KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Tatar KTO’da Basın mensupları ile buluştu

Kayseri’den yavru vatan KKTC’ye özel hediye

Ersin Tatar'dan 'Kayseri' övgüsü

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar sanayicilerle buluştu

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a ‘Fahri Doktora’ diploması verildi

Bünyan Belediyesi kapalı mahalle yolu bırakmadı

Talas’ta her noktada kış çalışması

Organik tarıma giriş eğitimi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Kayseri’de

Başkan Büyükkılıç Gastronomi Şehri’nin Ustalarını Ağırladı

Büyükşehir ihale ile arsa satacak

Çolakbayrakdar kar temizleme çalışmalarını takip etti

86 mahalle yolu ulaşıma açıldı

Melikgazi'de aralıksız kar mesaisi

Başkan Yalçın kar ve soğuğa rağmen Şeffaf Oda'da

Hayvanlara kışa özel bakım

Anahtar Kelimeler: KARDEŞLİK GÜÇLENİYOR
Gürkan Ofis Mobilyaları

KARDEŞLİK BAĞI GÜÇLENİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kardeş şehir Misurata’nın Belediye Başkanı Mahmoud Sgutri ile video konferans yöntemiyle görüntülü görüşerek, iki şehir arasındaki ikili ilişkileri geliştirmeye yönelik değerlendirmelerde bulundu. 

Geçtiğimiz 23 Eylül’de Başkan Büyükkılıç’ın bizzat katıldığı Libya’nın liman kenti Misurata’ya yapılan ziyarette resmi olarak “kardeş şehir” imzaları atılan Misurata Belediyesi ile kardeşlik bağları güçleniyor.

Başkan Büyükkılıç, Türkiye ile Libya ilişkilerinin geliştirilmesi için, sanayi, ticaret ve kültürel alanlar başta olmak üzere ilişkilerin çok yönlü olarak güçlendirilmesi kapsamında kardeş şehir olunan Misurata Belediye Başkanı Mahmoud Sgutri ile video konferans yoluyla görüştü.

Yakın zamanda Misurata heyetini Kayseri’de ağırlayacaklarını belirten Büyükkılıç şunları kaydetti.  “Kayseri’nin sanayi ve ticaret başta olmak üzere var olan potansiyelini Libya ile tanıştırmak ve çalışmaları güçlendirmek arzusundayız”

Başkan Büyükkılıç, iki kardeş şehir arasında sanayi, ticaret ve kültürel alanlar başta olmak üzere ilişkilerin çok yönlü olarak güçlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik çalışmalarda kararlı olduklarını vurguladı.

Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmeye Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü de katıldı.