KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ TOLGA DEMİRCİ

BABA OCAĞI’NDA HAKK’A UĞURLANCAK

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

“AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”

ALİ YAVUZ’DAN BASIN TOPLANTISI

“TERÖRLE MÜCADELEDE SONUNA KADAR GİDİLECEĞİNE, TERÖRÜN KÖKÜNÜN KAZINACAĞINA İNANCIMIZ TAMDIR”

BAŞKAN PALANCIOĞLU KSMMMO’NI ZİYARET ETTİ

PALANCIOĞLU: BELEDİYE VE STK’LAR ARASINDAKİ DAYANIŞMA ARTARAK DEVAM EDECEKTİR

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN 7 GÜN 24 SAAT HİZMET

SALUR MAHALLESİ SAKİNLERİNE YEMEK DESTEĞİ

BAŞKAN YALÇIN HAYATİ İNANÇ İLE ONLİNE SOHBET ETTİ

SOHBET PROGRAMI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

HACILAR BELEDİYESİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 50 TON PATATES

HEM ÜRETİCİYE HEM DE VATANDAŞA DESTEK

KAYSERİ BİLİM MERKEZİ DENİZLİ VE MERSİN’E ÖRNEK OLACAK

DENİZLİ VE MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİNE TEKNİK GEZİ

7/24 KÜTÜPHANEDE ÇALIŞMA SAATLERİ YENİDEN DÜZENLENDİ

KÜTÜPHANE ARTIK PAZAR HARİÇ HER GÜN 20.00’YE KADAR HİZMET VERECEK

'ANADOLU GÖNÜL YOLU, 81 GENÇ, 81 BAYRAK' ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

'ANADOLU GÖNÜL YOLU' PROJESİNDE BAYRAK, SİVAS'TAN SONRA KAYSERİ’DE

PALANCIOĞLU VE KARACAN ALIŞVERİŞ MERKEZİ VE KAFELERİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN PALANCIOĞLU: ESNAF YENİ NORMALLEŞMEDEN MEMNUN!

TALAS’TA ‘YERİNDE KARAR’ DENETİMLERİ

YALÇIN VE DÖNMEZ UYUM DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

GAZETECİLER SEÇİME GİDİYOR

GAZETECİLER’DE SEÇİM HEYECANI

GÜLSOY VE BAĞLAMIŞ'TAN YENİ KONTROLLÜ NORMALLEŞME DENETİMİ

GÜLSOY: ÖNLEMLERE BİRLİKTE UYARAK MAVİ BÖLGEYE GEÇECEĞİZ

KABAKCI VE ÇANDIROĞLU MASKE DENETİMİNE ÇIKTI

HEM ESNAFLARI DENETLEDİLER HEM DE VATANDAŞLARA UYARILARDA BULUNDULAR

DEVELİ BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN MASKE DENETİMİ

ESNAFA YÖNELİK MASKE VE HİJYEN DENETİMİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN-HAYIRSEVERLER EL ELE, HİZMET ŞAHANE

HAYIRSEVERLER İŞBİRLİĞİYLE KOCASİNAN’A 3 YENİ OKUL

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Türkiye’ye marka ve model olan Kayseri’nin hayırseverlik alanında örnek olduğunu vurgulayarak, hayırsever işbirliğiyle Kocasinan’a 3 yeni okul kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Hayırsever Osman Ulubaş, Hayırsever Avukat Mehmet Altun, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse ve okul heyeti ile birlikte Kocasinan’a yeni yapılacak okullar için sahada incelemelerde bulunan Başkan Çolakbayrakdar, Kayseri’nin birçok alanda olduğu gibi hayırsever alanında da alınan bir şehir olduğunu söyledi.

“HAYIRSEVERLİK; ŞEHRİMİZİN ZENGİNLİĞİ, KÜLTÜRÜ VE GÜZELLİĞİDİR.”

Makarr-ı Ulema şehri Kayseri’nin her bir köşesinde hayır işi yapan bir büyüğün ve hayırseverin ismi olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Hayırseverlerimizle birlikteyiz. Osman Ulubaş Amcamız, bu zamana kadar şehrin farklı yerlerinde ihtiyaç olan alanlarda okullar yapıyor. Çocuklarımızın daha iyi ve daha güzel ortamda eğitim alabilmesi için nitelikli okul projelerine imza attı. Allah razı olsun. Şimdide Mehmet Altun Amcamız da Kocasinan, Melikgazi ve Talas’a 3’er adet olmak üzere Kayseri’mize toplam 9 tane okul kazandıracak. Kocasinan’ımızın ihtiyacı olan mahallelerinde belediyemizin mahiyetiyle okulların yapımına başlanacak. Bu noktada hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Şehrimizin geçmişinden beri, hayırseverlik noktasında bir yarış vardır. Bütün okullarda özellikle ilkokul, lise ve üniversitelerin binalarında, sağlık ocakları ve hastaneler olmak üzere her yerde hayırseverlerimizin ismiyle karşılaşırız. Bu bizim şehrimizin zenginliği, kültürü ve güzelliğidir. Herkesten Allah razı olsun. Bu hayırseverlik yarışı devam ediyor ve önümüzdeki yaz dönemiyle birlikte temelleri atılıp, en kısa sürede inşaatları tamamlanır. Çocuklarımızın, eğitim faaliyetlerinin yürüteceği yeni okulları şehrimize kazandırmış olacağız. Bu vesileyle bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Rabbim sayılarını artırsın diye de dua ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE BAŞKANLARI, HAYIRSEVERLERE YARDIMCI OLUYORLAR”

Hayırsever Osman Ulubaş ise Kayseri’de belediye başkanlarının hayırseverlere destek olduklarına dikkat çekerek, “Böyle belediye başkanlarımızdan Allah razı olsun. Hayırseverlerin önünü açıyorlar, yardımcı oluyorlar ve şevk veriyorlar. Onun için öncelikle belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca özel olarak Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ediyorum.” dedi.

“KAYSERİ’YE HİZMETİ, ŞEREF SAYIYORUM”

Hayırsever Mehmet Altun da Kayseri’ye hizmet etmenin gurur verici olduğunu belirterek, “Bu topraklarda okuyup, bu topraklarda yaşayan ve tekrar anavatanı Kayseri’ye dönen Avukat Mehmet Altun olarak başta Sayın Ahmet Başkanımız olmak üzere diğer belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. Bu şehre hizmeti, şeref sayıyorum. Halkımızın çocuklarının bu okullarda okuyarak, ülkeye ve vatana hayırlı evlat olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum. Bize en büyük desteği veren kıymetli Başkanım Ahmet Çolakbayrakdar’a, medarı iftarımız Osman Ulubaş’a, İl Milli Eğitim Müdürüne ve İlçe Milli Eğitim Müdürüne teşekkürlerimi iletiyorum.” ifadelerine yer verdi.

“KAYSERİ, HAYIRSEVERLER ŞEHRİDİR”

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise Kayseri’yi hayırseverler şehri olarak niteleyerek, “Kayseri, hayırseverleriyle anılan ve hayırseverleriyle bilinen bir şehirdir. Bur da Osman Ulubaş ve Mehmet Altun Amcamızdan Allah razı olsun. Ortak iş yapabilme kültürünün olduğu önemli şehir olan Kayseri’de belediyelerimizin eğitime sağladığı katkılara fazlaca müşahede ediyoruz. Bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“ALLAH, HAYIRSEVERLERİMİZİN SAYISINI ARTIRSIN”

Mimar Ersoy Daştan da “Avukat Mehmet Altun’un okul projelerine bizlerde destek oluyoruz. İnşallah bu okullarda okuyacak öğrenciler içinde yeni binalar hayırlı olur. Mehmet Altun’un yaptığı protokol gereği 20 okul ve 1 caminin projelerine başta mimarlık olarak katkıda bulunacağız. Allah Mehmet abimiz gibi hayırseverlerin sayısını artırsın. İnşallah çalışmalar, vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun. Rabbim, hayırlarını kabul etsin.” şeklinde konuştu.

“HAYIRSEVERLERİN YANINDA OLMAK GURUR VERİCİ”

Hayırsever Osman Ulubaş ve Avukat Mehmet Altun ’un Genel Koordinatörü Ayşe Başev ise “İki hayırseverin yanında olmak çok gurur verici bir olay. Tabi ki çok mutluyuz. Çocuklarımıza hayırlı okullar yapacağız. Emeği geçen herkesten razı olsun. Ayrıca bizi destekleyen Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Kocasinan’ın okul ihtiyacı olan mahallelerde okul alanlarının incelenmesiyle program sona erdi.