KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Başkan Büyükkılıç, devlet tiyatrosunda ‘Hacı Bektaş’ tiyatro oyununu izledi

Talas Musiki Cemiyeti'nde Yunus Emre anlatıldı

Akkışlalı Hanımlardan ‘Örgü Bebek’ sergisi

Talas’ta ‘kuşaklararası’ resim sergisi

Çolakbayrakdar: “Yaşayan bir kütüphane kazandıracağız”

Kayseri Büyükşehir 2021'de kültür sanatın adresi oldu

Erdemli Vadisi'nde kazı çalışmaları başlayacak

Talas'ta 2022’nin ilk Antika Pazarı

 ‘Gençlerle Kitap Sohbetleri' devam ediyor

MİLLİ ŞAİR MEHMET AKİF ERSOY ERÜ’DE ANILDI

MELİHAT GÜLSES ŞARKILARI İLE MEST ETTİ

GELENEKSEL ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI

MİMAR SİNAN MÜZESİ PANEL KONUSU OLDU

TALAS’TA KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ HIZ KESMİYOR

USTALARLA ŞİİR DOLU GECE

AGÜ’DE GÖÇMEN GÜNÜ

Gürkan Ofis Mobilyaları

İNCESU’DAKİ TARİHİ KİLİSE RESTORE EDİLECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek arasında İncesu Kent Müzesi çalışmaları kapsamında ilçede bulunan tarihi Aziz Eusthatios Kilisesi’nin restorasyonu için protokol imzalandı.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamında, İncesu ilçesi Yenicamii Mahallesi'nde korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olarak tescilli, mülkiyeti İncesu Belediyesi'ne ait kilisenin restorasyonu ve işlevlendirilmesi için Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile İncesu Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.                   

İmza protokol töreninde konuşan Başkan Büyükkılıç uyum kültürü ile çalışmaya devam ettiklerini vurgulayarak şöyle konuştu “Değerli başkanımız, her zamanki uyumlu, bizlerle birlikte, ilçesine, şehrine, insanına hizmet etmeyi sevda bilen, ibadet olarak bilen anlayış içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Uyumlu kültürü ile İncesu’muza hizmetler, güzel çalışmalar ortaya çıkarıyor, İncesu adeta gelişiyor, güzelleşiyor. Hemen şehrimizin yanı başında olması, oradaki organize sanayimizin bugün için aranılan ve gelişen bir bölge olması, Devlet Demir Yolları’mızın yanı başında olması, geçmişte rahmetli Erbakan hocanın Taksan diye bilinen takım tezgâhlar sanayinin etrafında kümelenmiş olması gibi güzel endüstriyel gelişmelerin yanında üzümleri ile en önemlisi mütevazı gönül insanlarıyla bizim olmazsa olmazımız olan İncesu’muza en büyük desteği vermek bizim görevimizdir.”

 İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek’ de imza töreninde yaptığı konuşmada Başkan Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı şükranlarını sunup sadece kilise restorasyonu değil, İncesu’daki tarih ve turizm destinasyonunun bir kısmını oluşturan bir yapının restorasyonu söz konusu olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti  “Esas itibariyle Örenşehir’de başlayan, yıllardır gün yüzüne çıkmayı bekleyen mozaiklerin gün yüzüne çıkması için Büyükşehir Belediyemiz tarafından bütün adımlar atılmış, bunun ikinci etabı olan kilisemizin restorasyonu da Büyükşehir Belediyemiz ve Memduh Başkanımız tarafından yapılıyor. Büyükşehir Belediyemiz sağ olsun, bu konuda bizlere destek oldu. İncesu’daki bu turizm destinasyonunun oluşmasında büyük katkıda bulundu. Teşekkür ediyoruz, sağ olsun, var olsun.”