KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BÜNYAN MYO 130 YENİ ÖĞRENCİ ALACAK

ALTUN: ÖĞRENCİLER KADAR HEYECANLIYIZ

NNYÜ’DE TANITIM GÜNLERİ DÜZENLENDİ

ÜNİVERSİTE ADAYLARI İÇİN DANIŞMANLIK

KAYÜ’DEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA ÇAĞRI

YKS TERCİHLERİNDE YÜZDE 100 DOLULUK BEKLENİLİYOR

BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

TERCİH MARATONUNDA REHBERLİK HİZMETİ

EĞİTİM BİR-SEN'DEN OKULLARDA "TEMİZLİK" UYARISI

GECİKME OKULLARDA TEMİZLİK VE PANDEMİ ÖNLEMLERİNİ SEKTEYE UĞRATIR

KAYÜ, YÖK SANAL FUARINDA

ÜNİVERSİTENİ KEŞFET

KAYSO BAŞARILI ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

ÖĞRENCİLERİMİZ REKOR KIRIYOR

ŞEKER’DEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

50 ÇOCUĞA ÜCRETSİZ EĞİTİM

NNYÜ’DE GENEL KURUL TAMAM

KAYSERİ YÜKSEKÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI GENEL KURULU YAPILDI

MESLEK OKULLARI İÇİN ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

LGS TERCİHLERİNDE MESLEK OKULLARINI SEÇİN

‘GLOBAL ENGLISH HOUSE’ AÇILDI

YALÇIN: EĞİTİM EN BÜYÜK YATIRIM

SABUNCUOĞLU’NA ‘ALTIN PERFORMANS’ ÖDÜLÜ

AGÜ, ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİNDE YİNE TÜRKİYE 1’İNCİSİ OLDU

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ

BU YIL 3. MEZUNLARINI VERDİ

BİLGENESİL OKULLARI’NDAN LGS’DE % 72’LİK YERLEŞTİRME BAŞARISI

DÖNGEL: VERDİĞİMİZ EĞİTİMİN KALİTESİNİ VE NİTELİĞİNİ GÖRMÜŞ OLDUK

ENGELSİZ EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKA ÜYELERİ GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

BAŞKAN PARTİCİ: DAHA NİTELİKLİ İŞLERDE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EKİNCİ, LGS’Yİ DEĞERLENDİRDİ

EKİNCİ: BAŞARININ ÖLÇÜTÜ AKADEMİK SIRALAMA DEĞİLDİR

Anahtar Kelimeler: ULUSLARARASI BAŞARI

AGÜ’DEN ULUSLARARASI BİR BAŞARI DAHA

TIMES ASYA 2020 ÖDÜLLERİNE ADAY GÖSTERİLDİ

Abdullah Gül Üniversitesi, Dünyaca ünlü değerlendirme kuruluşu Times Higher Education’ın Asya Üniversiteler Zirvesi kapsamında vereceği 2020 Asya Ödülleri’nde, “Yılın Uluslararası Stratejisi” kategorisine aday gösterilen tek Türk üniversitesi oldu.

Dünyaca ünlü değerlendirme kuruluşu Times Higher Education’ın (THE) toplumsal etki sıralamasında dünya üniversiteleri arasında son iki yıl üst üste ilk 200’de yer alan ve bu yıl da ilk 200’e giren tek Türk üniversitesi olan Abdullah Gül Üniversitesi, TIMES’ın bu kez Asya Üniversiteler Zirvesi kapsamında vereceği 2020 Asya Ödülleri’ne aday gösterildi. AGÜ, aday gösterildiği “Yılın Uluslararası Stratejisi” kategorisinde finale kalan tek Türk üniversitesi oldu.

Dünyanın en prestijli yükseköğretim değerlendirme kuruluşlarından biri olan Times Higher Education’ın vereceği 2020 Asya Ödülleri’nin adayları belli oldu.

TIMES tarafından organize edilen Asya Üniversiteler Zirvesi kapsamında verilecek ödüller için AGÜ, “Yılın Uluslararası Stratejisi” kategorisinde finale kalan 8 üniversite arasında yer aldı.

AGÜ, hazırladığı uluslararasılaşma stratejisi ile bu kategoride finale kalan tek Türk üniversitesi olurken, yarışmanın ödül töreni ise Covid-19 pandemisi nedeniyle 17 Kasım 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirilecek.

Bu başarıyı değerlendiren Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, üniversitelerin eğitim, araştırma ve topluma katkı olmak üzere üç misyonu olduğunu, bu üç misyonu da önemsediklerini ve AGÜ’yü uluslararasılaşmaya önem veren bir üniversite olarak kurduklarını söyledi.

Uluslararasılaşma stratejisi konusunda 2015-2020 yıllarını kapsayan bir yol haritası tasarladıklarını belirten Prof. Dr. Sabuncuoğlu, bu konuda, paydaşlarının da katılımıyla 2015, 2017 ve 2019 yıllarında olmak üzere üç ayrı çalıştay düzenleyerek uluslararasılaşma stratejisini geliştirdiklerini anımsattı.

Uluslararasılaşmayı temel hedeflerinden biri haline getirdiklerini ifade eden Prof. Dr. Sabuncuoğlu, bu hedefe ulaşmak için dünyanın önde gelen yükseköğretim toplulukları olan Global Solutions Initiative (GSI), Magna Charta, SDSN Youth ve SDG Akademi gibi kuruluşlarla uluslararası ortaklıklar kurup, üyelikler aldıklarını dile getirdi.

Sabuncuoğlu, tüm dünyadaki genç işsizliğine çözüm aranan Uluslararası Gençlik İstihdamında Zorluklar ve Fırsatlar Sempozyumu (ISYEC), yükseköğretimin sorunlarına çözüm önerileri getirilen Uluslararası Yükseköğretim Çalışmaları Konferansı (IHEC) gibi çeşitli uluslararası organizasyonlar da gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Üniversite olarak gençlere yönelik faaliyetler yürüten Erasmus+, Eurodesk ve EVS gibi kuruluşlara da akredite olduklarını kaydeden Sabuncuoğlu, ayrıca 5 kıtada 50 farklı ülkeden 150 kurum ve kuruluşla iş birliği ve değişim anlaşmaları imzaladıklarını kaydetti.

Sabuncuoğlu, Türkiye’nin sayılı SAT ve TOEFL sınav merkezlerinden biri olduklarını, 2019 Türkiye Öğrenci Memnuniyeti Araştırması’nda devlet üniversiteleri arasında 1’inci olup, öğrencilerin de beğenisini kazandıklarını vurguladı.

Yaptıkları tüm bu çalışmaların AGÜ’ye uluslararası başarılar kazandırdığına dikkati çeken Sabuncuoğlu, Times Higher Education (THE) Quacquarelli Symonds (QS) ve Multirank gibi dünyanın önde gelen uluslararası derecelendirme kuruluşlarının sıralamalarında önemli dereceler elde ettiklerini ifade etti.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ