KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KIRSAL YATIRIMLARA 63 MİLYONLUK BÜTÇE DESTEĞİ

GÜLSOY: “GURBETÇİLER ESNAFIMIZA 'DOPİNG' OLACAK”

KTO VE KAYSO İŞBİRLİĞİ’NDE MOLDOVA İLE YATIRIM FIRSATLARI TOPLANTISI

KTB’DEN KAYSERİ ŞEKER’E İADE-İ ZİYARET

HAYVANCILIĞA 2 MİLYON TL'LİK DESTEK

“HİZMETLER SANAYİCİNİN AYAĞINA GELECEK”

KAYSO HEYETİ KAYSERİ ŞEKER’DE

TOMARZALI GENÇ GİRİŞİMCİLER MANTAR ÜRETİM TESİSİ KURDU

KAYSERİ ŞEKER 75 MİLYON LİRALIK ÇAPA AVANSI ÖDEYECEK

TOMARZA KAYMAKAMLIĞINDAN GENÇ ÇİFTÇİSİ OLMAK İSTEYENLERE HİBE MÜJDESİ

OSB BAŞKANI NURSAÇAN: “FIRSATLARIN BOL OLDUĞU BİR COĞRAFYADAYIZ”

ZİRAAT ODALARI BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISINDA BULUŞTU

HACI BEKİR KUZUCU: “SENE SONUNDA ÇEYREK ALTIN BİN LİRA OLACAK”

“İŞSİZLİĞİ ÖNLEMENİN TEK YOLU MESLEKİ EĞİTİM”

OSB’NİN ‘GES’ YATIRIMLARI KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

KAYSERİ ŞEKER'DEN HALKA ARZ ÖNCESİ ODA BAŞKANLARINA ZİYARET

Anahtar Kelimeler: ASKON ALTIN FİYATLARINA KONUŞTU
Gürkan Ofis Mobilyaları

ASKON ALTIN FİYATLARINA DAİR KONUŞTU

“ALTIN YENİ ZİRVE YAPACAK”

Yükselen döviz ve altın fiyatlarına ilişkin bir açıklama da ASKON Kayseri’den geldi. Yapılan açıklamada altının yerinde kalmayacağı belirtilerek yeni bir zirve yapacağı vurgulandı.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Kayseri değerli maden, döviz ve mücevherat sektör kurulu başkanı Talha Büyükyıldız yükselen altın fiyatlarının aceleye sevk etmemesi gerektiğini söyledi. Büyükyıldız, “Altın gram bazlı olarak bir ayda 15 lira kazandırırken üç ayda 70 lira kazandırdı. 3 yılda ise 3 kat değerli hale geldi. Altın fiyatlarından bahsediyorsak kısa vadeli olarak düşünmemek gerekir. Günlük planlama yapıyorsanız altından uzak durun ancak geleceğe yönelik bir planlama için altın en güvenli birimdir. Bugünlerde altının zirve yapmaya başladığı görülüyor. Bu yatırımcılar için hemen dövize çevirmek anlamına gelmemeli. Altının ilerleyen dönemde zirve yapacağı dönemleri göreceğiz. Bunu çok kısa zaman dilimi için söylemek doğru olmaz ancak geleceği planlamak açısından bu öngörü piyasalara hâkim. Her yıl kendi rekorunu birkaç defa kırarak ilerliyor. Yatırımcılar için bu noktada sabır çok önemli” şeklinde konuştu.

Talha Büyükyıldız, “Gram altın dolar kurundaki hareketlere bağlı bir seyir izlerken altının ons fiyatındaki artış altın yatırımcıları için yeni fırsatlar oluşturacak. Piyasalar 2020 yılını, oldukça gerilimli ve oynak bir seyirde geçirdi. Olağanüstü fiyat hareketlerinin ve hacimlerin yaşandığı sıcak bir dönem yaşandı. Ticaret savaşlarının olumsuz etkileri ve dolar/TL'deki yükselişlerin devam etmesi altın fiyatlarında yükselişlere neden olabilir.” dedi. Gümüş fiyatlarına da değinen Büyükyıldız, “En değerli madenler arasında yer alan altını en özel günlerinde de hediye olarak kabul edenler tam tersi araştırmalar yaparak, altın düşer mi sorusunun cevabını arıyor. Yatırımcısı da alıcısı da ayrı ayrı merak ediyor. Bunun dışında gümüşte revaçta. Eskiden çok fazla esamesi okunmayan gümüş, piyasadaki yükselişini her geçen gün artırıyor. Önemli analizlere baktığımızda gümüş fiyatının gelecek 12 ayda yüzde 50 civarında yükselerek 32 dolar/ons seviyelerini görebileceğini öngörüyoruz. Burada ciddi yükselişe rağmen altından şaşılmaması uzun vadede önemlidir.” dedi.