KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YÖRESEL DEĞERLERE DİKKAT ÇEKTİ

“YÖRESEL DEĞERLER ŞEHRİN KİMLİĞİDİR”

DÜĞÜN SALONLARINDA MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMİ

BENLİ : UYARILARDA BULUNDU

PASTIRMACI ESNAFININ YÜZÜ GÜLMÜYOR

ESNAFIN TEK UMUDU; ‘GURBETÇİ VATANDAŞLAR’

DEVELİ BELEDİYESİ ATIKLAR KONUSUNDA UYARDI

“DAHA TEMİZ DEVELİ İÇİN LÜTFEN DİKKAT!”

KURALLARA UYARSAK KISA SÜREDE SONUÇ ALIRIZ

VALİ GÜNAYDIN DÜĞÜN SALONU İŞLETMECİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

MELİKGAZİLİLER MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMIYOR

PALANCIOĞLU: MELİKGAZİLİLER MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYENE BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

YEŞİLHİSAR’DA AYÇİÇEĞİ EKİM ALANLARI KONTROL EDİLDİ

MUSTAFA ŞAHİN: "KAYSERİ, TÜRKİYE’DEKİ ÇEREZLİK ÇEKİRDEK ÜRETİMİNİN YÜZDE 18’İNİ KARŞILAMAKTADIR”

“TOPLUMUN KANAYAN YARASINI HEP BİRLİKTE SARALIM”

BALKAYA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ‘KADINA ŞİDDETE DUR’ DEDİ

"KAYSERİ BİR AÇIK HAVA MÜZESİ"

KAYSERİ'DEKİ FOSİLLER ANADOLU TARİHİNE IŞIK TUTUYOR

‘ERCİYES'TE GÖRSEL ŞÖLEN VAR’

GÖKYÜZÜ MERAKLILARI METEOR YAĞMURUNU ERCİYES'TE İZLEYECEK

VİRÜSTEN ERCİYES’İN TEMİZ HAVASINDA KORUNUYORLAR

ERCİYES’TE KURULAN ÇADIR KAMPINA YOĞUN İLGİ

KÜÇÜK DOSTLAR AMBULANSI YARALI KÖPEĞE SAHİP ÇIKTI

TEDAVİ EDİLİP HAYVAN BARINAĞA GÖTÜRÜLDÜ

PAZAR YERLERİNDE “COVİD-19” MÜCADELESİ ANLATILDI

VALİ VE BAŞKAN’DAN ‘PAZAR’ DENETİMİ

KAYMEK TELAFİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

70 FARKLI BRANŞTA EĞİTİM

BAŞKAN PALANCIOĞLU, DENETİME DEVAM ETTİ

DEZENFEKTEYE DEVAM EDİYORUZ

HAYIRSEVER BELEDİYEYE HAYIRSEVERLERDEN ŞARTLI BAĞIŞ

PALANCIOĞLU: BAŞARININ GÖSTERGESİDİR

İÇ ANADOLU’NUN EN BÜYÜK FUAR MERKEZİNDE SONA YAKLAŞILIYOR

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan: "Şehrimizde istihdam ve üretimin artması için yorulmadan 7 gün 24 saat esaslı çalışmaya devam edeceğiz"

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan; fuar alanının ikinci holünün tamamlanmasıyla 30 bin kapalı alana ulaşacaklarını ifade ederek, "Mutluyuz, gururluyuz. Ülkemizin kıymetini bileceğiz. Allah bize cennet gibi bir vatanı bahşetmiş. Üretmekten başka bir çaremiz yok. Üretimi seveceğiz ve sevdireceğiz" dedi.

Kayseri OSB Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin inşaatıyla ilgili bilgiler aktaran Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, kentte istihdam ve üretimin artması için yorulmadan 7 gün 24 saat esaslı çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Geçtiğimiz yıl bir holü olan alanda iki fuar yaptıklarını, şuanda ikinci holün tamamlanmasına da çok az kaldığını aktaran Nursaçan, "Biliyorsunuz dünyanın merkezinde bir Türkiye var, Türkiye’nin de merkezine baktığımız zaman güzel şehrimiz Kayseri, güzel şehrimiz Kayseri’nin de merkezinde Kayseri Organize Sanayi Bölgesi var. Burada eli öpülesi bin 300 sanayici var. Bu sanayicilerimiz gece gündüz ülkemizin istihdamına, üretimine katkı sağlıyorlar. Bunların maharetli ellerinde ürettikleri ürünlerin de bir teşhir salonunda sergilenmesi gerekmekteydi. Kayseri sanayicilerimiz, şehrimizin ticaret erbabı için olmazsa olmaz Fuar ve Kongre Merkezi inşaatıydı. Bu güzel eseri şehrimize kazandırdık. 24 Haziran 2016 tarihinde Ramazan günü cumhurbaşkanımıza, valimizin konağında bu konuyu arz ettim. Kendileri de bizlere destek olacaklarını ifade ettiler. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan da 11 buçuk milyonluk hibeyi ikinci holde almayı başardık. Cumhurbaşkanımıza ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza teşekkür etmek istiyorum desteklerinden ötürü. Elbette Kayseri sanayicisi de durmayacak. İhracatını, istihdamını artıracak. Bu güzel eserden de istifade etmeye devam edeceğiz. Geçmiş baktığımız zaman Yabanlu Pazarı’nı Selçuklu Devleti zamanında yapıldığı şehrin adı da yine Kayseri. Biz de tarihin bize vermiş olduğu zenginliği Kayseri sanayicisi diyor ki; ’Durmak yok yola devam. Ümit varız’. Elbette şehrimizde istihdam ve üretimin artması için yorulmadan 7 gün 24 saat esaslı çalışmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın ABD Başkanı Trump ile yapmış olduğu 100 milyar dolarlık anlaşmanın içerisinde 40 milyar dolarlık bölümü mobilyayı ilgilendiriyor. Kayseri sanayisinde mobilyanın payı çok yüksek. Fabrikalarımız genelde sabah 08:00 akşam 18:00 esaslı çalışıyor. Bu fabrikalarımız 24 saat esasına geçerse üretim kapasitesi artacak. Elbette ki cumhurbaşkanımızın da yapmış olduğu bu anlaşmaya da Kayseri sanayicisi üzerine düşen tarihi misyonu üstleneceğini düşünüyorum. Geçtiğimiz yıl burada iki tane fuar yaptık, bir holümüz vardı. Şimdi ikinci holümüz de çok az kaldı, bitti. Mutluyuz, gururluyuz. Ülkemizin kıymetini bileceğiz. Allah bize cennet gibi bir vatanı bahşetmiş. Üretmekten başka bir çaremiz yok. Üretimi seveceğiz ve sevdireceğiz" dedi.

Korona virüsün bitmesinin ardından gerekli tedbirlerin alınarak fuarlar düzenleneceğini de aktaran Başkan Nursaçan, "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza müracaat ettiğimizde 150 bin metrekarelik fuar alanını, yan tarafında 40 bin metrekarelik bir ticaret alanını bize tahsis etti. Öyle olunca da şuanda kapalı alan ileride yapacağımız iki hol de olduğunda 60 bin metrekareye kadar kapalı alanda çıkabiliyoruz. Şuan mevcutta 18 bin metrekare kapalı alan var. İkinci holün bitmesiyle birlikte 30 bin metrekareye ulaştı. Sanayicimiz de çok heyecanlı. İnşallah korona virüsten de kurtulduğumuz takdirde burada sosyal mesafeye de uymak şartıyla fuarlar yapacağız. Geçtiğimiz yıl orta ölçekli firmalarımız fuara katıldı. Ama şimdi inanıyorum ki üst marka firmaların hepsi de fuara gelerek kendilerine yakışanı yapacak. Geçtiğimiz yıl orta ölçekli firmalarımızdan yüzü gülmeyen yoktu. Elbetteki herkes alın terini, kazancını artırmak için mücadele edecek. Paylaşacağız, üreteceğiz inşallah" ifadelerini kullandı.


Haber Kaynak : İHA