KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

YÜZME BİLMEYEN BABA, BOĞULARAK HAYATINI KAYBETTİ

ÇOCUKLARINI KURTARMAK İÇİN GİRDİĞİ NEHİRDE ÇOCUKLARI İLE BİRLİKTE BOĞULDU

ALTIN FİYATLARI CEP YAKIYOR

ÇEYREK ALTIN 845 TL OLDU

ALTINKAYA VE ŞAHİN AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

‘KÜBRA NUR & KÜRŞAT FURKAN’ BİR ÖMÜR BOYU EVET DEDİ

SİZLERİ DİNLEMEYE GELDİK

BAŞKAN YALÇIN, SÜLEYMANLI VE SAKALTUTAN’DA

20 DAİRE SATIŞA ÇIKACAK

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN YATIRIM FIRSATI

BAHÇELİEVLER VE YEŞİLYURT’A 2 TRAFO

ENERJİYE MELİKGAZİ DESTEĞİ

KAYSERİ KALESİ’NDE MEHTER SESLERİ

HAFTA İÇİ HER GÜN KAYSERİ KALESİ’NDE MEHTER GÖSTERİ DÜZENLENECEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN “ORGANİK” HİZMET

DOĞAN ÜRÜNLERE İLGİ ARTIYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YÖRESEL DEĞERLERE DİKKAT ÇEKTİ

“YÖRESEL DEĞERLER ŞEHRİN KİMLİĞİDİR”

DÜĞÜN SALONLARINDA MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMİ

BENLİ : UYARILARDA BULUNDU

PASTIRMACI ESNAFININ YÜZÜ GÜLMÜYOR

ESNAFIN TEK UMUDU; ‘GURBETÇİ VATANDAŞLAR’

DEVELİ BELEDİYESİ ATIKLAR KONUSUNDA UYARDI

“DAHA TEMİZ DEVELİ İÇİN LÜTFEN DİKKAT!”

KURALLARA UYARSAK KISA SÜREDE SONUÇ ALIRIZ

VALİ GÜNAYDIN DÜĞÜN SALONU İŞLETMECİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

MELİKGAZİLİLER MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMIYOR

PALANCIOĞLU: MELİKGAZİLİLER MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYENE BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

YEŞİLHİSAR’DA AYÇİÇEĞİ EKİM ALANLARI KONTROL EDİLDİ

MUSTAFA ŞAHİN: "KAYSERİ, TÜRKİYE’DEKİ ÇEREZLİK ÇEKİRDEK ÜRETİMİNİN YÜZDE 18’İNİ KARŞILAMAKTADIR”

“TOPLUMUN KANAYAN YARASINI HEP BİRLİKTE SARALIM”

BALKAYA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ‘KADINA ŞİDDETE DUR’ DEDİ

HAYIRSEVERLER ŞEHRİ KAYSERİ’DE ÖRNEK BİR PROTOKOL DAHA

‘BÜYÜKKILIÇ AİLESİ’ ADINA 24 DERSLİKLİ ORTAOKUL PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile beraber hayırseverlerin desteğiyle yaptırılacak 11 okul, 220 derslik ve 114 kişilik pansiyon için Hunat Hatun Medresesi’nde düzenlenen protokol imza törenine katıldı. Başkan Büyükkılıç, “Büyükkılıç Ailesi” adına rahmetli anne ve babaları anısına Kazım Karabekir Mahallesi’nde yaptıracağı 24 derslikli ortaokulun protokolüne de imza koydu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Hayırseverler şehri Kayseri’de” hayırsever kişi ve kurumlar tarafından yaptırılacak okulların protokol imza törenine katıldı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, hem Büyükşehir Belediyesi hem de “Büyükkılıç Ailesi” adına protokollere imza koydu. Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin alt yapı ve çevre düzenlemelerini yaparak katkı sağlayacağı protokollerin yanı sıra “Büyükkılıç Ailesi adına anne ve babalarının anısını 24 derslikli bir ortaokulun yapımının gerçekleştirilmesine yönelik imzayı Bakan Selçuk ile birlikte attı.

Şehre kazandırılacak 11 Okul, 220 Derslik ve 114 kişilik pansiyon için düzenlenen protokol imza töreni Hunat Hanut Medresesi’nde gerçekleşti. Törene, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Önceki Dönem Bakanlarımız Mustafa Elitaş ve Taner Yıldız, Milletvekilleri İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Baki Ersoy ve İsmail Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Serkan Tok, ilçe belediye başkanları, hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.

“KAYSERİ’NİN HAYIRSEVERLİĞİ DİLLERE DESTAN””

Törende konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Eğitim kurumlarına isim yazdırmak herkese nasip olmaz. Herkes hayır yapamaz. Parası olsa da yapamaz. Böylesi bir güzelliği bizlere yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Bizler Kayseri ile gurur duyuyoruz. Burada Kayseri gibi marka bir şehirde marka gibi isimlerle beraberiz. Kayseri’nin hayırseverliği dillere destan. Bunu hepimiz biliyoruz ve Kayseri’yle gurur duyuyoruz. Sizler hayırseverler olarak Kayseri’nin imkânlarını her türlü fırsatta öne çıkarıp okullar yapıp, birçok hayır tesisini hayata geçiriyorsunuz. Kayseri, eğitimin önemi konusunda Türkiye'nin övünç vesilesi haline gelmiş bir şehir. Bizde Milli Eğitim Bakanlığı olarak okul ve öğretmen ihtiyacını, çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak noktasında elimizden geleni yapacağımız konusunda burada sözünü veriyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise, Kayseri’nin hayırseverlerle anılması, bu yönüyle takdir toplamasının gurur verici olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Hayırsever dostlarımızla birlikte hayırsever bir işe imza atmış bulunuyoruz. Cenabı Allah’a şükürler olsun. Kayseri’mizde gerek kamu binaları, gerek dini tesisler, gerek sağlık alanındaki yapılar, üniversitedeki binalarının yüzde 90 hayırseverlerimiz tarafından yapılmıştır. Her zaman helalinden kazanan ve helalinden harcayan Kayseri’mizin güzel insanlarına biz minnet duyuyor, teşekkür ediyoruz”

Kayseri’nin 16 ilçesiyle beraber el ele gönül gönüle olduklarını söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’mizi seviyor, Kayseri’mizi daha iyi noktalara taşıma konusunda da gayret gösteriyoruz. Çok değerli bakanımızın da bu güzel çalışmalar yapılırken bizleri yalnız bırakmayıp, ayağının tozuyla gelip bu çalışmalara yer alması bizler için sevindiricidir ” dedi.

“BÜYÜKKILIÇ AİLESİ” ADINA PROTOKOL

Başkan Büyükkılıç, daha sonra, “Büyükkılıç Ailesi” adına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Kazım Karabekir Mahallesi’nde 24 derslikli ortaokulun yapımına ilişkin protokole birlikte imza koydu. Büyükkılıç, “İstanbul’da emekli noter, değerli büyüğüm Abim, kıymetli ailesi ve bizlerin de desteğiyle birlikte yapılacak olan okulun onurunu yaşıyoruz. Kendisine ben teşekkür ediyor, dua ediyorum. Rahmetli annemizin ve babamızın anısına inşallah bu okul yapılacak” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, Başkan Büyükkılıç’a ve Büyükkılıç’a teşekkür ederek, Allah’tan hayırlarını kabul etmesi temennisinde bulundu.

Törende konuşma yapan AK Parti Yerel Yönetimlerde Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de, Kayserililerin hayırsever özelliğinin çok fazla olduğunu belirterek bu özelliğin son on yıldır belirgin bir şekilde ortaya çıktığını ve Kayseri’nin hayırseverler şehri olarak anıldığını dile getirerek tüm hayırseverlere teşekkür etti.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ