KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

PAZAR YERLERİNDE “COVİD-19” MÜCADELESİ ANLATILDI

VALİ VE BAŞKAN’DAN ‘PAZAR’ DENETİMİ

KAYMEK TELAFİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

70 FARKLI BRANŞTA EĞİTİM

BAŞKAN PALANCIOĞLU, DENETİME DEVAM ETTİ

DEZENFEKTEYE DEVAM EDİYORUZ

HAYIRSEVER BELEDİYEYE HAYIRSEVERLERDEN ŞARTLI BAĞIŞ

PALANCIOĞLU: BAŞARININ GÖSTERGESİDİR

KTO BAŞKANI GÜLSOY’DAN TABELA ÇAĞRISI

TÜRKÇEMİZE AÇIK BİR SALDIRI

BAĞLAMIŞ’DAN KARPUZATAN’A DENETİM

COVİD 19’LA MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

KAYSERİ’DE KONUT SATIŞLARINDA BÜYÜK ARTIŞ

KONUT SAYISI, 4 KATINA ULAŞTI

VİRÜS DENETİMİ

VALİ GÜNAYDIN VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN UYARI

KTO BAŞKANI GÜLSOY DENETİMLERE KATILDI

ESNAFIMIZ KURALLARA UYUYOR

AZAMİ HASSASİYET

BÜYÜKKILIÇ OTOBÜSE BİNDİ YOLCULARA ÇAĞRIDA BULUNDU

PALANCIOĞLU COVİD-19 DENETİMİNDE

MASKE VE KOLONYAĞI DAĞITTI

KOCASİNAN’DA KORONAVİRÜS DENETİMİ

TEDBİRLERİ YERİNDE İNCELEDİK

BAŞKAN BÜYÜKSİMİTÇİ’DEN HASSAS ÇAĞRI

KAYSO’DAN OSB’YE DENETİM

‘SANAL BEYAZ MASA’YA SÜRPRİZ KONUK

YALÇIN: TALEPLER YERİNE GETİRİLDİ

TALAS’TA SAĞLIK IÇIN HEPİMİZ ICIN DENETİMİ YAPILDI

BAŞKAN YALÇIN UYARDI

YALÇIN: 100 AĞIRTAN PROJEMİZDEN BİRİ

ENGELLİ ARAÇLARINA ÜCRETSİZ BAKIM

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, ŞİDDETLİ YAĞIŞIN ARDINDAN İNCELEMELERDE BULUNDU

ÇOLAKBAYRAKDAR: HER ZAMAN VE HER ŞARTTA VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdülaziz Yıldırım ile birlikte şiddetli yağıştan olumsuz etkilenen Ebiç ve Mahzemin Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Bölge sakinlerine geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Çolakbayrakdar, olumsuz hava şartlarından kaynaklı sıkıntıların telafisi için hassasiyetle çalıştıklarını belirtti.

Ebiç ve Mahzemin Mahallesi’nde incelemelerde bulunan ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Çolakbayrakdar, aşırı yağış nedeniyle vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için ihtiyaç duyulan müdahalenin hızlı bir şekilde gerçekleştirildiğini vurguladı. Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: “Kayseri’ye yağan yoğun yağışın en fazla etkilemiş olduğu yerlerden olan Ebiç ve Mahzemin ’de incelemelerde bulunduk. Yaklaşık metrekareye 42 kilogram gibi yağan yağmur neticesinde ve daha çok tarım arazisinin olduğu kısım, olumsuz etkilenmiş durumda. Bu noktada çiftçilerimizin beklentileri ve yapılması gereken konularda elimizden geleni fazlasıyla yerine getireceğiz. Çalışmalarımızı titizlik ve hassasiyetle sürdürüyoruz. Sevindirici olan can kaybının olmaması, barınaklarda ve evlerde olumsuz bir durumun yaşanmamasıdır. Diğer taraftan ise çiftçimizin emek verdiği ve artık hasada yaklaştığımız şu günlerde özellikle buğday ve arpada olumsuz etkilerini gördük. İnşallah bunların bertaraf edilmesi noktasında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz arazide çalışma gerçekleştirmektedir. Devletimiz, imkanlarını seferber ederek, çiftçilerimiz yanında ve yapılması gerekenleri yapacak. Kocasinan Belediyesi olarak bizlerde burada yaşayan hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını giderilmesi noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Bir kez daha hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bütün çiftçi kardeşlerime sağlıklı ve sıhhatli günler diliyorum.”

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini “Gerek şahsım gerekse Kocasinan Belediyesi olarak her zaman ve her şartta vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” diyerek noktaladı.

Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdülaziz Yıldırım ise şiddetli yağıştan dolayı Ebiç, Mahzemin ve kısmen de Yemliha bölgesinde tarım alanları olumsuz etkilendiğini belirterek, “Teknik personelimiz, bölge bölge hasar tespitini yapacaklar. Mahzemin Mahallemizde özellikle arpa ve buğday da hasar olduğunu tespit ettik. Diğer ürünlerde ne kadar hasar olduğunu öğrenmek için detaylı bir çalışma gerçekleştireceğiz. Çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar’a incelemeler sırasında Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdülaziz Yıldırım’ın yanı sıra Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş ve mahalle muhtarları eşlik etti.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ