KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZHASEKİ, “BU MİLLETE TUZAK KURAN VESAYETÇİLERİ TOPRAĞA GÖMDÜK”

“MİLLETİMİZİN DERDİ, BAŞIMIZIN ÜSTÜNEDİR”

SAADET KAYSERİ KADIN KOLLARI’NDAN SU TASARRUFU VURGUSU

HEP BİRLİKTE TASARRUF SAĞLAMALIYIZ

ÖZER, UĞUR MUMCU'NUN SUİKASTİNİN YIL DÖNÜMÜNDE YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI

“DEVLETİN NAMUS BORCU 28 YILDIR ÖDENEMEDİ”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN’DAN ÖZHAKEKİ’YE KINAMA

“ÖZHASEKİ’Yİ KINIYOR VE ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM”

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZHASEKİ, BURSA’DA KONUŞTU

“AK PARTİ'DE İŞLER DAİMA İSTİŞARE İLE OLUR”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 1994 öncesinde ideolojik katı kamplaşmanın olduğu belediyecilik anlayışı vardı. Kendi dünya görüşüne hizmet eden bir belediyecilik anlayışı hakimdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında İstanbul’da iş başına gelmesi ile birlikte belediyecilik anlayışı değişti, hizmet belediyeciliği başladı.” dedi.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nda basın mensuplarına gündemi değerlendirdi.

Özhaseki, yaptığı açıklamada "Bursa ülkemizin göz bebeği şehirlerinden birisi. Hepimizin sempatiyle baktığı bu güzel şehirde hizmet veren arkadaşlarımı tebrik ediyorum, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başkanlarımızla toplantılar yapacağız, projelerini tekrar dinleyeceğiz. Ben de yıllarca belediye başkanlığı yapmış biri olarak fikirlerimi söyleyeceğim. Bu anlamda Bursa'da iki günlük bir çalışma, değerlendirme yapacağız.” dedi.

Özhaseki, AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda mevcut İl Başkanı Ayhan Salman'ın kongre sürecinde aday olmayacağına dair yaptığı açıklamanın sorulması üzerine, "AK Parti'de işler daima istişare ile olur. Bizler bir araya geliriz ve herkes fikri neyse onu söyler. Bu işlerde sıfat önemli değildir. Biz bir davanın partisiyiz. Bizlerin tarihe ve medeniyet karşı sorumluluğu var. İl başkanımız ve ekibini şimdiye kadar hep takdir ettik. Seçim öncesinde istişarelerde bulunduk. Kendisi ile yaptığımız görüşmelerde ve istişarelerde de böyle bir karar alındı. Bizler bu karara 'hayırlı olsun' demekten başka bir şey diyemeyiz." ifadelerni kullandı.

Kulislerde konuşulanlara kulak asılmaması gerektiğini vurgulayan Özhaseki, "Bu bilgilerin bir kısmına insanlar inanıyor. 21 yıl belediye başkanlığı yaptım. Belediye başkanlığı yıllarımda Ankara ile ilgili birçok şey söylenirdi. Ama Ankara'ya gidince gördüm ki işler farklı yürüyor. O söylenenler çok da doğru değil. Ama insanlar bir şeylere inanmak istiyorsa yapacak da bir şey kalmıyor haliyle." diye konuştu.

"Cumhurbaşkanımız Bursa il kongresine büyük ihtimalle katılır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa il kongresine katılıp katılmayacağının sorulmasını da yanıtlayan Özhaseki, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan büyükşehirlerin kongrelerine katılmak istiyor. Bizde MYK'daki arkadaşlar olarak ona yoldaşlık edenler 'katılmayın' diyoruz. İllere gitmeyin diyoruz. Cumhurbaşkanımız halkla beraber siyaset yapmayı seviyor. Sohbet etmeyi, dokunmayı seviyor. Evine davet edenleri kırmıyor, davete icabet ediyor. Bursa il kongresine de büyük ihtimalle katılacağını düşünüyorum." şeklinde konuştu.

“Cumhurbaşkanımızın ve kabinemizin Bursa'ya bakışları pozitiftir"

Cumhurbaşkanı’nın ve kabinenin Bursa'ya bakışlarının pozitif olduğunu dile getiren Özhaseki, "Ender illerin raylı sistemleri merkez tarafından üstlenilir. Bursa'da bu yapılıyor. Alinur Aktaş Başkan her geldiğimde Ankara'da genel merkez ve bakanlıklarda işlerini takip ederken ona kapılar pozitif ayrımcılıkla açılıyor. Başkanımızı tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanımızın ve kabinemizin Bursa'ya bakışları pozitiftir." diye konuştu.

“1994 öncesinde ideolojik belediyecilik anlayışı vardı”

Türkiye'de 1994 yılının belediyecilikte önemli bir tarih olduğunu sözlerine ekleyen Özhaseki, "İstanbul'da Sayın Cumhurbaşkanımızın iş başına gelmesi ile birlikte belediyecilik anlayışı değişti. Ben de o dönem Anadolu'da Kayseri’de iş başına geldim. 1994 öncesinde ne vardı derseniz 1980'leri yaşadık. 1980 öncesi öğrenci hareketleri içinde bulunduk. 1994 öncesinde ideolojik katı kamplaşmanın olduğu belediyecilik anlayışı vardı. Kendi dünya görüşüne hizmet eden bir belediyecilik anlayışı hakimdi. Biz öğrenciyken İstanbul'da çöp dağlarını unutmadık. Gece 03.00'te su almaya kalkardık. Su bulamazdık. Biz 1994'ten sonra dinine, ırkına, görüşüne bakmadan, ayrımcılık yapmadan belediyecilik yapmaya başladık. Birinci işimiz 'hizmet etmek' diye dillerimizde tüy bitti. Öyle de yaptık ve başarılı olduk. Millet bize teveccüh etti ve partimizi iktidara taşıdı" şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ