KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÇOPUROĞLU,

AK PARTİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU

Ak Parti İl Teşkilatı’ndan yazılı bir acıklama yapılarak 81 İl Teşkilatı olarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunulduğu duyuruldu.

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAKAN SELÇUK VEKİL ÖZEMİR’E CEVAP VERDİ

“TOMARZA’DAN AYRILAN ÖĞRETMEN SAYISI 21’DİR”

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri ilinin çoğu ilçesinde öğretmen açığından dolayı eğitim ve öğretim konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmakta olduğunu ve ilçelerde yaşayan öğrenci velilerinin bu olumsuzluklardan dolayı çok rahatsız olduklarını ifade ederek konuyu Meclis gündemine taşıyıp Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un cevaplaması için soru önergesi verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde, Tomarza ilçesinde ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılmasına rağmen branşa uygun ücretli öğretmen noktasında sıkıntılar yaşandığını belirterek, “Öğrenciler sık değişen öğretmenlerden dolayı mağdur olmakta, eğitim öğretim kalitesi düşmekte ve yetersiz eğitim-öğretim uygulamalarına maruz kalmaktadırlar. İller arası atama ile ilçeye gelen öğretmenler çeşitli mazeret veya görevlendirme yoluna başvurarak ilçeden ayrılmaktadırlar. Kaç öğretmen ilçeden ayrılmıştır? İlçede kaç ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılmıştır?” sorularını sormuştu.

Bakanlık tarafından verilen “Tomarza ilçesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılında 58 ücretli öğretmen görevlendirmesinin yapıldığı ve 28 öğretmeninde çeşitli nedenlerle ilçeden ayrıldığı belirtilmektedir.” şeklindeki cevaba istinaden Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, yönelttiği bir diğer önergeyle, “2019-2020 eğitim öğretim yılında kaç ücretli öğretmen görevlendirilmiş ve kaç öğretmen hangi nedenlerle ilçeden ayrılmıştır?” sorusuna cevap istedi.

Milletvekili Özdemir’in önergesine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, herhangi bir ilçede görev yapan bir öğretmenin isteğe bağlı olarak yer değiştirmesini engelleyen bir durumun olmadığının görüldüğünü belirterek şu şekilde cevap vermiştir: “Öğretmen kadrolarının illere dağılımında, alanların ve illerin öğretmen ihtiyaçları dikkate alınarak öğretmen atama planlaması yapılmaktadır. Ancak öğretmen sayısı, yapılan atamalara rağmen yetersiz olan eğitim kurumlarında eğitim öğretim hizmetlerinin aksatılmadan sürdürülebilmesi bakımından Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara göre ücretli öğretmen görevlendirilmeleri valiliklerce yapılmaktadır.”

Bakanlık tarafından verilen cevapta ilave olarak şu bilgiler kaydedildi: “Kayseri Valiliğince konuya ilişkin olarak; Tomarza İlçesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılında görev yapan öğretmenlerden özür grubundan il dışı tayini çıkan 3 ve il içi tayini çıkan 10, soruşturma kapsamında tayini çıkan 1, yönetici olarak tayini çıkan 3, proje okullarına ataması yapılan öğretmen sayısının 4 olduğu, ayrıca 2019-2020 eğitim öğretim yılında çalışan ücretli öğretmen sayısının ise 28 olduğu belirtilmektedir.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ