KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KİRACIOĞLU: “DUBAİ'DE 16 MİLYON DOLAR ZARAR VAR”

NURSAÇAN: “AĞIR CEZALIK DOSYA OLUŞTURMAK İSTENİYOR”

 ÇOLAKBAYRAKDAR: “YENİ BİR ŞEHİR KURUYORUZ”

ORUÇREİS’ TE  UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

KAZIM KARABEKİR’ DE KURA ÇEKİMİ

OSB’DE YENİ DÖNEM

MELİKGAZİ’DEN ULAŞIMDA HİZMET ATAĞI

İŞYERİ FARELERİ DEMİR PARMAKLIK ARDINDA

30 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA BİRİNCİ OLDU

KOCASİNAN İLÇESİ HER MEVSİM RENGARENK

TALAS PARKLARI’ NDA KEDİ VE KUŞ EVLERİ

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM’ FOTOĞRAF YARIŞMASI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KÜTÜPHANEDE GENÇLERLE BULUŞTU

ALKOLLÜ SÜRÜCÜNÜN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ  

BAŞKAN PALANCIOĞLU “BAKANLIĞIN DESTEĞİ İLE SERBEST BÖLGE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

KOCASİNAN’DA GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “AHİ AHLAKI DENİLİNCE KAYSERİ’DE AKLA GELİR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrif ettiği Kırşehir’deki Ahilik Haftası Kardeşlik ve Dayanışma Programı’na katıldı ve “Ahi ahlakı ve kültürü denilince Kırşehir kadar Kayseri’ de akla gelir” değerlendirmesinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kırşehir’de katıldığı 2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması programı ile ilgili yaptığı değerlendirmede,  “Ahi Evran ile ilgili etkinlikler gündeme geldiği zaman Kırşehir ne kadar önemli ise Ahi ahlakı ve Ahi kültürü için, Kayseri de o kadar önemli bir merkez” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu konuda Kayseri’den bahsettiğini ifade eden Büyükkılıç sözlerini şöyle sürdürdü “Sayın Cumhurbaşkanımız da Ahi Evran ile ilgili konuşmasında Kayseri’den bahsetti. Kırşehirli hemşehrilerimize dostlarımıza teşekkür ediyoruz, Cumhurbaşkanımıza destek olmak amacıyla meydanları doldurdular. Ben her şeyden önce değerlerine bağlı, yerli ve milli anlayışın sahibi olan Kırşehirli hemşehrilerimize bundan sonraki yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum, hayırlı uğurlu olsun diliyorum”

Sözlerinin  devamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut ile de sohbet ettiğini ve Kayseri’de iki adet millet bahçesinden ilgi ve övgü ile söz ettiğini de aktaran Başkan Büuyükkılıç  iEylül ayı sonu itibariyle ‘Keykubat Millet Bahçesi’nin de ihalesinin yapılacağını duyurdu. “TOKİ başkanımız ile karşılaştık. TOKİ’mizin yaptığı Kayseri’deki yatırımlarla ilgili Maliye Bakanımıza, Ticaret Bakanımıza ilgiyle söz ediyor, sağ olsun biz kendilerini çok seviyoruz. Kayseri’miz gerçekten TOKİ’miz yatırımları ile kendisinden haklı olarak söz ettiriyor. Teşekkür ediyoruz. Burada iki tane millet bahçesinden bahsetti, birisi malum Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi 1 milyon 260 bin metrekare, hızla devam ediyor. İkincisi Keykubat Millet Bahçesi, Keykubat bölgemizde. Onun da Eylül ayının sonuna doğru ihalesine çıkılacağını buradan hatırlatmak istiyorum. Tabi millet bahçesi bir Central Park dediğimiz herkesin rahatlıkla uğrak yeri olacak. Değişik etkinliklere zemin hazırlayacak, her yaş grubuna hitap edecek fonksiyonlar üstlenmekte. Mimar Sinan Sanat Merkezi ve Müzesi’nden şehrimize ait İl Halk Kütüphanesi’nden, yeme-içme mekanlarından, sosyal etkinliklere zemin hazırlayan, sportif etkinliklere zemin hazırlayan ortamlardan, su oyunları, bisiklet yolları, yürüyüş yolları, kaykay pistleriyle say say bitmez. İnşallah Kayseri’mize yakışan ama en önemlisi 1 milyon metrekarelik yeşil alanıyla Kayseri’mizin göbeğinde, merkezinde önemli bir merkez olarak hayata geçiyor, çalışmalar hızla devam ediyor.”