KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ

ŞEHİR HASTANESİ’NDE HASTALARA MORAL VERDİ

ŞEHİT AİLELERİ ÖZEL İZİNLE

BAYRAMDA ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETTİ

İYİ PARTİ İL BAŞKANI BOZKURT:

“BAYRAMDA KURALLARA RİAYET EDELİM”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ:

“SİZLER BİZİM DUA KAYNAĞIMIZSINIZ”

BAŞKAN ALİ YAVUZ

“KAYSERİ’DE İLK ‘ŞEHİT VE GAZİ BİRİMİ’ TALAS’TA”

BAYRAM SABAHINA

BEYAZ ÖRTÜ İLE UYANDILAR

KAYSERİ’DE BAYRAMDA ŞEHİTLER UNUTULMADI

ŞEHİT ANNESİ HAYRİYE ERASLAN: “3 AYDAN SONRA OĞLUMA KAVUŞTUM”

KORONA VİRÜS KEFEN SATIŞLARINDA ARTIŞA SEBEP OLDU

BU SÜREÇTE VATANDAŞLAR KENDİ KEFENLERİNİ KENDİLERİ ALMAYA BAŞLADI”

MELİKGAZİ BELEİDYESİ İŞÇİLERİ’NE

ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ

TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ

GIDA DENETİMLERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM ETTİ

BURUK AREFE

ÇARŞILAR VE MEYDANLAR BOŞ KALDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BİLİM SANAT MERKEZİ İNŞAATINI GEZDİ

Bilim Sanat Merkezleri yetenekli, IQ’su yüksek öğrencilerin heba olmaması için çok önemli

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN GESİ KAVŞAĞINA NEŞTER

BÜYÜKKILIÇ, SİNYALİZASYONU DA KAPSAYAN ÇALIŞMALARI YERİNDE TAKİP ETTİ

İL MÜFTÜSÜ PROF. DR. ŞAHİN GÜVEN:

“BİRLİK VE BERABERLİĞE EKMEK VE SUDAN DAHA MUHTACIZ”

MELİKGAZİ İLÇESİ’NİN 40 MEZARLIĞINDA DUA EDİLDİ

Melikgazi Belediyesi ve İlçe Müftülüğünce Arife Günü, ilçede bulunan 40 mezarlıkta Kuran-ı Kerim tilavetinde bulunularak cümle geçmişlerimizin ruhu için dualar edildi.

KAYSERİSPOR’DAN MALATYASPOR'A GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Hes Kablo Kayserispor Kulübü, BTC Türk Yeni Malatyaspor'a geçmiş olsun mesajı yayınladı.

HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYDU

Talas Belediyesi´nin Belediye Mahallemizde adı altında sürdürdüğü hizmet seferberliği bu kez Zincidere Mahallesi´nde gerçekleştirildi.

Talas Belediyesi´nin Belediye Mahallemizde adı altında sürdürdüğü hizmet seferberliği bu kez Zincidere Mahallesi´nde gerçekleştirildi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas Müftüsü Bünyamin Turgut ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Ateş´in yanı sıra Zincidere sakinlerinin katılımıyla gerçekleşen programda ilk konuşmayı yapan Zincidere Mahalle Muhtarı Mustafa Çelik, yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Yalçın´a teşekkür etti.

Zincidere eski belediye başkanlarından Mustafa Aksu da yaptığı kısa konuşmada bu projenin insanların belediyeye hücum etmesinin önüne geçtiğine dikkat çekerek, ?Çok güzel bir program gerçekleştiriliyor. Önceden insanlar hizmet almak için belediyeye hücum etmek zorunda kalıyordu. Yalçın Başkan bu proje ile bunun önüne geçti. Şimdi hizmet, insanların ayağına geliyor. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.? dedi.

?SİZ BURALARIN ÇOCUĞUSUNUZ?

Zincidereli olan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Ateş de yaptığı konuşmada Mustafa Yalçın´ın çok başarılı bir belediyecilik geçmişi olduğuna vurgu yaparak, ?Buralara gelerek, hizmet getirerek bizleri mutlu ettiniz. Allah da sizleri mutlu etsin. Mustafa Başkan, önce Kayseri Büyükşehir Belediyesi´nde, sonra Van´da iyi işler yaptı şimdi de Talas´ta çok güzel işler yapıyor. Siz zaten buraları gayet iyi bilirsiniz, buraların çocuğusunuz. Yaptıklarınız için Allah razı olsun? diye konuştu.

130 PERSONEL, 55 ARAÇLA İŞ YAPILIYOR

Programda son olarak kürsüye gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da burada herkesin taşın altına elini koyduğunu ifade ederek, ?Eskiden büyüklerimiz, ?Cenab-ı Allah bir kulunu severse, onu insanlara hizmet etmek için görevlendirir´ derlerdi. Biz bugün burada bu vesile ile bulunduğumuz için ne kadar şükretsek azdır. Belediyecilik insanın ahiretini de dünyasını da kazandıran bir meslektir. Çünkü sürekli olarak insanlara hizmet ediyor, onların ihtiyaçlarını karşılıyorsunuz. Bugün burada Talas Belediyesi´nin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi´nin ulaşımla ilgili biriminden, KASKİ´den, Elektrik Şirketi´nden ve Kayserigaz şirketinden elemanlar var. Buradaki herkes canla başla, gönlünden gelerek hizmet ediyor. Yani herkes elini taşın altına koydu ve hizmet üretiyor. 130 personel ve 55 araçla burada iş yapıyoruz. Ayrıca Zincidere sakinleri de çalışmalara iştirak etti ve ortaya çok güzel sonuçlar çıktı, üç gün boyunca da çıkacak inşallah? diye konuştu.

İLK KADEME OLDU, HİZMETLER GELMEYE BAŞLADI

Zincidere´ye ilk önemli hizmet ve yatırımların ilk kademe belediyesi uygulamasıyla başladığına dikkat çeken Başkan Yalçın, Zincidere´nin kendi imkanlarıyla bunları yapmasının mümkün olmadığını ifade ederek, ?Zincidere bundan 10 yıl kadar önce çıkartılan bir kanunla Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı bir ilk kademe belediyesi oldu. O andan itibaren de önemli hizmet ve yatırımları almaya başladı. Şimdi de Talas Belediyesi´nin bir mahallesi olarak hizmet almaya devam ediyor. Kendi imkanları ve bütçesi ile kalsaydı, bu kadar hizmet ve yatırım üretmesi mümkün değildi. Bundan sonra da inşallah, neye ihtiyaç varsa onları karşılamaya devam edeceğiz? dedi.

?ALLAH BAŞKANIMIZDAN RAZI OLSUN?

Yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri de Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın´ın geçmişte de Zincidere´ye çok katkısının olduğunu ifade ederek, ?Allah başkanımızdan razı olsun. Büyükşehir Belediyesi´ndeyken de mahallemize çok hizmet etti, çok emeği var. Şimdi de Talas Belediye Başkanı olarak sürekli hizmet üretiyor. Kendisinden çok memnunuz, Allah başkanımızdan razı olsun? şeklinde görüş belirtti.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ