KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAHÇELİK BARAJI 48 BİN HEKTAR ARAZİYİ SULAYACAK

TOPRAK 2021’DE SUYLA BULUŞUYOR

BÜYÜKŞEHİR'DEN ÜÇ İHALE BİRDEN

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE AİT OLAN ARSALAR İHALEYLE SATIŞA ÇIKARILDI

KOCASİNAN, ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ ÖDÜLLENDİRİYOR

ÇOLAKBAYRAKDAR: MİLLİ DUYGULAR ÖNEMLİ

ÖZHASEKİ, HACILAR-ERCİYES YOLU İLE İLGİLİ MÜJDE VERDİ

ACI DOLU YOL DÜZENLENİYOR

BÜYÜKKILIÇ UYARILARINA ERCİYES’TE DEVAM ETTİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN DUYARLILIK ÇAĞRISI

KOCASİNAN’IN İHALESİNE BÜYÜK İLGİ

20 DAİRE SATIŞA ÇIKTI

ÇEVLİK TAMAM, CEBİR SOSYAL TESİSİNİN YAPIMI SÜRÜYOR

KIRSAL MAHALLELERDE SOSYAL TESİS ATAĞI YALÇIN: GENÇLER, ÇOCUKLAR BİZE EMANET

ATA TOHUMUNU TOPRAKLA BULUŞTURDULAR

ORGANİK PAZAR İLGİ GÖRÜYOR

VALİ GÜNAYDIN VE BÜYÜKKILIÇ DENETİMLERİ SÜRDÜRDÜ

GÜNAYDIN: DÜĞÜNLER İLE İLGİLİ KISITLAMALAR OLABİLİR

MELİKGAZİ, TAM NOT ALDI

COVİD-19 DENETİMLERİ SÜRÜYOR

DEVELİ'DE DENETİMLER DEVAM EDİYOR

DURU VE CABBAR’DAN UYARI

TABİP ODASI MESLEKTAŞLARINI UNUTMADI

MORALE VE DESTEĞE İHTİYAÇLARI VAR

ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ: KURALLARA UYULUYOR

ERÜ KAMPÜSÜ'NDE COVİD-19 DENETİMİ

BÜNYAN TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

KAYMAKAM ŞAHİN VE BAŞKAN ALTUN'DAN KORONA VİRÜS DENETİMİ

TALAS’TAN SATILIK TAŞINMAZLAR

YALÇIN: İHALE 26 AĞUSTOS’TA

BÜNYAN BELEDİYESİ'NDEN TİTİZ ÇALIŞMA

ALTUN YAŞAM ALANLARINA EL ATTI

Anahtar Kelimeler: BÜYÜKKILIÇ DEMOKRASİ NÖBETİNDE

BÜYÜKKILIÇ DEMOKRASİ NÖBETİNDE

AZİZ MİLLET HAİNLERE GEREKEN HESABI ÖDETMİŞTİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin 4’üncü yıl döneminde Kayserililerle birlikte yine Cumhuriyet Meydanı’ndaydı. Meydanda düzenlenen programda konuşan Başkan Büyükkılıç, “İhanetin böylesi görülmemiştir ama bu millet yeri geldiğinde gerekli dersi vermesini de bilmiştir. İşte bundan 4 sene önce burada 100 binler toplanmış, sabahlara kadar nöbetler tutmuş, ihanet şebekelerine gereken hesabı ödetmiştir” değerlendirmesinde  bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 Temmuz 2016’daki devlet hain FETÖ darbe girişimini unutturmamak için ihanetin 4’üncü yıldönümünde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programlara katıldı. Törene, Vali Şehmus Günaydın ve Milletvekili İsmail Emrah Karayel ile birlikte tüm il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz 2016’da Cumhuriyet Meydanı’nda yüzbinlerle birlikte hainlere karşı durduklarını söyleyen Başkan Büyükkılıç, Cumhuriyet Meydanı’nda, birlik ve beraberlik ruhunun önemine vurgu yaptı. Başkan Büyükkılıç, “Cumhuriyetimize kastedenler, vatanımıza kast edenler, demokrasiye kast edenler bu ülkeyi yok etmek, parçalamak için ihanet şebekesi olarak karşımıza çıkanlar, maksatlarına ulaşamamışlardır. Elhamdulillah, hileleri tuzakları başlarına geçmiştir. Bu millet Cenabı Allah’a sığınmıştır. Bu mazlum millet kimsesizlerin kimsesi olmuştur. Ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında devletimize, milletimize, dinimize, inancımıza kültürümüze sahip çıkmaktan başka hiçbir arzusu olmayan bu şerefli millete ihanet eden, ihanet şebekesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları önderliğinde, bu millet ay yıldızlı Türk bayrağıyla el ele gönül gönüle adeta ‘Çanakkale geçilmez’ anlayışıyla, uçaklara göğüslerini siper etmiş, tankları durdurmuş ve gereken dersi vermiştir” diye konuştu.

Her zaman asker ocağını peygamber ocağı olarak gördüklerini söyleyen Başkan Büyükkılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “Bizler yaşımızın gereği 12 Eylül’leri ,28 Şubat’ları, 27 Mayıs’ları , 12 Mart’ları gördük. Bu millet her zaman asker ocağını peygamber ocağı olarak nitelendirdi. Yapmış oldukları müdehaleleri hiçbir zaman içine sindiremese de ihanetin bu şeklini hiçbir zaman görmedi. Askerimizi kullanmak isteyenler, polisimizi kullanmak isteyenler, yargıyı kullanmak isteyenler, basını kullanmak isteyenler  bedelini ödedi. Dış güçler Türkiye’deki kuklalarıyla onların adeta buradaki sözcülüğüne soyunan ihanet şebekeleri, meclisimizi, külliyemize, emniyet binamızı, mit binasını bombalamış kısacası kendi evlatlarını bombalamış, analarına  ve babalarına kurşun sıkmıştır. İhanetin böylesi görülmemiştir ama bu millet yeri geldiğinde gerekli dersi vermesini de bilmiştir. İşte bundan 4 sene önce burada 100 binler toplanmış sabahlara kadar adeta nöbetler tutmuş ve ihanet şebekelerine gereken hesabı ödetmiştir. Şükürler olsun Yarabbi . Vatanımıza dil uzatanlar, bayrağımıza dil uzatanlar, vatanımızı bölmeye çalışanlar, devletimizi yok etmeye çalışanlar, bu ülkeyi Suriye, Mısır sananlar bu ülkeyi başka ülkelerle karıştıran o ihanet şebekeleri maksadına ulaşamamışlardır”    Birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin dayanışmanın en büyük ilacı olduğunu kaydeden Başkan Büyükkılıç, bu duygularla milletin sokaklara döküldüğünü ve birbirlerine kenetlendiklerini söyledi. Başkan Büyükkılıç, “Birbirimize kenetlendik. ‘Evet biz buradayız. Bu cesetlerimizin üzerinden geçilir ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz. Ama bu vatanı böldürmeyiz. Bu vatana ihanet ettirmeyiz’ dedik. 251 tane şehit verdik.  Cenabı Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. 3 bine yakın gazimiz oldu. Cenabı Allah acil şifasıyla o kardeşlerimizi aramıza döndürdü varsa hala tedavi olanlar Allah’ım şifalarını eksik eylemesin. O gece şehit olan kardeşlerimizin şahsında, gazilerimizin şahsında tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Cenabı Allah onları bizim için şefaatçi eylesin diyoruz. Mücadele de peygamberimize yoldaş olan arkadaş olan komşu olan şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine Cenabı Allah bizleri korusun” diye konuştu.

Cumhuriyet Meydanı’nda konuşma yapan Vali Şehmus Günaydın ise , “Bundan 4 yıl önce 15 Temmuz akşamında FETÖ hain terör örgütünün alçak darbe girişimin karşısında Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara çıkan ellerinden sadece şanlı bayrağımız olan milletimiz irademize, özgürlüğüne sahip çıktı” şeklinde konuştu.                                       AK Parti Milletvekili İsmail Emrah Karayel de “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü 4 sene önce bugün sizlerin, bizlerin olduğu gibi ülkemize, milletimize, bayrağımıza sahip çıkarak kutluyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın ifade ettiği gibi Allah’a hamd ediyoruz” diye konuştu.

Vali Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç ve beraberindeki prok daha sonra tüm protokol ve Kayserililerle beraber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz konuşmasını dinledi.

Tüm etkinliklerden sonra Kayseri'de okunan sala esnasında vatandaşlarla birlikte Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve protokol üyeleri de demokrasi nöbetinde bulundular.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ