KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

İL JANDARMA EKİPLERİ 239 KİŞİYİ ADALETE TESLİM ETTİ

KÜMESE GİREN VAŞAK

PALANCIOĞLU BEDENSEL ENGELLİ SPORCULARI AĞIRLADI

ENGELLİ DOSTU BELEDİYE ‘TALAS’

YARALI KIZIL ŞAHİNLER TEDAVİ ALTINA ALINDI

ERCİYES'TE KAR KALINLIĞI 20 CM’ E ULAŞTI

4 ŞERİTLİ YOL ÇALIŞMASINA DENETİM

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ESNAF VE VATANDAŞLA BULUŞTU

YARALI KERKENEZ KUŞUNA YARDIM ELİ

KİTAP FUARI SEZAİ KARAKOÇ ANISINA DÜZENLENECEK

ERÜ SPOR BİLİMLERİ, SOSYAL SORUMLULUKTA FARK OLUŞTURDU

BÜYÜKŞEHİR, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI ÇİFTLERE SORUYOR

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KOYUNLAR ARTIYOR

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’ NDE FASILLAR HIZ KESMİYOR

ERCİYES’TE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMİ BULDU

Anahtar Kelimeler: BAŞKAN YALÇIN HAYVAN DOSTLARI ZİYARET
Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN YALÇIN HAYVAN DOSTLARI ZİYARET ETTİ

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Talas Pati Evi’nde bir araya geldiği çocuklara seslenerek, “Hayvan beslemek sizlerin merhamet duygunuzu geliştirir. İmkanınız varsa evinizde bir hayvan besleyin.” tavsiyesinde bulundu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Hayvan Hakları Derneği Başkanı Nilgün Uzel’in de katıldığı Talas Pati Evi’ndeki programa evinde beslediği ‘Balım’ isimli köpeğiyle geldi. Burada öğretmen ve öğrencilerle buluşan Başkan Yalçın, 3 yavru köpeği de sahiplenenlere teslim etti.

Çocukların heyecanına ortak olan Başkan Yalçın, kendilerine hayvanları koruma ve beslemeyle ilgili tavsiyelerde bulundu.

İki yıl önce hizmete giren Talas Pati Evi ile ilgili bilgiler de veren Başkan Yalçın şöyle konuştu “Bugüne kadar buradan 3 bin 578 köpeğin bakımı gerçekleşti. 560 kişi de buradaki köpekleri sahiplendi. Burada asıl amacımız köpeklerin ilk barınma yeri. Gece gündüz herhangi bir yerde yaralı veya aç kalmış bir hayvan görürseniz bizim Pati Kurtaran ekibimize haber vermeniz yeterli. Ekibimiz bugüne kadar çok sayıda yaralı yaban hayvanlarına yardım etti. Eviniz müsaitse bir kedi, köpek, balık, kuş veya tavşanla irtibatınız olsun. Bu hayvanlar sizin zekanızı da geliştirir, merhamet duygularınızı yani iyilik duygularınızı da geliştirir. Buraya gelip köpeklerimizi sevdiğiniz için teşekkür ediyor, gözlerinizden öpüyorum.”

Kayseri Hayvan Hakları DerneğBaşkanı Nilgün Uzel de çocuklara hayvanlara nasıl yakınlaşmak gerektiği konusunda açıklamalarda bulunurken, Talas Pati Evi’nin kurulmasından dolayı Başkan Yalçın’a şükranlarını sundu.

Hayvanlarla bir araya gelen çocuklar da sevinç ve mutluluklarını dile getirerek şöyle konuştular. “Bugün her şey çok güzeldi. Bütün hayvanları sevdik. Çok mutlu olduk. Buradaki hayvanları gördük. Çok tatlı hayvanlar var burada. Hem empati kurmuş olduk hem de onlara yardımcı olmayı öğrendik. Buraya geldiğimiz için çok mutluyuz. Hayvanları daha yakından tanımış olduk.”

Programın sonunda Başkan Yalçın çocuklara çeşitli hediyeler ile ikramlarda bulunarak ziyareti noktaladı.