KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

BÜYÜKŞEHİR, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI ÇİFTLERE SORUYOR

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KOYUNLAR ARTIYOR

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’ NDE FASILLAR HIZ KESMİYOR

ERCİYES’TE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMİ BULDU

DOĞADAN YÖRESEL ÜRÜNLER AÇILDI

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM FOTOĞRAF YARIŞMASI’ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TALAS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ BAŞKA KUTLANDI

TAŞ MEKTEP ŞEHİTLERİ’NE DİPLOMA TÖRENİ

KASKİ PERSONELİ  KAN BAĞIŞLADI

SAĞANAK VE KAR GELİYOR

DÖVİZ ALAN VATANDAŞA YANLIŞLIKLA 500 DOLAR FAZLA VERDİ

ALADAĞLAR MİLLİ PARKI'NI 50 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GÜN SAYIYOR

BAŞKAN ÖZTÜRK DİŞ HEKİMLERİ’NE GÜL VERDİ

DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ ‘CAN’ KURTARMAYA DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, sadece yangınlara müdahale etmekle kalmıyor, başı dara düşen her canlıyı kurtarmaya devam ediyor.

Yangından trafik kazasına, doğal afetlerden birçok konuya kadar canla başla görev yapan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, bir yılda 7 bin 512 olaya müdahalede bulunurken, birbirinden ilginç olaylara da tanıklık etti.

En riskli mesleklerden birisini gerçekleştiren itfaiye ekipleri bilgi, tecrübe, cesaret ve özveri isteyen olaylara da müdahale ederken, kentte sadece yangınlara değil, tehlikeye düşmüş tüm canlıların canlarını korumak ve kurtarmak için çalışıyor.

Son dönemlerde yangınların yanı sıra, ayağı oyun parkı demirliklerine sıkışan çocuğu, araç içerisinde unutulan çocuğu, kayalıklardan düşen vatandaşı kurtaran itfaiye ekipleri, ayrıca araç motoruna ve iş yeri tuvalet borusuna sıkışan kedileri de tehlikeye düştükleri yerden kurtardı.

Son olarak geçtiğimiz günlerde parmağına yüzük sıkışan bir vatandaş, ekipler tarafından kurtarılırken, girdiği bunalım sonucu kendisine zarar veren gencin ateşe verdiği eve kısa sürede müdahalede bulunarak, yangını söndürdü. Ayrıca, yılan yakalama timi de geçtiğimiz yıl genellikle ev ile araçlarda çıkan 237 yılanı yakalayarak doğal yaşam alanlarına bıraktı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın talimatıyla getirtilmesi ile dünya standartlarındaki ekipmanlarla daha da güçlendirilen Büyükşehir İtfaiye Teşkilatı, 16 istasyon, 53 araç ve 258 personel ile yangın ve diğer olaylara daha etkili ve güvenli bir şekilde müdahale edebiliyor.