KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

MHP İL TEŞKİLATI’NDAN İLÇELERE ÇIKARMA YAPTI

BAŞKAN ÇOPUROĞLU İL BAŞKANLARI KAMP PROGRAMINA KATILDI

AK KURMAYLARDAN ERCİYES’TE İSTİŞARE TOPLANTISI

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU MAZLUMDER HEYETİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ HACILAR İLÇE TEŞKİLATI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

ÖZER:“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET SON BULMALI”

ÇOPUROĞLU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

ÖZHASEKİ:“TÜRKİYE’NİN ELİNİN EN GÜÇLÜ OLDUĞU ZAMANDAYIZ”

ÖZHASEKİ'DEN TÜFAD'A ZİYARET

MHP KAYSERİ İL TEŞKİLATI İSTİŞARE TOPLANTISINDA BULUŞTU

AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER BAŞKANLIĞI BURSA’DA BİR İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZHASEKİ MUŞ’TA

MHP İL BAŞKANI TOK’DAN KTO’YA ZİYARET

ÖZHASEKİ: “MUHALEFETİN SIRTI YERDEN KALKMIYOR”

ÖZHASEKİ, BAKANLAR İLE KAYSERİ’Yİ GÖRÜŞTÜ

ÇOPUROĞLU: “‘İHRACAT TEMSİLCİLERİ’ AŞI ÖNCELİĞİ ARAYIŞINDA “

Gürkan Ofis Mobilyaları

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN TEPKİ

“DOLANDIRICILIK YAPIYORLAR”

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, yayıncılıkta yapılan hülleyi Meclis gündemine taşıdı. Milletvekili Ataş, “RTÜK’ün iktidara muhalif olan, gerçek habercilik yapan kanallara verdiği cezalar ortadayken, asıl zararlı yayınlara kayıtsız kalması kabul edilemez bir durumdur” dedi. Toplumu tehdit eden bu duruma el atılması gerektiğini dile getiren Ataş, “Alenen dolandırıcılık yapılıyor” dedi ve sessiz kalınmasına tepki gösterdi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, sorunların çözümüne yönelik mücadelesini sürdürüyor. Ataş, bu kez de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na (TBMM)Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi vererek, zararlı yayınları sordu. Bazı televizyon kanallarının RTÜK tarafından verilen her cezada hülle yaparak zararlı yayınlarına devam ettiğini belirten Ataş, “Toplumumuzun ahlakının ve özellikle de çocuklarımızın ahlaki gelişimini olumsuz etkileyen bu durumun önüne geçilmesi gerektiğini belirterek, “Aynı zamanda alenen dolandırıcılık yapılıyor” diye konuştu.

GERÇEK HABERCİLİK YAPANLARA CEZA VAR, AMA ASIL ZARARLI YAYINLARA KAYITSIZ KALINIYOR

“TÜRKSAT üzerinden uydu yayını yapan bazı televizyon kuruluşlarının program içerikleri toplumun genel ahlakına aykırı olmakla birlikte toplum sağlığını ve toplum ahlakını tehlikeye düşürecek niteliktedir” ifadelerini kullanan Milletvekili Dursun Ataş, “İlgili kuruluşlar RTÜK‘den çok sayıda cezaya muhatap olmalarına rağmen bir yıl sonra bu cezalar sıfırlandığından zararlı yayınlarına devam etmektedirler. Peş pepe farklı logolar ile aynı içerikleri pazarlayanlar cezaya muhatap olduklarında diğer yayınlarla devam ederek hülle yapmaktadırlar. Toplumumuzun ahlakının ve özellikle de çocuklarımızın ahlaki gelişimini olumsuz etkileyen aynı zaman da dolandırıcılığın alenen yapıldığı bu yayınların önüne geçilmesi elzemken yine uydu yayınlarındaki ekonomik sıkıntılar belli iken bu kuruluşların çok sayıda uydu kanalını finanse ederken zorlanmamaları zararlı içeriklerden elde ettikleri gelirin boyutunu da açıkça göstermektedir. RTÜK’ün iktidara muhalif olan, gerçek habercilik yapan kanallara verdiği cezalar ortadayken, asıl zararlı yayınlara kayıtsız kalması kabul edilemez bir durumdur” dedi.

HÜLLECİLERE CEZA YOK MU?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan, yönelttiği şu sorulara da yanıt istedi: RTÜK tarafından verilen her cezada hülle yaparak yayını devam ettiren bu zararlı kuruluşların lisans iptalini gerçekleştirmek mümkün değil midir? RTÜK tarafından verilen uyarı ve cezalar belli iken bu kanalların yayına devam etmeleri sadece uydu kiralarındaki beklentiler midir? Türkiye Cumhuriyeti’nin kanunları ve kuruluşları genel ahlakı, toplum sağlığını, aileyi gençleri ve çocukları zararlı alışkanlıklardan ve yayınlardan korumayı amaç edinirken bu kuruluşlar açıktan günün her saatinde yayınlarını nasıl devam ettirebilmektedirler?