KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BÜYÜKŞEHİR-TALAS EL ELE

BÜYÜKKILIÇ, YALÇIN İLE YOL ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

BÜYÜKKILIÇ, SANAYİCİNİN YANINDA

YATIRIMLAR AÇISINDAN CAZİBE MERKEZİ OLAN BİR BÖLGE

YAVUZ MAHALLLESİ’NDE FAALİYET ZAMANI

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN İHALE YAPILACAK

DİJİTAL MEDYA, KTO’DA MASAYA YATIRILACAK

KONFERANS ONLİNE OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEK

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI

GELECEK; TARIMDA, HAYVANCILIKTA, GIDADA

BÜYÜKŞEHİR, MİLLİ BİRLİK GÜNÜNÜ UNUTMADI

15 TEMMUZ'U BİLLBOARDLARA İŞLEDİ

PALANCIOĞLU, FİRMALARI KUTLADI

15 FİRMANIN İLK 500’E GFİRMESİ SEVİNDİRDİ

KÜÇÜK DOSTLARA BÜYÜK HASSASİYET

ÇOLAKBAYRAKDAR: DENGEYİ KORUMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

KOCASİNAN’DA KANALLAR TEMİZLENİYOR

ÇOLAKBAYRAKDAR: DUYARLI OLALIM

KURUKÖPRÜ’YE DOĞALGAZ, CEBİR’E SOSYAL TESİS

GENÇLER, ÇOCUKLAR BİZE EMANET

MÜLKİ AMİRLERİN YERLERİ DEĞİŞTİ

ATAMA KARARLARI RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

15 TEMMUZ MESAJLARI

DESTANIN ADI 15 TEMMUZ

ERCİYES’TE DÖRT MEVSİM KAYAK

SPOR VE DOĞA TURİZMİNİN GÖZDESİ OLDU

KAYMEK’TEN 15 TEMMUZ’A ÖZEL SERGİ

‘DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER’

HIRKA-İ ŞERİF CAMİİ YAPIMINA DESTEK

PALANCIOĞLU: MANEVİ DUYGULAR ÖNEMLİ

ÇOLAKBAYRAKDAR FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ’NDE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

KONFORLU VE KALICI HİZMETLER YAPIYORUZ

Anahtar Kelimeler: EMRİNİZ OLUR YAPARIZ

EMRİNİZ OLUR, BİZ DE YAPARIZ

?BELEDİYE MAHALLEMİZDE´ ENDÜRLÜK´TE

Talas Belediyesi´nin ?Belediye Mahallemizde´ projesi kapsamında gerçekleştirdiği hizmet çıkartmasının 22. ve son durağı Endürlük oldu.  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, burada yaptığı konuşmada insanlara hizmet etmek için göreve talip olduklarını ifade ederek, ?Yapılacak işler varsa emredersiniz, biz de yaparız.? dedi.

Belediye Mahallemizde Projesiyle her köyde adeta bir bahar temizliği yaptıklarını belirten Başkan Yalçın, hizmet üretmekten ve insanların ihtiyaçlarını gidermekten büyük keyif aldıklarını ifade ederek, ?Buralara daha önce de geldik ve ihtiyaçlarını tespit ettik. Şimdi de 45-50 iş makinesi ve 100´e yakın personelle mahallemizde adeta birer bahar temizliği yapıyoruz. Belediyecilik hizmet üretme yeri, biz de hizmet üretmekten insanların ihtiyaçlarını gidermekten büyük keyif alıyoruz.? diye konuştu.

MEHMETÇİKLE HELALLEŞMENİN YOLU

Konuşmasında Barış Pınarı Harekâtı´na da değinen Başkan Yalçın, Mehmetçiğin bütün ciddiyetiyle teröristleri kovaladığına dikkat çekerek, ?Biz de burada aynı ciddiyet ve kararlılıkla işlerimizi yapmalıyız. Ancak o zaman onlarla helalleşmiş oluruz. Bu hedef doğrultusunda işimizi en güzel şekilde yapmaya ve insanların ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Allah devlete zeval vermesin, bütün bu işler devletin gücüyle oluyor. Aynı anda 45-50 iş makinesinin buraya gelmesi ve iş yapması kolay bir iş değil. Biz bütün imkanlarımızla buralara ulaşmaya ve hizmet üretmeye devam edeceğiz. Hizmet bizim işimiz. Sizler istekleriniz varsa söyleyeceksiniz biz de emir telakki edip yerine getireceğiz.? ifadelerini kullandı.

HER YERDE ÇALIŞMA VAR

3 günlük iş programı kapsamında yapılacak çalışmaları da sıralayan Başkan Yalçın, yoldan park-bahçeye, sosyal tesisten okulun ihtiyaçlarına kadar birçok alanda hizmet üreteceklerini ifade ederek şöyle konuştu: ?Yıldız Sokak´ta yol açma çalışması yapacağız. İstiklal Caddesi´nde ve diğer bazı yollarda bakım ve onarım yapacağız. Okulumuzun ihtiyaçları, sosyal tesisin bakımı, parkın bakım ve temizliği, mezarlığın bakımı, caminin genel temizliği, ahır gübrelerinin kaldırılması ve çevrede böcek ilaçlaması gibi konular da bu 3 günlük program kapsamında yapacağımız işler arasında. Bunun yanı sıra kanalizasyon rögar kapakları, elektrik hatları ve sokak lambalarının kontrolü de bu kapsamda gözden geçirilecek. Bunun yanı sıra sizlerden gelecek talepleri de burada yine ben ve arkadaşlarım dinleyecek ve onlara da çözüm üreteceğiz.?

80 YAŞINA GELDİM, İLK DEFA BÖYLE BİRŞEY GÖRDÜM

Endürlük´te yaşayan emekli öğretmen İbrahim Akgün de yaptığı kısa konuşmada ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını ifade ederek, ?80 yaşıma geldim ilk defa böyle bir şey gördüm. Mahallenin her tarafından kepçeler, greyderler, kamyonlar çıkıyor. Allah razı olsun çok güzel işler yapılıyor.? şeklinde konuştu.

?BAŞKAN YALÇIN´IN GÜZEL BİR EKİBİ VAR?

Endürlük Muhtarı Hüseyin Yıldırım da Başkan Yalçın ve ekibinin çok güzel işler yaptığına vurgu yaparak, ?Öncelikle burada yapılan çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bununla birlikte belediyeye gittiğimizde de çok yakın ilgi ve misafirperverlik görüyoruz. Başkanımız çok güzel bir ekibi var, herkes canla başla gayret ediyor. Bugün de mahallemizin her tarafında çalışma yapılıyor. Doğalgazın gelmesi hususunda da Yalçın Başkanımızın çok katkısı oldu. Cami lojmanı işimiz vardı, tahsis ettiniz, Kur´an Kursumuzun tahsisini yaptınız teşekkür ederiz. Hem belediyemiz hem de biz muhtarlık olarak ?İnsana hizmet, Hakk´a hizmet´ anlayışıyla hep birlikte çalışmaya gayret gösteriyoruz. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.? diye konuştu. 


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ