KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

TÜRKŞEKER GENEL MÜDÜRÜ MÜCAHİT ALKAN’DAN BAŞKAN AKAY’A TAZİYE ZİYARETİ

66. PANCAR ALIM KAMPANYASI VE ŞEKER SEKTÖRÜ HAKKINDA KARŞILIKLI GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ERCİYES’İN ETEĞİ HACILAR’DA

“YÜKSEK İRTİFANIN BİR AYAĞI BURADA OLACAK”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ANKARA'YA ÇIKARMA YAPTI

BÜYÜKKILIÇ ULAŞIM KONUSUNU HER YÖNÜYLE BAKAN’A AKTARDI

MELİKGAZİ BELEDİYESİ KAPALI İŞYERLERİNDEN KİRA ALMAYACAK

PANDEMİDEN ETKİLENEN KİRACILARINA DESTEK OLUNACAK

KAYSERİ ULAŞIM A.Ş.’YE ÖNEMLİ BİR SERTİFİKA DAHA

KAYSERİ ULAŞIM A.Ş. ‘COVİD-19 GÜVENLİ HİZMET BELGESİ’ ALDI

SGK İL MÜDÜRÜ HASGÜL: "YAPILANDIRMA İÇİN SON ŞANS"

1 ŞUBAT SON GÜN

BAŞKAN PALANCIOĞLU KAYSERİ GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

ÇALIŞMALAR VE ÜRETİMLER HAKKINDA BİLGİ ALDI

HİÇ KİMSE KİTABA UZAK KALMAYACAK

KİTAPLAR, GEZİCİ KÜTÜPHANE İLE VATANDAŞIN AYAĞINDA

ÇEVREYE DOST BELEDİYEDEN LED TEKNOLOJİSİYLE 1 YILDA 2,5 MİLYON TL TASARRUF

YÜZDE 65 TASARRUF SAĞLANDI

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘İSTİŞARE’ TOPLANTISI

Başkan Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ve teşkilatlar ile dayanışma içerisinde hizmetlerin süreceğini söyledi

“TEMİZ İÇME SUYUNUN GÜVENCESİ KASKİ”

“SUYUN KALİTESİ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR”

"ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU"

Başkan Palancıoğlu: “Bina yöneticilerinin bu hassas konuya daha önem vermeleri gerekmektedir”

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

“TALAS’A DEĞER KATACAK”

HİSARCIK'TA YENİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2021 YILINDA DA YENİ YOLLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN BORÇ YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

SON GÜN 1 ŞUBAT

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KEPEZ’E MODERN ORTAOKUL

EĞİTİME SÜREKLİ DESTEK

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ÜRETİME VE ÜRETİCİYE HEP DESTEK VERİYOR

Büyükkılıç Sarımsaklı Ovası’ndaki şemşamer tarlalarında incelemelerde bulundu

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, üretime ve üreticiye verdiği desteği sahada da gösteriyor. Sarımsaklı Ovası’nda şemşamer tarlalarında ürünün bereketini yerinde gören, muhtar ve çiftçilerle sohbet eden Başkan Büyükkılıç, Kayseri’de neden “Şemşamer” dendiğini de paylaştı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç;  Büyükşehir Belediyesi’nin Ziraat Odaları kanalıyla alet ve ekipman desteği verdiği Sarımsaklı Ovası’ndaki şemşamer tarlalarında incelemelerde bulundu.

İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin’in ve diğer ilgililerin eşlik ettiği Başkan Büyükkılıç,  “Büyükşehir Belediyesi olarak tarım konusunda her türlü desteği veriyoruz. Üreticimizin daha nitelikli, daha verimli, daha çok kendi kendine yetecek konum ve durumda üretimler yapmasını sağlamak amacıyla gayret gösteriyoruz” değerlendirmesinde  bulundu.

Başkan Büyükkılıç, muhtar ve çiftçilerle yaptığı sohbette, Kayseri’de ürün çeşitliliğine önem verdiklerini ve üreticiye destek olma yönünde azami gayret gösterdiklerini anlatarak, şöyle devam etti:   “Şu anda Kayserimizin en önemli ve verimli yerlerinden Sarımsaklı Ovası bölgesindeyiz. Türkiye’de çekirdek üretiminde Kayseri olarak ilk sıradayız. Kayseri’de kabak çekirdeği, yüzde kırklar civarında Türkiye’de yine 1’nci sırada ve geçen sene itibariyle 24 bin ton. Bu sene geçen seneye bakarak bir miktar para edince ölçeksiz ekmeler, dikmeler olduğundan dolayı, hasılatın daha fazla olacağını kanaatindeyim.  Buna bağlı olarak da esnafımız fiyatlarını bir miktar aşağı çekme konusunda eğilim gösteriyor. Bu yaklaşım doğru değil. Hakikaten çekirdeğin üretimde birinci sırada olduğu bu güzel bölgemizin hayallerinin yok etmeye fırsat vermemeleri lazım. İlgili firmalarımızın bu konuda gerekli çalışmaları yapmak suretiyle üreticilerimizi memnun edecek fiyatlarla, alışverişlerini yapmaları lazım.. Sarımsaklı Ovamız’da böyle bir ürünün Türkiye’de birinci sırada yetiştirilmesinden dolayı üreticilerimize teşekkür ediyorum. Tarım İl Müdürlüğümüz de bu alanda gerekli destekleri veriyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerde bu konularda her türlü desteği veriyoruz. İnşallah tarım da ilçe belediyelerimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Tarım İl Müdürlüğümüz ile ele ele olacağız. Üreticimizin daha nitelikli, daha verimli, daha kendi kendine yetecek konum ve durumda üretimler yapmasını sağlamak amacıyla gayret göstereceğiz. Cenabı Allah helalinden bol rızık versin.”

Başkan Büyükkılıç, Türkiye genelinde genellikle “Ay çekirdeği” olarak bilinen ve yörelere göre değişik şekilde adlandırılan çekirdeğe Kayseri’de neden “Şemşamer” denildiğini de anlatarak, “Arapça'da şems güneş, kamer ise ay anlamına geliyor. Bizim yöremizde de bu iki kelime birleştirilmiş ve güneşe yüzünü dönen bu güzelliğe ‘Şemşamer’ denmiş.” ifadelerini kullandı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin ise, “Başkanım öncelikle teşekkür ediyorum sahada bizlerle olduğunuz için. Kayseri birçok üründe olduğu gibi çekirdekte Kayseri’deki ilk sıradaki konumunu korumaya devam ediyor. Bundan sonrada buna devam ettireceğine eminiz” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ