KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİ VALİSİ ŞEHMUS GÜNAYDIN:  "BU MİRASI KORUMAK İÇİN GEREKİRSE ŞEHİT VE GAZİ OLMAYA  HEPİMİZ HAZIRIZ"  

BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK

MELİKGAZİ’DE 1 ADET ECZANE İHALE İLE KİRAYA VERİLECEK

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR “DAHA TEMİZ ÇEVRE İÇİN DURMADAN ÇALIŞIYORUZ”

TALAS BELEDİYESİ’NDEN  ‘DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK

HACILAR’DA YILIN AHİSİ MUSTAFA ÖZEL, AHİLİK KAFTANI GİYDİ ÖZDOĞAN: “KAYSERİ AHİLİK’TE ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP”

KÜBRA PARADİSE BALO VE DÜĞÜN SALONU HİZMETE AÇILDI

NARKOTİK DEDEKTİFLERİ UYUŞTURUCUYA GEÇİT VERMEDİ  UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI  

BİNİCİLİK VE OKÇULUK TESİSİ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'TAN 'GAZİLER GÜNÜ' MESAJI

YEŞİLYURT CADDESİ’Nİ YENİLİYOR

SÜRÜCÜ KURSU VE ÖĞRENCİLERE YENİ SOSYAL TESİS

5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

VALİ GÜNAYDIN'DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “AHİ AHLAKI DENİLİNCE KAYSERİ’DE AKLA GELİR”

AKIL KÜPÜ ÇALIŞMA İSTASYONU AÇILACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN DEVELİ’NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJELER

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes’in eteklerinde muhteşem havası ve doğasıyla, cıvıklısı, gacer ekmeği ve Aşık Seyrani’siyle tanınan Develi ilçesinde 77 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, Develi Kaymakamı ve Develi Belediye Başkanı ile bürokratların da katıldığı toplantıda Develi’nin çehresini ve vizyonunu değiştirecek birbirinden önemli projelerden bahsetti.

Develi Muhtarlar Derneği’nin organizesinde Cıvıklı Evi’nde düzenlenen toplantıya Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy, Develi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Ganioğlu ile daire başkanları, kurum amirleri, müdürler ve muhtarlar katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, toplantıda yaptığı konuşmada, büyüyen ve gelişen Develi’yi geleceğe taşıyacak çalışmalar yapabilmenin gayretinde olduklarını söyledi.

Başkan Büyükkılıç, Develi’de kentsel dönüşüm konusunda deneyim ve tecrübeleriyle gerekli çalışmaları yürüttüklerini vurgularken, eski terminal yeri ile ilgili dava sürecinin olumlu yönde sonuçlandığını, istişareler sonucu yeni terminalin ihalesine çıkıldığını belirtti. Meydan projesinin iki katlı otoparkı ile bu hafta sonu kendilerine teslim edileceğini paylaşan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayrıca bir mini terminal istendi. Onu projelendirdik, ihaleye gün alacağız. Onu da hayata geçireceğimizi buradan paylaşmak isterim. Sanayi dükkânları ile yapılan çalışmalar da esnafımızın beklentisine cevap verecek doğrultuda yol alıyoruz. Değişik mahallelerimizin yollarla ilgili talepleri var, plan dahilinde hepsini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, önümüzdeki hafta ziraat odamıza 1 traktör hediye edeceğiz. Hizmetler saymakla bitmez.”

Develi Kaymakamı Murat Duru ise birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, desteklerinden dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür etti.

İlçenin vizyonunu değiştirecek büyük projelerin ve çalışmaların devam ettiğini belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise, “Projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Bugüne kadar ne zaman yanına gittiysek, ne zaman telefon açtıysak, Develi’miz ile alakalı ne istediysek ‘hayır’ demeyen, bizleri her zaman onurlandıran, desteğini esirgemeyen kıymetli Büyükşehir Belediye başkanımıza, Develili hemşerimize huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bir Develili olarak lütfen sizden teşekkür alkışı istiyorum” diye konuştu.

Develi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Ganioğlu da Başkan Büyükkılıç’a Erciyes-Develi arasındaki aydınlatma işi olmak üzere yapılan tüm hizmetler için bütün muhtarlar adına teşekkürlerini ileterek, ilçedeki istek ve taleplerini anlattı.