KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “TARİH YENİDEN YAZILIYOR”

ALTIN ÇINAR JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU

25 YIL SONRA 'KABARDİNKA' COŞKUSU

18 BİN LİRA ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI

MOSTARLI MİNİK YÜREKLERE EBRU KURSU

JANDARMA KONAĞI HİZMETE AÇILIYOR

SUYA KANMIŞ HATUN TÜRBESİ RESTORE EDİLDİ

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’NDEN HİCAZ FASLI

E-38 SANAT SERGİSİ VATANDAŞIN BEĞENİSİNE SUNULDU

SELÇUKLU ESERİ TÜRBE 40 GÜNDE GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

TOMARZA'DA KÂİNATIN KALBİ KÂBE-İ MUAZZAMA SERGİSİ AÇILDI

KAYSERİ ESERLERİNİ İSTİYOR

ANADOLU'DA 4 BİN SENE ÖNCE ASLAN YAŞIYORMUŞ

ANADOLU'NUN ÖZÜ AHİLİK SANAT SERGİSİ AÇILDI

BU MEZARLAR TARİHE IŞIK TUTUYOR

ARABALI SİNEMADA BU HAFTA 'TENET' FİLMİNİ GÖSTERECEK

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÇOCUKLUK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

YAZDIĞI ŞİİR KİTABINDAN ELDE ETTİĞİ GELİRİ ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLADI  

Belçika’da yaşayan Kayserili Fatma Aydın, çocukluk hayali olan şiir kitabından elde ettiği geliri, şehit ailelerine bağışladı.

Belçika’da yaşayan Fatma Aydın, çocukluk hayali olan şiir kitabını 58 yaşında yazdı. İlk baskıda 400 adet olan kitaplarından elde ettiği 9 bin 200 TL’lik geliri Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesine bağışlayan Aydın, “Bu Kitabı yazmak çocukluk hayalimdi. Hayalimi gerçekleştirmiş oldum ve gelirini Şehit Aileleri Derneğine bağışladım diyerek şöyle konuştu: Şuana kadar bütün masrafları ben karşıladım ve satmış olduğum bütün kitapların gelirini de başkanımız Ali Yavuz nezdinde derneğe teslim ettim. Kitap yazma fikrim 10-12 yaşlarında hayalimdi. Yazmak istedim ve yazdım. Evlendim genç yaşta Avrupa’ya gittim. Orada da eşim ilk zamanlarda izin vermedi. En nihayetinde geçen yıl korona virüse yakalandım ve o zamanda eşime ‘keşke izin verseydin’ dedim. Oda ‘yaz’ dedi. Bende 1 buçuk ay içerisinde duygularımı yazdım ve şehitlerimize niyet ettim. İnşallah iyi bir örnek teşkil eder ve bir gönüllü buluruz. Kitaptan elde ettiğim 9 bin 200 TL’yi Şehit Aileleri Derneğine aktardık” ifadelerini kullandı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz da, “Öncelikle Fatma hanıma bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyoruz. Fatma hanımla yaklaşık 3 ay önce telefonda tanıştık. Telefonla beni aradı ve böyle bir kitap yazdığını, bu kitabın gelirinin tamamını Şehitler ve Gaziler Derneğine bağış yapacağını söyleyerek şöyle devam etti: Bizde Fatma hanıma bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ettik. Hesap numaramızı verdik. Kitabın Belçika’da satılmış belli bir bölümünün ücretini direk banka hesabımıza aktardı. Bugünde satılan kitapların gelirinin tamamının dekontunu bize teslim etti. Yaklaşık olarak 9 bin 200 TL tutarındaki nakit parayı derneğimizin hesabına geçirdi” şeklinde konuştu.