EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

ANADOLU İNSANI İMKANSIZI BAŞARIYOR

İç Anadolu Bölgesi Oda ve Borsa İstişare toplantısı Kayseri Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

HİSARCIKLIOĞLU’NA FAHRİ DOKTORA

ERÜ 2019-2020 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ

GİTMEDİĞİMİZ YER, İLGİLENMEDİĞİMİZ İŞ YOK

BAŞKAN BÜYÜKKKILIÇ MÜSİAD KAYSERİ ŞUBESİ ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

‘MUCİT AMCA’ KAYSERİ’YE GELİYOR

Melih Yalçıneli, “Mucit Amca ile Bilim Dünyasını Keşfe Çıkıyoruz” programı kapsamında Kayseri’ye gelecek

KOCASİNAN, İKRAM ÇEŞMESİYLE GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

Kocasinan Belediyesi, asırlardır süre gelen Osmanlı geleneğini Kocasinan’da yaşatıyor.

BAŞKAN YALÇIN SEVİMLİ DOSTLARLA

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kısa süre önce hizmete giren Pati Köy Geçici Köpek Barınma Evi ve Yaşam Merkezi’ni sık sık ziyaret ederek sevimli dostlarla bir araya geliyor.

ALTUN, SOSYAL MEDYADAN GELEN DAVETİ KIRMADI

BAŞKAN ALTUN, NUR ALBAYRAK'IN DAVETİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ

TEK BELEDİYE GİBİ ÇALIŞIYORUZ

PALANCIOĞLU'NDAN BÜYÜKŞEHİR’E 2020 YILI YATIRIM SUNUMU

GASTRONOMİ TURİZMİ ÇALIŞTAYI’NA TAM NOT

60’ın üstünde şef, gastronomi yazarı ve ilgililer Kayseri mutfağının zenginliğine vurgu yaptılar

BAHÇELİEVLER’DE ASFALT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Kış yaklaşmadan önce tüm alt yapı ve üst yapı çalışmalarına hız veren Melikgazi Belediyesi mahallerde asfalt çalışma işlerini aralıksız sürdürüyor.

YÖRESEL LEZZETLERİN MERKEZİ KAYSERİ’DİR

Çolakbayrakdar, Kayseri’nin birçok alanda zenginlikleri olan kadim bir şehir olduğunu belirterek, şehrin her bir köşesinin kendine has özellik ve değerleriyle ön plana çıktığını söyledi

GASTRONOMİ ÇALIŞTAYI, YEMEK KÜLTÜRÜMÜZÜN TESCİLİ

YALÇIN: “HAMUR KÜLTÜRÜ, BİRAZ DA YOKLUK KÜLTÜRÜNÜN YANSIMASI”

KAYSERİ ŞEKER’DEN CEVAP

ŞİRKETİMİZ BORÇLARINI ÖDEYEBİLECEK FİNANSAL DURUMA SAHİPTİR

GASTRONOMİ TURİZMİ ÇALIŞTAYI

LEZZETLER DİYARI GÜZEL KAYSERİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ:

“KAYSERİ’NİN TATLARI BİR BAŞKA GÜZEL”

CHP’DE

MAHALLE DELEGE SEÇİMLERİ BAŞLADI

Anahtar Kelimeler: EMRİNİZ OLUR YAPARIZ

EMRİNİZ OLUR, BİZ DE YAPARIZ

?BELEDİYE MAHALLEMİZDE´ ENDÜRLÜK´TE

Talas Belediyesi´nin ?Belediye Mahallemizde´ projesi kapsamında gerçekleştirdiği hizmet çıkartmasının 22. ve son durağı Endürlük oldu.  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, burada yaptığı konuşmada insanlara hizmet etmek için göreve talip olduklarını ifade ederek, ?Yapılacak işler varsa emredersiniz, biz de yaparız.? dedi.

Belediye Mahallemizde Projesiyle her köyde adeta bir bahar temizliği yaptıklarını belirten Başkan Yalçın, hizmet üretmekten ve insanların ihtiyaçlarını gidermekten büyük keyif aldıklarını ifade ederek, ?Buralara daha önce de geldik ve ihtiyaçlarını tespit ettik. Şimdi de 45-50 iş makinesi ve 100´e yakın personelle mahallemizde adeta birer bahar temizliği yapıyoruz. Belediyecilik hizmet üretme yeri, biz de hizmet üretmekten insanların ihtiyaçlarını gidermekten büyük keyif alıyoruz.? diye konuştu.

MEHMETÇİKLE HELALLEŞMENİN YOLU

Konuşmasında Barış Pınarı Harekâtı´na da değinen Başkan Yalçın, Mehmetçiğin bütün ciddiyetiyle teröristleri kovaladığına dikkat çekerek, ?Biz de burada aynı ciddiyet ve kararlılıkla işlerimizi yapmalıyız. Ancak o zaman onlarla helalleşmiş oluruz. Bu hedef doğrultusunda işimizi en güzel şekilde yapmaya ve insanların ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Allah devlete zeval vermesin, bütün bu işler devletin gücüyle oluyor. Aynı anda 45-50 iş makinesinin buraya gelmesi ve iş yapması kolay bir iş değil. Biz bütün imkanlarımızla buralara ulaşmaya ve hizmet üretmeye devam edeceğiz. Hizmet bizim işimiz. Sizler istekleriniz varsa söyleyeceksiniz biz de emir telakki edip yerine getireceğiz.? ifadelerini kullandı.

HER YERDE ÇALIŞMA VAR

3 günlük iş programı kapsamında yapılacak çalışmaları da sıralayan Başkan Yalçın, yoldan park-bahçeye, sosyal tesisten okulun ihtiyaçlarına kadar birçok alanda hizmet üreteceklerini ifade ederek şöyle konuştu: ?Yıldız Sokak´ta yol açma çalışması yapacağız. İstiklal Caddesi´nde ve diğer bazı yollarda bakım ve onarım yapacağız. Okulumuzun ihtiyaçları, sosyal tesisin bakımı, parkın bakım ve temizliği, mezarlığın bakımı, caminin genel temizliği, ahır gübrelerinin kaldırılması ve çevrede böcek ilaçlaması gibi konular da bu 3 günlük program kapsamında yapacağımız işler arasında. Bunun yanı sıra kanalizasyon rögar kapakları, elektrik hatları ve sokak lambalarının kontrolü de bu kapsamda gözden geçirilecek. Bunun yanı sıra sizlerden gelecek talepleri de burada yine ben ve arkadaşlarım dinleyecek ve onlara da çözüm üreteceğiz.?

80 YAŞINA GELDİM, İLK DEFA BÖYLE BİRŞEY GÖRDÜM

Endürlük´te yaşayan emekli öğretmen İbrahim Akgün de yaptığı kısa konuşmada ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını ifade ederek, ?80 yaşıma geldim ilk defa böyle bir şey gördüm. Mahallenin her tarafından kepçeler, greyderler, kamyonlar çıkıyor. Allah razı olsun çok güzel işler yapılıyor.? şeklinde konuştu.

?BAŞKAN YALÇIN´IN GÜZEL BİR EKİBİ VAR?

Endürlük Muhtarı Hüseyin Yıldırım da Başkan Yalçın ve ekibinin çok güzel işler yaptığına vurgu yaparak, ?Öncelikle burada yapılan çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bununla birlikte belediyeye gittiğimizde de çok yakın ilgi ve misafirperverlik görüyoruz. Başkanımız çok güzel bir ekibi var, herkes canla başla gayret ediyor. Bugün de mahallemizin her tarafında çalışma yapılıyor. Doğalgazın gelmesi hususunda da Yalçın Başkanımızın çok katkısı oldu. Cami lojmanı işimiz vardı, tahsis ettiniz, Kur´an Kursumuzun tahsisini yaptınız teşekkür ederiz. Hem belediyemiz hem de biz muhtarlık olarak ?İnsana hizmet, Hakk´a hizmet´ anlayışıyla hep birlikte çalışmaya gayret gösteriyoruz. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.? diye konuştu. 

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ