KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

VİRÜS DENETİMİ

VALİ GÜNAYDIN VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN UYARI

KTO BAŞKANI GÜLSOY DENETİMLERE KATILDI

ESNAFIMIZ KURALLARA UYUYOR

AZAMİ HASSASİYET

BÜYÜKKILIÇ OTOBÜSE BİNDİ YOLCULARA ÇAĞRIDA BULUNDU

PALANCIOĞLU COVİD-19 DENETİMİNDE

MASKE VE KOLONYAĞI DAĞITTI

KOCASİNAN’DA KORONAVİRÜS DENETİMİ

TEDBİRLERİ YERİNDE İNCELEDİK

BAŞKAN BÜYÜKSİMİTÇİ’DEN HASSAS ÇAĞRI

KAYSO’DAN OSB’YE DENETİM

‘SANAL BEYAZ MASA’YA SÜRPRİZ KONUK

YALÇIN: TALEPLER YERİNE GETİRİLDİ

TALAS’TA SAĞLIK IÇIN HEPİMİZ ICIN DENETİMİ YAPILDI

BAŞKAN YALÇIN UYARDI

YALÇIN: 100 AĞIRTAN PROJEMİZDEN BİRİ

ENGELLİ ARAÇLARINA ÜCRETSİZ BAKIM

DERNEK BAŞKANLARINDAN KAYMAKAM DURU'YA ZİYARET

9 DERNEK BAŞKANINI AĞIRLADI

KAYMAKAM ŞAHİN VE BAŞKAN ALTUN’DAN UYARI

BÜNYAN’DA EN KAPSAMLI COVİD-19 DENETİMİ

TAZE LİMON ÇIKMAYINCA ELDEKİNİN FİYATI ARTTI

PAZARIN ZAM REKORTMENİ 'LİMON' OLDU

FAYANS USTALIĞINDAN MOZAİK SANATÇILIĞINA

ERDOĞAN’IN TABLOSUNDA 80 BİN TAŞ KULLANDI

YOZGATLILAR KAYSERİ’DE BULUŞTU

ÖZTÜRK: YOZGAT’I KALKINDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

MELİKGAZİ MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

PALANCIOĞLU: GÜZEL İŞLER YAPIYORUZ

ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN YERLİ TOHUM MÜJDESİ

2020 GACER BUĞDAYI YILI OLACAK

Anahtar Kelimeler: BÜYÜKKILIÇ SANAYİCİNİN YANINDA

BÜYÜKKILIÇ, SANAYİCİNİN YANINDA

YATIRIMLAR AÇISINDAN CAZİBE MERKEZİ OLAN BİR BÖLGE

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İncesu Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Turkuaz Seramik fabrikasını gezdi. Başkan Büyükkılıç, üretimler hakkında bilgiler de aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ile İncesu OSB’ye gitti. Turkuaz Seramik'in İncesu Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan fabrika binasını gezen Başkan Büyükkılıç ve ilçe belediye başkanlarına Turkuaz Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Özkaya ve Turkuaz Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Özkaya eşlik etti.

İncesu Organize Sanayi’nin Kayseri’de gerçekten önemli bir yatırım merkezi olma yolunda büyümeye, gelişmeye devam ettiğini ifade Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu: “ Kayseri’nin şirin ilçelerinden olan İncesu’dayız. Organize Sanayi olarak Kayserimize gerçekten önemli bir yatırım merkezi olma bağlamında büyümeye, gelişmeye devam ettiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. Ama bütün bunlar arasında ülkemizin ve Kayserimizin gururu olan Turkuaz Seramik Fabrikamızı incelemekten, onun ürünlerini görmekten, burada aldığımız bilgiler doğrultusunda gerek ülke içinde, gerekse ülke dışında müracaat açısından önemli bir yatırım merkezi olduğunu kendilerinden dinledik. İlçe belediye başkanlarımızla buradayız. Belediye başkanları olarak sanayicilerimizin yanında yer almak, onları dinlemek, onları yüreklendirmek, varsa belediyeler olarak çözmemiz gereken sorunları, takip etmemiz gereken problemleri ve onlara da her türlü desteği vermek bizim asli görevimiz olarak görüyoruz. O açıdan birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın Allah’a şükürler olsun bereket olduğunu görüyoruz. Kayseri’nin endüstri ve ticaretin merkezi olduğunu bir kez daha gözlemlemiş oluyoruz.”

“YATIRIMLAR AÇISINDAN CAZİBE MERKEZİ OLAN BİR BÖLGE”

Kayseri’nin gururu olarak nitelendirilen,  farklı yatırımcıların olduğu İncesu OSB’nin Kayseri’ye  yaklaşık 25-30 km mesafe içerisinde ulaşım sorunu olmayan, şirin bir ilçede olduğunu ve merkezdeki her türlü imkanları bünyesinde barındırdığını söyleyen Başkan Büyükkılıç, “ İncesu, demiryolu ulaşımı ve kara yolu ulaşımı açısından hiçbir sıkıntı oluşturmayan bir ilçemiz. Buradaki huzur ortamı olarak da nitelendireceğimiz boyutuyla yatırımlar açısından cazibe merkezi olan bir bölge. Fiyatları da çok uygun. Her türlü altyapısı olan bir yer. Buyurun diyoruz. Mersin Limanı’na ve İskenderun Limanı’na yakın, hava yoluyla da yarım saatlik mesafede Kayseri’ye yakın. Bütün güzelliklere bağrında barındıran böyle bir organize sanayideyiz. Kayseri’de Organize Sanayi, Mimarsinan Organize Sanayi Bölgelerimiz hizmet veriyor. Ama gelişmekte olan ve stratejik yatırımlara ev sahipliği yapan İncesu Organizemiz de var. Bunu da göğsümüzü gere gere söylüyoruz. Emeğe geçenlere teşekkür ediyoruz. Cenabı Allah sağlıklı ömürler versin. Yatırımcı dostlarımız sayesinde göğsümüzü gere gere burada anlatıyoruz” dedi. 

Kayseri’de iş sorunu olmadığını söyleyen Başkan Büyükkılıç, “ Şu an bu fabrikanın 50 kişiye ihtiyacı var bunu da buradan söyleyelim” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ