KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI

Emeklilerimizin Ramazan ikramiyelerini 7-11 Nisan’da verilecek

VİRÜSE KARŞI İKİ ÖNEMLİ TOPLANTI

Büyükkılıç: alınan önlemlere uyulmalı

MELİKGAZİ’DE STANDI KAPATILAN PAZAR ESNAFINDAN İŞGALİYE ALMAYACAK

Palancıoğlu: dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor

KOCASİNAN’IN AKCİĞERLERİNE CEVİZ VE ÇAM FİDANI TAKVİYESİ

Çolakbayrakdar: 5 yılda 307 bin fidan dikildi

AK PARTİLİ TAMER’DEN VİRÜS KİTİ İDDİALARINA YANIT

Kit’ler sağlık bakanlığı kontrolündedir

DEVELİ KAYMAKAMI DURU:

Personellerimiz 24 saat hizmette

YAHYALI BELEDİYESİ’NDEN “EVDE KAL” ÇAĞRISI

Yahyalı ilçe meydanında bulunan ilçe isminin yazılı olduğu maket üzerine “evde kal” yazısı eklendi

DEVELİ’DE ÖĞRETMENLER GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Develi Halk Eğitim Merkezindeki öğretmenler ve kursiyerler maske üretimine başladı

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, kamu kurum ve kuruluşlarından gelen yardımlara yönelik teşekkür mesajı yayınladı

DEVLET HASTANESİ DOĞRU VE YANLIŞ BİLİNENLERİ ANLATTI

Kayseri Devlet Hastanesi, koronavirüsü salgınından korunma yolları ile ilgili doğru ve yanlış olarak bilinenleri anlattı

ERÜ’LÜ 62 ÖĞRENCİDEN 39 DİLDE 'EVDE KAL' MESAJI

Erciyes Üniversitesi'nde okuyan 62 yabancı öğrenci 39 dilde ve Türkçe olarak 'Evde Kal' mesajı verdi.

ANADOLU KADINININ MESAJLARI "MOTİFLER" KAYIT ALTINA ALINDI

MOTİFLER ANADAN KIZA, HAFIZADAN HAFIZAYA AKTARILMIŞ

KORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI 108'E, VAKA SAYISI 7402'YE YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün koronavirüsten 16 hastanın hayatını kaybettiğini, vefat eden sayısının 108'e vaka sayısının ise bin 704 kişi artarak 7 bin 402'ye yükseldiğini açıkladı.         

TALAS'TA VATANDAŞLARA HİJYEN ÇANTASI

10 BİN ADET HİJYEN ÇANTASI DAĞITILDI

39 BARO BAŞKANI’NDAN TBB’YE DESTEK ÇAĞRISI

TBB İLE BİRLİKTE OLUNACAĞI DUYURULDU

PANDEMİ KURULU TOPLANDI

VALİ GÜNAYDIN PANDEMİ KURULU’NA BAŞKANLIK YAPTI

28 ŞUBAT OLMASAYDI 2023 HEDEFLERİNE ULAŞMIŞTIK

ASKON KAYSERİ BAŞKANI ALİ ÖZCAN 28 ŞUBAT SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Kayseri Başkanı Ali Özcan 28 Şubat sürecini değerlendirdi. Özcan 28 Şubat’ın Anadolu’da büyük bir gerileme sebebi olduğunu söyledi.

Ali Özcan,  “28 Şubat Post Modern Darbe, sadece o günkü idareye yapılmadı. 28 Şubat paradan para kazanan değil, üretimden para kazanan Anadolu insanına yapılan bir operasyondu.28 Şubat, İstanbul’dan Anadolu’yu tanımayan, bankaları hortumlamaya çalışanların yaptığı bir operasyondur. Onlar halkın adamlarını iktidarda görmek istemediler ve Anadolu sermayesine darbe vurdular. ifadelerini kullandı.

Özcan, “Tarihe kara bir leke olarak düşen 28 Şubat Darbesi, sadece o günün siyasi iktidarına karşı yapılan bir darbe değil, milletimizin geleceğini, sanayicimizin dünyada söz sahibi olmasını da baltalamış karanlık bir süreçtir. 28 Şubat'tan bugüne kadar geldiğimizde, bu sürecin Türkiye ekonomisine zararı 400 milyar doların üzerinde olmuştur. Eğer ülkemizin makus tarihinde 28 Şubat süreci gibi antidemokratik müdahaleler olmasaydı, Türkiye belki de 2023 hedeflerini çoktan yakalamış olurdu. Ne acıdır ki, o dönemde ağızlardan düşmeyen ‘yeşil sermaye’ nitelendirmesi ile birçok sanayicimizin tırnakları ile kazıyarak ülkeye kazandırdığı işletmelerine operasyonlar yapılmış, yağmalanmış ve ambargo uygulanmıştır. Bütün yapılanlara rağmen inandığı yolda ilerleyen sanayicilerimiz zor günlere, baskılara ve dayatmalara aldırış etmeden çalışmış ve bugün hak ettiği yerlere gelmişlerdir. Kara bulutlara aldırış etmeden, bahara kavuşan Anadolu’nun Aslanları, bugün ülkemizi 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaştırmak için canla başla çalışmaktadır. Umuyoruz ki, şanlı bir tarihe sahip olan, Evlad-ı Osmanlı’nın torunları omuzlarınla ilerleyen ülkemiz, 28 Şubat gibi kara günleri bir daha yaşamaz. Allah, o günleri bizlere göstermesin” diye konuştu.

ASKON Kayseri Başkanı Ali Özcan, “İrtica yaftası ile mütedeyyin insanlarımız zulüm görmüş, 6 Milyon kişi fişlenmiştir. Kılık kıyafet nedeniyle yaklaşık 34 Bin kişi hakkında soruşturma açılmış, 27 vakıf/Dernek kapatılmış, silahlı kuvvetlerden 1635 kişi ihraç edilmiştir. “Bin yıl sürecek” denilen darbe süreci geride on binlerce mağdur ve ekonomiye verdiği zararlarla anılır olmuştur. 28 Şubat 1997’de yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonucu açıklanan kararlarla başlayan ve irticaya karşı olduğu iddia edilen bu darbe sürecinde Ankara Sincan’da tanklarla geçiş yapılmış, halka göz dağı verilmiştir. Dönemin Başbakanı Merhum Erbakan, bu süreçte büyük bir mücadele vermiş ve halkın gönlünde taht kurmuştur. Bir daha asla yaşanmasını istemediğimiz o kara günler çok şükür ki, geride kaldı. Vakit çalışarak kaybımızı giderme vaktidir.” şeklinde konuştu.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ