prof. Dr. İbrahim Develi, ?Uzun süren bir eğitimin sonunda belgelerini almaya hak kazanan kursiyerlerimize eğitmenlerimizin de katılımıyla belgelerini takdim edeceğiz. Öncelikle programa destek veren İl Sağlık Müdürlüğüne ve eğitmenlerimize teşekkürlerimi sunuyor, kursiyerlerimizi tebrik ediyorum? ifadesini kullandı?

Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Ahmet Ceylan ise; ?Bu program, İl Sağlık Müdürümüz Ali Ramazan Benli´nin, sağlık turizmi alanında görev alacak personelin teşvik edilerek personel eksikliğinin giderilmesi hususundaki talebi ile gerçekleşmiştir. Bu talep ortaya çıktıktan sonra ERSEM Müdürümüz Prof. Dr. İbrahim Develi ile yapmış olduğumuz görüşmede gayet sıcak bir şekilde karşılandık. Sonrasında ise bize çok ciddi yardım ve destekte bulundular. Kendileri de mutluluklarını ifade ettiler ve Hemşireler dünya dilini öğreniyor programı hayata geçirildi. İnşallah, Kayseri sağlık turizminde ciddi bir ivme kazanarak ilerliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Ticaret Odamız, Sağlık Müdürlüğümüz, Erciyes Üniversitemiz, Şehir Hastanemiz ve özel hastanelerimizin tamamı bu konuda ellerini yükün altına koyarak bu tekere hareket kazandırmak üzere çalışmaya başladılar. Bu çalışmanın devamında sizlerin de bu işin içinde yer alacağınıza inanıyorum? değerlendirmesinde bulundu?

Kurs hakkındaki görüş ve önerilerini İngilizce olarak paylaşarak törene renk katan kurs birincisi Tarık Gökbulut da konuşmasıyla takdir toplamayı başardı. Açılış konuşmaların ardından geçilen sertifika töreninde başarılı kursiyerlere sertifikaları protokol tarafından verildi.   

Öte yandan 1 yıl boyunca devam edecek eğitimlerin ikinci grup kayıtları devam etmekte olup, kamu ve özel sağlık kurumlarında görevli tüm sağlık personelinin faydalanabildiği öğrenildi?