KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

SOKAKLARI BOŞ BIRAKTI

BÜYÜKŞEHİR’E DURMAK YOK

KISITLAMA SÜRESİNCE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ESENYURT MAHALLESİ’NDE ASFALT ÇALIŞMASI

BAŞKAN PALANCIOĞLU: “BU YAZI DOLU DOLU GEÇİRECEĞİZ ”

CAMİLER CEMAATİNE KAVUŞTU

İLİMİZDE 660 CAMİ İBADETE AÇILDI

BÜYÜKKILIÇ, ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’Nİ İNCELEDİ

EĞİTİM VE YAŞAM MERKEZİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ CUMA NAMAZINDA TEK KULLANIMLIK SECCADE VE MASKE DAĞITTI

Cuma namazı öncesi ilçe genelinde cemaate tek kullanımlık seccade ve maske dağıtıldı.

TALAS BELEDİYESİ CUMA ÖNCESİ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Talas Belediyesi, 29 Mayıs’tan itibaren yeniden kılınmaya başlanacak olan Cuma Namazı öncesi, namaz için belirlenen alanlarda düzenleme ve dezenfeksiyon çalışmalarını tamamladı.

KOCASİNAN BELEDİYESİ CUMA NAMAZI ÖNCESİ MASKE VE SECCADE DAĞITTI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların huzurlu bir şekilde ibadet edebilmeleri için yoğun gayret gösterdiklerini bildirdi

BÜNYAN'DA  SOSYAL MESAFELİ CUMA NAMAZI

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında 16 Mart'ta cemaatle namaza kapatılan camilerde  uzun aranın ardından ilk cuma namazı kılındı.

REKTÖR KARAMUSTAFA, FETİH’İN 567. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

REKTÖR KARAMUSTAFA, FETİH’İN 567. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

T.C DEVLET DEMİRYOLLARI

SİVAS-KAYSERİ GARLARI ARASINDA İLAÇMA ÇALIŞMASI YAPACAK

ASKON’DAN 1 MİLYON MASKE DAĞITIMI

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Kayseri Şubesi maske dağıtım faaliyetlerini sürdürdü. Dernek yetkilileri Orman Bölge Müdürü İsa Çapkın’ı ziyaret etti.

VALİLİKTEN SINAV AÇIKLAMASI

YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLER VELİLERİ İLE OLMAK ŞARTI İLE İZİN ALABİLECEKLER

BESLENME VE DİYETETİK UZMANI UÇAN:

RAMAZANDAN SONRA DAHA SAĞLIKLI ŞEKİLDE BESLENMELİYİZ

VALİ GÜNAYDIN UYARDI

“MEVCUT TABLO BİZİ REHAVETE SÜRÜKLEMESİN”

VALİLİK CUMA NAMAZI KILINACAK OLAN CAMİLERİN LİSTESİNİ YAYINLADI

CAMİ İSİMLERİ VE KAPASİTELERİ TAM LİSTESİ

İŞÇİNİN SAĞLIĞI DA İŞİ DE GÜVENCE ALTINA ALINMALIDIR

Genel Başkan Yunus Değirmenci: “Metal sektöründe ithalatın önüne geçilmeli, istihdam korunmalıdır”

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, küresel salgın nedeniyle birçok sektörde olduğu gibi metal sektöründe de sorunlar yaşandığına dikkat çekerek, bu sektördeki firmaların özellikle ihracat konusunda devlet tarafından teşviklerle desteklenmesi gerektiğini, böylelikle sektördeki 1 buçuk milyonluk istihdam mevcudiyetinin korunabileceğini ifade etti.

Genel Başkan Değirmenci, Koronavirüs (Covid-19) salgının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkisini göstermesi üzerine metal sektöründe yaşanan ekonomik gelişmelere ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

“Bu süreçte elbette ki önceliğimiz çalışanların ve ailelerinin sağlıklarının korunmasıdır” diyen Değirmenci, bu konuda tüm işverenlerle işbirliği ve koordinasyon içerisinde tüm tedbirlerin eksiksiz uygulanması için çalışma yürüttüklerini ifade etti.

“Alınteri ve emeğiyle evine ekmek götüren kardeşlerimizin sağlığı her şeyden önce gelir” diyerek sağlığın önemine dikkat çeken Değirmenci, “Emekçiler olarak bugüne kadar büyük bir fedakarlıkla üretimin içinde olduk. Bu süreçte işverenlerden beklentimiz işçinin gelecek endişesini sona erdirmeleri, bu geçici dönemde işten çıkarmaları akıllarından bile geçirmemeleridir” diye konuştu.

Salgının ekonomik boyutlarını da değerlendiren Değirmenci, “Tüm ülkeler daralan iç pazarlarının neden olduğu üretim düşüşlerini, ihracatı teşvik ederek telafi etme gayreti içerisindeler. Bu nedenle Türkiye’nin özellikle metal sektöründe hem diğer ülkeler için açık bir pazar haline gelmemesi hem de üretimini azaltmaması için ihracatımızın desteklenmesi, sektörümüzü koruyucu önlemlerin alınması hayati önem taşıyor. Çin ve Hindistan gibi ülkelerin sektörünü destekleyen teşvik paketlerine karşı devletimizin de acilen metal sektörünü ve yerli üretimi koruyan, kollayan ve destekleyen paketleri devreye alması gerekiyor. Aksi takdirde yerli üretim ithalata teslim olmak gibi bir tehditle karşı karşıya kalabilir" diye açıklama yaptı.

“İŞÇİNİN SAĞLIĞI DA İŞİ DE GÜVENCE ALTINA ALINMALIDIR”

Bu sıkıntılı ve zorlu süreçte istihdamın korunmasını önemsediklerini kaydeden Değirmenci, “Devletimiz tarafından istihdamı korumak için atılan adımlara işverenlerin gereken hassasiyeti göstermesi gerekiyor. İşçinin bu salgın döneminde başta sağlığı ardından işi güvence altına alınmalıdır. Hem sağlığımız hem de işimiz konusunda endişe yaşamak hiçbir şekilde verimli ve kaliteli bir üretime fayda sağlamaz” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ