KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

MELİKGAZİ'DE

METRUK BİNA YIKIMLARI DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN BELEDİYESİ OKULLARDA

TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPTI

TALAS'IN MÜDÜRLERİ

KIRSALI ARŞINLIYOR

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDOĞAN

İLÇE HALKINI ZİYARET ETTİ

NAR SUYUNUN MUCİZEVİ FAYDALARI !

KANSERDEN VE KALP KRİZİNDEN KORUYOR…

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN SOĞUK KISITLAMA GÜNÜNDE SICAK İKRAM

POLİS, BEKÇİ VE ZABITA EKİPLERİNE SICAK ÇAY VE SANDVİÇ EKMEĞİ İKRAMI

BAŞKAN PALANCIOĞLU ‘SERBEST BÖLGE’DE Kİ İŞYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Palancıoğlu: “Kayseri ilinde sanayinin, sanayi yatırımlarının ve ekonomik büyümenin temelinde belediyelerin akılcı, yerinde ve bilinçli yatırları yer almaktadır”

ERDOĞAN, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ KAYSERİ’Yİ DE ÖRNEK GÖSTERDİ

BÜYÜKKILIÇ: “KAYSERİ 6 BİN YILLIK TARİHİYLE ADETA AÇIK HAVA MÜZESİDİR”

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİNDE HAYIRSEVERLERİN DE KATILIMIYLA KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPILDI.

MELİKGAZİ NİKÂHTA 21. YÜZYILIN 21. YILININ 21. GÜNÜ YOĞUNLUĞU

28 NİKAH KIYILDI

KOCASİNAN’DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE GÖNÜLLERİ ISINDI

GÖNÜLLERE DOKUNAN HİZMETLER

‘SPORCU FABRİKASI’ ADIM ADIM İLERLİYOR

“GENÇLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞKAN ÖZDOĞAN İLÇE PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

SIRAYA GİRMEYE GEREK YOK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, 2020 YILI HİZMETLERİ HAKKINDA İYİ PARTİ YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRDİ

2020 YILINDA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER REKOR SEVİYESİNDEYDİ

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA’YA ÇANTANIZI ALIN GELİN!

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖN. KUR. BŞK. DURAN: “SEYİR EVLERİ, HER ANINIZDA SİZLERİ BEKLİYOR”

Anahtar Kelimeler: REKTÖRÜ KOLEJİ’
Gürkan Ofis Mobilyaları

İTÜ REKTÖRÜ DOĞA KOLEJİ’NDE

DOĞA KOLEJİ, ANADOLU’NUN HER KÖŞESİNDE OLACAK

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü ve İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Kayseri Kampüsü velileri ve basın mensuplarıyla Kayseri’de bir araya geldi.

Prof. Dr. Mehmet Karaca, “İstanbul Teknik Üniversitesi’nin akademik desteğini, değerli Doğa Ailesine sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Velilerimiz ve öğretmenlerimiz bu uzun soluklu yolculukta en büyük destekçilerimiz” dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ederek 2020-2021 yılı eğitim vizyonu hakkında bilgi verdi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren ve Doğa Koleji Kayseri Kampüsü Kurucusu Dr. Halil Gürsoy, Doğa Koleji Kayseri Kampüsü velileriyle buluştu.

“DOĞA KOLEJİ, ANADOLU’NUN HER KÖŞESİNDE OLACAK”

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, “İTÜ-Doğa Ailesi olarak çıktığımız uzun soluklu yolculukta, değerli Doğa Koleji ailesiyle birlikte yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Doğa markasını Anadolu’nun her köşesine taşıyacağız. Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm Doğa Koleji kampüslerinde, İTÜ’nün akademik desteği ve başta yapay zeka, veri mühendisliği gibi birçok alanda teknolojinin imkanlarını öğrencilerimizle buluşturacağız” dedi.

“KATMA DEĞERİ YÜKSEK PROJELER ÜRETECEĞİZ”

Velilerle sohbet eşliğinde düzenlenen toplantının ardından basın mensuplarıyla buluşma gerçekleşti. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, “Yeni dönemde tüm gayretimizi Doğa Koleji’ni ileri taşımak için harcayacağız. Doğa Koleji, İTÜ’nün sahip olduğu akademik birikim sayesinde, eğitimde yeniliklerin öncüsü olacak. k-12’de Ar-Ge yapılanması oluşturarak, eğitim sektörüne katma değeri yüksek projeler üreteceğiz” diye ifade etti.

TÜM KADEMELERDE YABANCI DİL AĞIRLIKLI EĞİTİM…

Doğa Koleji Kayseri Kampüsü’nde anaokulu, ilkokul, ortaokul, fen ve anadolu lisesi olmak üzere tüm kademelerde eğitim veriliyor. 4 yaş grubunda başlayan İngilizce eğitiminin yanında ikinci yabancı dil eğitimi ilkokul 4. sınıftan itibaren eş zamanlı olarak devam ediyor.

MUTLU ÇOCUK ÖĞRENİR

Oxford sokağı, yüzme havuzu, spor salonu, konferans salonu, kütüphane, fen laboratuvarı, robotik kodlama dersliği, ekoloji dersliği, satranç, güzel sanatlar, müzik dersliği ve stüdyosu, drama dersliği bulunan kampüs, fiziki imkanlarıyla da Doğa Koleji eğitim sistemini eksiksiz uyguluyor. Kayserili Doğa öğrencileri, “Mutlu çocuk öğrenir, öğrenince öğretir” felsefesi ile yaparak - yaşayarak edindiği bilgileri günlük hayatına uyguluyor.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında Galatasaray Lisesi’ne Kayseri’den öğrenci gönderen tek okul olma özelliği taşıyan İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Kayseri Kampüsü’nde, Liseye Geçiş Sınavı’na katılan 68 öğrenciden 40’ı %10’luk dilimde yer alırken; 6 öğrenci Türkiye çapında derece kazandı.

Güçlü akademik altyapılarıyla merkezi sınavlarda önemli başarılar elde eden öğrenciler; spor turnuvaları, kişisel ve kitlesel sergiler, drama ve tiyatro sunumları, “Bu Kış Beni Sen Giydir” sosyal sorumluluk projeleriyle sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetlere de aktif katılımda bulunuyor.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ