KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

“GENÇLERİMİZİN KÜLTÜR VE BİLİM PROJELERİ BENİ HEYECANLANDIRIYOR”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas’ta yaşayan gençlerle çevrimiçi buluşmada bir araya geldi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle gençlerle sohbet eden ve çeşitli konulardaki görüş ve önerilerini dinleyen Başkan Yalçın, “Gençlerimizin kültür, kitap ve bilim üzerine geliştirdikleri projeler beni heyecanlandırıyor” dedi.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen programa şiir okuyarak başlayan Başkan Yalçın, gençlerin gelecek adına söz sahibi olmalarını ve bu hususta fikir üretip proje geliştirmelerini çok önemli bulduğunu ifade etti.

Teknoloji, spor, sinema, kitap, eğitim ve sosyal yaşam gibi konularda entelektüel bir sohbet ortamının yaşandığı programda söz alan gençler, çeşitli konulardaki proje, görüş ve önerilerini dile getirdi.

Anne-Bebek Merkezi, iklim ve küresel ısınma, havacılık kulübü ile ortak çalışmalar, gençler için inovasyon merkezi ve teknopark oluşturma, sportif faaliyetler, sinema şöleni ve film okumaları gibi çok geniş bir yelpazede konuların ele alınıp fikirlerin tartışıldığı programda ayrıca bölgesel istek ve talepler de ele alındı. Başkan Yalçın ayrıca gençlere önerdikleri konularla ilgili görevler verdi ve proje hazırlayıp getirmelerini istedi.

“TAYYİP BAŞKAN’A SELAMIMI SÖYLE”

Başkan Yalçın’ın gençlerle yaptığı programa renk katan bir misafiri daha vardı.

Oğlunun yanına gelerek konuşmak istediğini söyleyen ve Başkan Yalçın ile samimi bir sohbet gerçekleştiren Ayşe Uruç teyze, hem sözleri hem de istekleri ile programa renk kattı.

Mahallesine yaptırılan Kur’an kursuna giderek sürekli Kur’an okuduğunu ifade eden Ayşe Teyze, “Bu Kur’an kursunu yaptıranlardan Allah razı olsun. Her gün Kur’an okuyorum. Başkanım sen görürsün, gördüğün zaman Cumhurbaşkanımız Tayyip Bey’e çok selamımı söyle. Ben araya girerek toplantınızı böldüysem kusura bakmayın. Allah yardımcınız olsun, Rabbim gününüzü gününüzden iyi geçirsin.” dedi.

“Senin de gençlik bayramın kutlu olsun Ayşe Teyze” diyerek Ayşe Uruç ile sohbete başlayan Başkan Yalçın da “Ayşe Teyzemizden alacağımız çok örnekler ve öğütler var gençler. Bakın dua ederken ‘Gününüz gününüzden iyi geçsin’ dedi. İşte bu Anadolu irfanıdır. Rabbim hepimize böyle güzellikler ihsan etsin.” diye konuştu.

Başkan Yalçın programı, son okuduğu kitaplardan bazılarını tanıtarak kapattı. Ayrıca katılan tüm gençlere Ömer Çuhadar’ın ‘Diyafram Nefesi’ kitabını hediye etti.