ÇELİK BAŞKAN´DAN BİLİME DESTEK
BİLİM MERKEZİ´Nİ ZİYARET ETTİ, ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELİP BİLİMSEL ÇALIŞMALARA KATILDI
Tarih: 9.8.2018 17:31:08/ 1002okunma / 0yorum

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yatırım ve hizmetler için yoğun mesai harcarken geleceğimiz olan çocuklarımızın daha iyi yetişmelerine de özel önem gösteriyor. Bu anlamda Kayseri Bilim Merkezi´nde yapılan çalışmaları dikkatle takip eden Başkan Çelik, yaz bilim kampındaki çocuklarla bir araya geldi ve verilen eğitimi yerinde gördü.

Sık sık sahaya çıkarak yaptığı inceleme gezileri ve şantiye ziyaretleri ile yatırımları yerinde takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Huzurevi, YADES, KAYMEK Kursları, Spor A.Ş. Kampı, Engelsiz Çocuk Evi, Yaz Spor Okulları, KAYTUR tesisleri, Doğal Ürünler Bahçesi, Kayseri Bilim Merkezi gibi hizmet birimlerini de ziyaret ederek verilen hizmeti yerinde görüyor.

İnsana yatırımın önemli unsurları olan bu hizmetlerin kalitesini takip eden ve hizmet alanlarla bir araya gelerek memnuniyetlerini alan Başkan Mustafa Çelik, Kayseri Bilim Merkezi´ndeki yaz bilim kampını da ziyaret etti. 

Bilime olan ilgiyi artırmak için üçer günlük periyotlar halinde açılan 9-13 yaş grubunun katıldığı 7. Dönem Yaz Bilim Kampı´nı ziyaret eden Başkan Mustafa Çelik, farklı dallarda bilimi yaşayarak öğrenen öğrencilerle bir araya geldi. Yapılan bilimsel çalışmalar ve deneylere öğrencilerle birlikte katılan Başkan Çelik, çocukların bilimi sevmesi için onları teşvik etti ve bilimsel merakın artması için her zaman destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Kayseri Bilim Merkezi´nin bu şehirde yaşayan özellikle çocuklar ve gençler için bir şans olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, “Çocuklarımız kendilerini geliştirebilmek için uzay teknolojileri, astronomi, temel bilimler konularının tamamında incelemelerde bulunup deneyler yapabiliyorlar. Merkezimiz bilimi teknolojiden pratiğe dönüştürerek geleceğin bilim adamlarının yetiştirilmesine katkıda bulunuyor. Tüm çocuklarımızı ve ailelerini kendilerine sağlanan bu imkandan yararlanmaya davet ediyorum” dedi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: ÇELİK BAŞKAN BİLİME DESTEK
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
23 Şubat 2019 Cumartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL