KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAYRAMA YENİ EVİNİZDE GİRMEK İÇİN SON 2 GÜN!

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 96 ADET DAİRESİNİ SATIŞA SUNDU

MUHTARLARDAN ÇOLAKBAYRAKDAR’A TEŞEKKÜR

MUHTARLARIMIZIN TALEPLERİNİ DİNLEDİK

SOYUMUZ ‘AVŞAR’DIR BİZİM

ÂŞIK ERTUĞRUL İMAMİ YENİ ŞARKISININ TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞECEK OLAN PROJELERİ KONUŞTU

BÜYÜKKILIÇ: KAYSERİ İŞİNİ BİLİR; AMA İŞİNİ TAKİP ETMESİNİ DE BİLİR

BAŞKAN YALÇIN’DAN ‘SEREBRENİTSA’ ZİYARETİ

YALÇIN: ACILARINIZI PAYLAŞIYORUZ

AGD KAYSERİ ŞUBESİ'NDEN DANIŞTAYIN ‘AYASOFYA’ KARARINA DESTEK

AYASOFYA, TARİHİN ÖZÜDÜR

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 3 AYRI MAHALLEYE ŞADIRVAN YAPACAK

PALANCIOĞLU: ŞADIRVANLAR KÜLTÜRÜMÜZE VE GELENEKLERİMİZ MİMARINI YANSITACAKTIR

YAHYALI SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ

ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

18 YAŞ ALTI ÇOCUK VE GENÇLER TEK BAŞLARINA YOLCULUK YAPABİLCEK

18 YAŞ ALTI ÇOCUK VE GENÇLERİN YOLCULUKLARDA VELİ BULUNMASI ŞARTI KALDIRILDI

BÜNYAN BELEDİYESİ İŞ YERLERİNİ DEZENFEKTE ETMEYE DEVAM EDİYOR

HALK SAĞLIĞI ADINA ÇALIŞMALARIN ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

817 YEME İÇME MEKÂNININ SERTİFİKA PROTOKOLÜ YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi ve Lokantacılar ve Pastacılar Odasının iş birliği ile yeme-içme mekanlarına yönelik eğitimlerin ardından 817 iş yeri temsilcisine  törenle sertifika verildi.

TÜRK- İŞ ÜYELERİ BİLDİRİ VE MASKE DAĞITTI

Türk-İş Kayseri İl temsilciliği üyeleri hükümetin kıdem tazminatı ile ilgili düzenlemelerini protesto ederek vatandaşlara bildiri dağıttı.

BÜYÜKKILIÇ ASFALT ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

HACILAR’DA İNCELEME YAPTI

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, ANKARA’DA

BAKAN KURUM KAYSERİ’NİN PROJELERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

KAYSERİ’YE YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ GELİYOR

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NE BAĞLI YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ

ARABALI SİNEMADA BU HAFTA “3 İDİOTS” FİLMİ VAR

PALANCIOĞLU: ETKİNLİĞİMİZ ÇOK SEVİLDİ

Anahtar Kelimeler: BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ TALAS’

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, TALAS’TA

HEM BAYRAM KUTLADI HEM DE UYARDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN SOSYAL MESAFE UYARISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, koronavirüs nedeniyle Ramazan Bayramı süresince evlerinde kalan Talas Mevlana Mahallesi’ndeki vatandaşların mehter takımı ile birlikte bayramını kutladı. Başkan Büyükkılıç, Kayseri'nin virüs açısından iyi bir noktada olduğunu belirterek, rehavet uyarısında bulundu ve "Sosyal mesafeye dikkat" dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı bayramda uygulanan kısıtlama nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlarımız için mahalle mahalle gezerek muhteşem gösteriler düzenliyor. Bu amaçla Mevlana Mahallesi’nde yapılan gösteriye Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da katıldı. Camlarından, balkonlarından mehter takımına eşlik eden Mevlana Mahallesi sakinleri gösteriye büyük ilgi gösterdi. Vatandaşlara hitaben konuşan Başkan Büyükkılıç, “Çok değerli hemşehrilerim. Talas’ımızın güzel insanları. Sevgiler saygılar sunuyor, sevgili yavrularımızın gözlerinden öpüyor, büyüklerimizin ellerinden öpüyor, Ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyorum. Huzur içerisinde daha nice bayramlara hep beraber erişmeyi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Allah’a şükürler olsun bir Ramazan Ayı’nı daha geride bıraktık, Kadir Gecesi’ni ihya ettik, idrak ettik. Elbette ufak tefekte sıkıntılarımız oldu ama sizler gibi vatanına, milletine bağlı, devletinin, hükümetinin verdiği talimatlara uyan, devletimize sahip çıkan, birbirimize sahip çıkan sevgili hemşehrilerimiz bizlerin işini kolaylaştırdı. Biz de bu anlayış içerisinde, dayanışma içerisinde kurum ve kuruluşlarımızla sizlere hizmet için çırpınıyoruz. Adeta bu süreçleri belki bir bakıma da hizmet için trafiğin yoğun olmadığı, insanların olmadığı merkezi yerlerde eksik olan hizmetlerimizi de yapmaya özen gösteriyoruz. Talas’ımız gerçekten Erciyes Üniversitemizin yanı başında hızla gelişen ve değerli başkanlarımızın burada hizmetleriyle de gurur kaynağımız olan bir semtimiz. Elbette Talas birliğin, beraberliğin, renkliliğin, çeşitliliğin en yoğun olduğu bir bölge. Bu açıdan sizlere her zaman ki gibi minnet duyuyor teşekkür ediyoruz. Biz sizleri seviyor sizlere dua ediyoruz. Hatırlanacağı üzere yaklaşık iki aydır bir süreç devam ediyor. Bu süreç içerisinde zaman zaman bugün de olduğu gibi sokağa çıkmada sınırlamalar oldu. Sizler de bu kurallara uyma yönünde azami irade gösterdiniz” dedi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN SOSYAL MESAFE UYARISI

Yaşanan süreçte tedbirlerin önemine vurgu yapan Memduh Büyükılıç, “Kayseri’miz Elhamdülillah iyi bir noktada ama yetmez, ihmale gelmez. Hepimizin dikkat etmesi lazım. Hepimizin sosyal mesafeye ya da fiziki mesafeye uyması lazım. Hepimizin maskeyi takması, hepimizin elbette ki temizliğimize çok dikkat etmesi lazım. Bu konular artık tartışılmaz oldu. Klasik bir tabirle hiç bir şey eskisi gibi olmayacak diyoruz. O zaman yani sürece göre hepimiz daha dikkatli, daha hassas bir şekilde hazırlıklarımızı yapacağız. Çalıştığımız yerde de elbette ki daha bugünün koşullarına uygun davranacağız. Bizler de belediyeler olarak kamu kurum ve kuruluşları olarak, hükümet olarak elbette ki geleceğe yönelik, sevgili yavrularımızı da geleceğine yönelik koşulları hazırlayacak çalışmalar yapmalıyız. Bu konuda hassasiyeti hepimiz göstermeliyiz. Biz de bu anlayış içerisinde gerekli davranışları hep beraber sergiliyoruz” şeklinde konuştu. Ülkemizdeki sağlık sisteminin kalitesine vurgu yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Kayseri’ye kazandırdığı 1600 yatak kapasiteli Şehir Hastanesi’ni için teşekkürlerini iletti. Koronavirüs sürecinde başta sağlık çalışanları olmak üzere canla başla bütün kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini ileten Başkan Büyükkılıç, “Emniyet güçlerimize, jandarmamıza, polisimize, sağlık camiamıza, belediye çalışanlarımıza, tüm kamu kurum kuruluşlarımıza, vefa sosyal destek ekibine, her kademedeki kardeşlerimize ve Sayın Valimize, şehrimizde bu hizmetleri veren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Hepinize sevgi ve saygılar sunuyor, sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun, Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor sizleri de Allah’a emanet ediyorum” dedi. 

 


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ